Osje gnezdo

sila  

član od: 6.12.2005

sporočila: 80

tema odprta - 17. jul 2007 13:44 | ogledi: 6.316 | odgovori: 5

Tik nad spalničnim oknom imamo osje gnezdo. Skorajda si ne upamo več odpreti okna, da ose ne bi zašle noter. Ne vemo, kaj naj ukrenemo, kako bi jih pregnali. Ima kdo kak nasvet, kaj storiti?

sila

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

17. jul 2007 13:47

Odpri okono, pošpricaj zbiolilom in ko se ose umirijo osir odtrgaj dol, lahko uporabiš kakšno daljšo palico. Pa veliko sreče. reza

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

17. jul 2007 14:20

V trgovini je mogoče kupiti  poseben sprej za ose :

 

VAPE Vespe, proti osam in sršenom uniči gnezda z razdalje 5 metrov. Doza spreja ima  izstopajočo rumeno glavo z dvema šobama.

Uničevanje osjeih gnezd se opravi zgodaj zjutraj ali pozno zvečer, ko je hladno in so ose otrple in ne ponorijo.

 

Ker to lahko storiš iz razdalje 5 metrov, ni nevarnosti, da bi te popikale. Če pa to moraš storiti le bolj od blizu, se obleči v celoti, rokavice in zašiti vsaj lase, da se ne bodo zapletle v lase. Ose pričenjo takoj padati na tla.

Sem pa kupila dva spreja: prvega v Mercatorju (imam res veliko gnezd na podstrešju) in drugega v Intersparu, kjer je bila cena precej nižja.

 

F r i n a

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. jul 2007 14:29

Koliko je pa zadeva velika? Na atriju našega stopnišča je med prvomajskimi prazniki (ko večine ni bilo, zlasti ni bilo lastnika stanovanja), med cipresami nastal strašljivo velik osir, ki je meril vsaj 70 cm v dolžino in kakih 40 cm v širino, tako da ni nobenemu na misel prišlo, da bi hodil blizu. Upravnik stavbe je poklical en d.o.o., ki drugače počne deratizacije, pa bloke rešuje pred mravljami faraonkami in ko so se fantje pojavili na lokaciji v zaščitnih oblekah in z opremo...ni bilo šale. Hočem reči, če imaš kakšno manjšo zadevo recimo 10 cm X 10 cm, potem posprejaj, v naspotnem primeru pa raje pokliči profesionalce. Z osami se ni za hecat. Vendelina jr.

sila  

član od: 6.12.2005

sporočila: 80

17. jul 2007 14:47

Hvala za koristne nasvete. Ja, manjša zadeva je, dalo se bo posprejat. Res pa nisem vedela, da obstajajo sprayi v te namene. Sem mislila, da se osja gnezda smejo odstranjevati le nekako mehanično, brez kemije. Lp sila

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

17. jul 2007 15:53

Med pisanjem mojega sporočila, je z zaprtega strešnega okna nad mojo pisalno mizo padla osa na moje skuštrane lase, nato pa sem imela bitko še z naslednjo. Zvečer sledi kontrola zunanjih robov.

Tudi jaz nisem vedela za ta sprej, dokler mi ni padel v oči napis Vespa. To pa vem, da to pomeni osa. Ja pa v tem trenutku na oknu nad mano nova. Ta le nima dolgih nogic ....

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti