Torba za prvošolčka

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

tema odprta - 18. jul 2007 10:06 | ogledi: 4.627 | odgovori: 25

Pozdravljeni,

moj sin s septembrom vstopa v devetletno šolo. Ker nam šola ni dala smernic, kakšna bi naj bila torba za prvi razred, bi rada vprašala vas, ki ste to že dali čez.

Kakšna naj bo torbica za prvošolčka, ki še itak ne sme sam hoditi v šolo in domov?

Včeraj sem šla v neko knjigarno pogledat, kakšno ponudbo imajo. Opazila sem, da imajo večinoma mehke velike nahrbtnike, za katere so "v naših časih" rekli, da niso primerni za mlado hrbtenico. Bolj kompaktne torbe stanejo okrog 80 (!!!) evrov.

V oči mi je padel pa poseben nahrbnik po ugodni ceni. Ima koleščke in izvlečni ročaj, da se ga lahko vleče za sabo. Kaj pravite o primernosti takšnega nahrbtnika?

Lepo prosim za vaše izkušnje,

mamica Sy

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

18. jul 2007 10:10

tudi moj krščenec gre jeseni v prvi razred. seveda njega zanima samo to, da bodo na torbi ninja želve, nas pa zanima še kaj drugega. na trgu je veliko različnih torb. pomembno je da je torba anatomsko oblikovana in je prijazna hrbtenici in hrbtu. cene so visoke, res je. glede te ki so jo gledala- s koleščki: je po eni strani dobra torba ker če jo vleče potem ne obremenjuje tako njegovega hrbta moreš pa upoštevati če jo bo lahko povsod peljal. mi bomo kupili tole torbo ninja želve ki je prijazna hrbtu, stane pa okrog 50 evrov. nektarina Sporočilo je spremenil(a) nektarina dne 18. jul 2007 10:23:43

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

18. jul 2007 10:22

nektarina je napisal/a:
....atomsko oblikovana in je prijazna hrbtenici in hrbtu. ..... nektarina
Nektarina, najbrz si mislila anatomsko oblikovana? Ker atomsko oblikovana se prebere precej nevarno, sploh za nekega prvosolcka vida70 Sporočilo je spremenil(a) vida70 dne 18. jul 2007 10:23:18

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

18. jul 2007 10:23

no pol pa takole. bom popravila :) nektarina

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

18. jul 2007 10:33

mal sem pobrskala po netu, mogoce bo kaj pomagalo: http://www.zps-zveza.si/ZPSstrani/zpsV1.0.ns Mislim pa , da ima Magic shop spodaj v kleti hale A veliko izbiro solskih torb znamk FERRARI, SCHNAIDERS, LOTTO, BENETTON, DISNEY, CARTORAMA... in vecina od njih je anatomsko oblikovanih lp vida70

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

18. jul 2007 10:43

Kvalitetne nahrbtnike delajo tudi v nahrbtniki Porenta virmaše pri Škofji Loki.

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

18. jul 2007 11:08

Naša ta velika je hodila v prvi razred pred 4. leti in je bilo rečeno, da potrebujejo samo majhen nahrbtnik, kamor so spravili peresnico, kakšno beležko, ipd. Šolske stvari so puščali v šoli, pa smo jih ponavadi v petek vzeli domov čez vikend. Ker so to ekstremne dimenzije (kar nekaj delovnih zvezkov je A3 format), mislim, da nobena navadna torba normalnih dimenzij za šestletnika tega ne bi požrla.... Je pa res, da otrok sam prvo leto tako ali tako ne sme. V drugem razredu pa smo kupili ta pravo torbo z anatomskim hrbtiščem, "ta trdo", da niso bili vsi zvezki in knjige pomečkani. No, ta pa je komaj vzdržala še naslednje tretji razred, ker pa za tako "velike šolarje to ni več moderno". Predvsem zato smo se letos odločili, ko gre v prvi razred naša tamala, ki je res drobižek, da že letos kupimo ta parvo torbico, anatomsko oblikovano in na koleščke, ki bo vzdržala prvo triado. Mislim, da bo tako najbolj ekonomično (cena je okoli 65€ v MK), naša tamala pa se tudi najbolj veseli tega, da bo končno tudi ona imela svojo pravo torbo... tabina

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

18. jul 2007 11:20

Veliko otrok vidim, da imajo torbo na koleščkih in jo vlačijo za ročaj. Jelenckova

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

18. jul 2007 11:27

Na naši šoli zadostuje za prvi razred manjši nahrbtnik, v katerega lahko prvošolec spravi mapo velikosti A4, igračo, zvezek. Je pa res morda smiselno razmisliti, kakšno torbico kupiti prvošolcu. Starši mojih otrok v šoli kupijo po večini tako torbico, ki je anatomsko oblikovana in zdrži vsaj prvo triado. Prav je, da je otrok pri nakupu zraven, da kupite takšno torbico, ki mu bo všeč, saj bo navsezadnje on tisti, ki bo z njo kar nekaj časa korakal v šolo in domov. Balenka

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

18. jul 2007 12:23

Nič ne razmišljaj kupi tisto torbo na koleščke. To je najboljša iznajdba za naše malčke. Naša desetletnica je v 2. razredu dobila reklamno torbico s koleščki. Ko je ta dokaj hitro razpadla je bil jok in stok. Sredi šolskega leta sem komaj našla novo torbico s koleščki. Kupila sem Benetonovo, stala je okoli 50 eur. S to torbico je sedaj končala 4. razred in pravi, da bo tudi v 5. razred spremljala ta torbica LP K

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

18. jul 2007 12:37

Jaz sem načelno proti torbam na koleščkih. Zakaj? Zato, ker otroci večino potrebščin lahko puščajo v šoli (vsaj v 1. in 2. triadi) in torbe tako niso pretežke. Pa tudi drža telesa je lepša pri običajnih torbah. Vsekakor pa prav posebne torbe za prvi razred otroci ne potrebujejo, ker jih v šolo in domov spremljajo starši; zvezke pa nosijo domov za vikend. lp Dana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti