Kdaj in kod v soboto na morje?

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

17. jul 2007 22:02

Ja, zdrži (če misliš meso, sladoled ne bi)  zraven daj še kaj zamznjenega. jaz bi še v časpoisni papir zavila, je dober izolator. Pa torba naj ne stoji ravno tako, da bo  ves čas sonce na njo sijalo............ rimljanka

matjazp  

član od: 10.12.2002

sporočila: 22

17. jul 2007 22:09

Fresh, ali je to mejni prehod Sočerga? Ali je Plovanija tudi mišljena MP Sočerga? http://www.policija.si/portal/organiziranost/uup/mej Matjaz Sporočilo je spremenil(a) matjazp dne 17. jul 2007 22:10:51 Sporočilo je spremenil(a) matjazp dne 17. jul 2007 22:31:06

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

17. jul 2007 22:22

mi pa potujemo na tej relaciji kar čez celo leto in ne glede na sezono, vedno imamo isto relacijo, ki je za nas najkrajša in najlepša. Ljubljana - Postojna - Pivka - Knežak - Ilirska Bistrica - mejni prehod JELŠANE - Učka - pa direktno do Pule. Potovali bomo tudi v soboto, ne vem še za katero uro se bomo odločili - s seboj bomo imeli še ne dve leti starega vnuka. Upam, da bo vožnja tako prijetna kot vedno in tudi vam to želimo. lp Pat pat

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

17. jul 2007 22:52

Matjaz, Plovanija je v bistvu ze na hrvaski strani, vedno imam v mislih ko gremo ze nazaj, iz nase strani se pa peljes na mejni prehod Secovlje, torej iz Kopra v smeri Portoroza, se spustis dol proti Luciji in samo naravnost do Secovelj, mimo letalisca in tam takoj je ta mejni prehod. Nikol guzve zgodaj zjutraj, pa potem takoj je hitra cesta, ki gre proti Porecu, Rovinju, Puli.... vida70

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

17. jul 2007 23:08

absolutno ti priporočam varianto čez Buzet nikoli pretirane gužve in kar fajn cesta božena

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

17. jul 2007 23:20

Tako je, Matjaž, če greš čez Buzet, greš čez mejni prehod Sočerga. V nedeljo smo se vračali iz Pule in na tem mejnem prehodu čakali pol ure ( to se nam ni še nikoli zgodilo na tem mejnem prehodu). Mi imamo vikend v Puli in v 90 % hodimo po tej poti, kot ti jo je opisala Fresh, v Lupoglavu pa zaviješ na hitro cesto, ki jo imaš od tega poletja dalje direktno do Pule. tilenboc

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

18. jul 2007 0:31

Vraga, pa so le drugi ugotovili kateri mejni prehod je to. Že leta potujem po tej poti, pa še vedno ne vem imena. Tukaj zagotovo skoraj nikoli ni gužve! Maksimalno smo čakali cca. pol ure, naprej pa je cesta navadno dobesedno prazna. Pazi le, da ne boš v Buzetu zavil čez Istrske toplice- ne sledi znakom center, ampak mimo Buzeta in potem je to, to! Glede zamrznjenih stvari pa toliko- zamrzni 2 dni prej, da se res dobro zamrzne, zavij najprej v alu folijo, potem daj čez še časopisni papir in namesto klasičnih vložkov za zamrzovalno torbo uporabi zamrznjene plastenle vode- do 12. bo zdržalo, zagotovo! In na poti nazaj ne spreglejte najmanjšega mesta na svetu (prav zares), Hum, tik pred mejo! Prav očarljivo mestece, ups, mesto! In ker si po vrh vsega še gurman, si zagotovo privošči prave istrske bobbiče! fresh

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

18. jul 2007 6:28

Tudi mi gremo to soboto 21. na morje - v Barbarigo. Matjaž mogoče se srečava? Šli bomo zjutraj ob 6.00, v avtu je klima, če bo pa gužva, smo pa na dopustu in se nam ne mudi. Pijača bo zraven, otroka sta že večja (17, 14), apartma pa bo prost po 12.00 uri. stara

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. jul 2007 7:41

Ja, Hum je OBVEZNO treba videti, res je očarljiv. rimljanka

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

18. jul 2007 8:19

Običajno v Pulo mi gremo preko Sečovelj, do Umaga, tam pa na hitro cesto in prideš brez težav v Pulo. Je pa res, da moraš zelo zelo zgodaj, ker so tu na Obali nenormalne gužve po cestah. Po osmi uri zjutraj je res grozno - sploh pa čez Dragonjo! - in to skoraj čez cel dan, da o sobotah niti ne govorim, takrat je višek vsega. Ko so bili naši otroci majhni smo vedno hodili ponoči na dopust, ker so otroci v avtu spali. Ko smo prišli na željeno destinacijo, je bilo že jutro in sploh niso vedeli, da so bili par ur v avtu. Vmes smo se sicer kdaj pa kdaj ustavili, ampak ni bilo sile. Ponoči ni gužve, pa hladno je, skratka mi smo in še vedno najraje vozimo ponoči. Če pač prideš prej, greš na malico, na pijačo, sladoled... pa saj si na dopustu. Lep dopust vam želim. Winnie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti