Očala za 10-letnika

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

18. jul 2007 20:35

Ni pene. Stara sem 15 let in glede dioptrije ne vem ker že od septembra nisem imela okulista do leč pa se mi je spreminjala kot po tekočem traku. Se mi pa zdi da sedaj veliko bolje vidim kot prej. Poleg leč naj bi nekaj dni nosila očala samo jaz jih nosim samo zvečer preden grem spat ker sem se na leče čisto navadila in bi po moje lahko šla tut spat z njimi. tamalaursa http:// www.ildivo.com

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

19. jul 2007 0:48

Hja leče so fajn, če jih oko prenese. Moje oči so bolj občutljive sorte, pa imam zelo malo dioptrije, ampak ravno toliko, da nucam očala. Najhuj je v avtu, ko čez očala ne moreš imeti še sončnih, da bi mela sončna dioptrijska pa ni šans. Zdej sem končno odkrila da so dnevne leče tiste, ki jih oko prenese, so pa mejčkn dražje, ampak bo... Za otroka je pa res najbolje, da si sam izbere okvirje, da mu bojo všeč! Urša

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

19. jul 2007 5:03

Urssa, zakaj pa ni šans za dioptrijska sončna očala? Jaz jih imam že 3 leta in sem z njimi zelo zadovoljna. V optiki sem vprašala, če kaj takega sploh obstaja. Pa so seveda pritrdili. Potem sem šla k zdravnici, ki je preverila dioptrijo in napisla recept. Na ta recept so mi potem naredili dioptrijska sončna očala, pa še popust sem lahko uveljavila, ker prej dve leti nisem rabila novih očal. Zmenili smo se za stopnjo zatemnjenosti, barvo( ker je lahko rumena, modra, lila, rjava, siva...) in so mi jih naredili. Samo okvirje sem še izbrala od klasičnih sončnih očal.Z njimi sem zelo zadovoljna, lahko jih imaš poleti in pozimi, skratka, malo povprašaj. Danes je že vse mogoče. Kyara

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

19. jul 2007 6:57

Roncolino je napisal/a:
Vanjatajnsek zakaj pa misliš da nimaš šans?Jaz imam cilindre+astigmatizem...poleg tega še na eno okol dioptrijo -4 in mi pridejo v poštev samo trde (dvoletne leče). Jaz si res želim leče in sem lansko leto skoraj bruhnila v jok,ko mi je zdravnica rekla da 80% ne bo nič z njimi.Pa še tako obožujem sončna očala ampak jih čez moje ne morem nositi...in potem,ko gledam v optiki sončna očala mi prodajalka prav fino zine "Tega pa ti ne moeš nosit...boš takrat,ko boš leče dobila"Argggggg Roncolino
Draga roncolino, podobno kot tamalaursa... Imam visoko dioptrijo, na obe očesi -8, cilindre in astigmatizem. Prvi okulist mi je leče absolutno odsvetoval, tako kot tebi in sem bila nesrečna z očali. Potem sva z drugim poskusila mesečne in 14 dnevne leče Acavue in Surevue, ki jih nosim že 15 let in je vse OK. Sprva sem ponje hodila v Trst. Ko so jih dobili pri nas, jih kupujem sama, pri katerikoli optiki pač nanese, ko se izrabijo (so v prosti prodaji). Redno hodim na kontrole in mi nič ni :)) Probaj. tamalaursa, komot greš spat z njimi, če drugače ne gre. Včasih se mi tako zgodi po kaki prežurani noči ali pa na kakem bolj robinzonskem dopustu, ko ali nimaš možnosti menjave ali pa se ti preprosto ne da... katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 19. jul 2007 07:00:14

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

19. jul 2007 9:46

Ooo...zdaj ste me pa čisto zdražile.Meni je zdravnica začela nakladat,da imam lahko samo trde dvoletne leče,ki naj bi bile zelo drage+da moram zraven nositi še očala... Ko grem naslednjič na pregled bom pa zopet rekla...samo upam,da se mi dioptrija ne bo več slabšala :(. Roncolino

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

19. jul 2007 11:03

Saj ne, da bi mi jih oči takoj zavrnile - pravzaprav mehkih leč ( sem jih namreč že nosila - pred leti) sploh ne čutim in ja, tudi meni se je že zgodilo, da sem se šele v postelji spomnila, da jih imam še v očeh. AMPAK potem ponoči oz. drug dan mene tako bolijo oči - tam nekje zadaj, globoko in posledica je vedno migrena. Zato mislim, da jih ne morem nositi. Obstaja tudi varianta, da zaradi kontrac. tablet. No, danes zvečer imam pregled, pa bomo videli, če se je zadeva kaj spremenila, pa baje so tudi neke nove leče od Johnson-a na trgu, tako, da.... Strašno si jih želim, saj me očala motijo v službi. Aja, še končna cena za hčerina očala - 128€ s popustom. Naj omenim, da je bila hčera pri okulistu novembra in ko sva se ta mesec šli naročit na ponovni pregled, ker pač zopet ni videla mi je "prijazna sestra" najprej povedala, da bom morala očala sama plačat, ker kao ti zavarovalnica plača 30€ le enkrat na leto in da ne omenim, da je hčero naročila za pregled 31. januarja!!?? Sem vprašala, če je čist normalna, otrok ne vidi, boli jo glava ona pa men 31. januarja. Me je tako razjezilo, da sem šla k privat zdravniku, vzeli so jo v roku enega tedna, očala naredili v roku dveh dni in vse to na napotnico! Poleg tega pa so mi povedali, da, če se otroku tako hitro tako spremeni vid, da rabi nova očala, daš vlogo in zavarovalnica ti odobri nov recept. In to medicinska sestra očitno ni vedela. Šli so mi celo toliko na roko, da so rekli, da naj ne pišem vloge, ker bom na odobritev, sedaj ko so dopusti predolgo čakala in da mi bodo kar oni dali toliko popusta. Lepo, a, ne?:) lp, vanjatajnsek Sporočilo je spremenil(a) vanjatajnsek dne 19. jul 2007 11:04:17

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

19. jul 2007 12:51

Vanjatajnsek h kateri zdravnici hodiš? Jaz imam sedaj tudi eno privat...sestra je neizmerno rpijazna,zdravnica mogoče malo bolj stroga...Kar se tiče prijavljanja,pokličeš 1. teden v mesecu in si na vrsti naslednji mesec Kar se tiče vloge za zavorovalnico...meni to pošlje tja zdranica,odobrili so mi vseh 7 let zapovrstjo,nikoli nič problemov (lani so mi dali 15.000sit letos 44€). Je pa edino prav da si šla drugam ;). Držim pesti,da dobiš leče in jih boš nosila brez bolečin. Roncolino

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

19. jul 2007 13:03

vanjatanjsek, poskusi menjat firmo leč. Mogoče ti bo druga firma bolj odgovarjala. Jaz sem isto naredila pri hčeri in je sedaj vse v najlepšem redu. Kyara

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

19. jul 2007 13:19

Kyara: imam tak čuden okus za sončna očala, da so mi všeč samo taka v katera se ponavadi ne da dat šipce z dioptrijo... Pa še draga so, sem pa tak štor, da uničim po ena dioptrijska očala na leto in da bi mogla še sončne vsako leto nove kupovat, tega si pa res ne morem privoščit. Urša

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

19. jul 2007 14:50

Roncolino - ker imamo sedaj zelo dobre izkušnje v optiki Clarus - tam ima ordinacijo dr. Drev, sem se tudi jaz naročila tam za pregled - je pa res, da bo prišla baje ena izredno dobra zdravnica iz Maribora - ne vem še imena. A ti si dobila recept tudi za leče? Kyara - mi lahko poveš katere leče je hčera zamenjala oz. katere nosi sedaj? vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti