Kitajski rezanci ipd

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

tema odprta - 17. jul 2007 13:32 | ogledi: 14.297 | odgovori: 16

A kdo morda ve kje bi našla kak recept za pripravo kitajskih rezancev z mesom (v restavraciji jemo rezance s tremi dodatki) ali pa recimo mongolsko meso, ipd?

Gledala sem tudi na enaA pa nič takega ne najdem.

Morda kdo ve?

Hvala!

Majuscka  

član od: 23.12.2005

sporočila: 162

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. jul 2007 15:05

http://chinesefood.about.com/od/chinesecookingbasics/a/chi Gor je nekaj prijaznih o kitajskih nudlnih. Glede treh dodatkov: ni treba, da ti tudi takoj delaš tri dodatke, sta že dva čisto zadosti za manever. Jaz najprej na hitro v vročem arašidnem olju popečem belo meso, nakar ga z mrežno zajemalko poberem in položim na mrežo od voka. Potem dam naredim to isto še z govejim mesom. Ko sta je že vse meso na mreži, dam čez vok pokrov, medtem pa manevriram z nudlni. Ta rutina mi gre že kar dobro. Če se pa lotim kakega advanced programa, tipo tri vrste mesa ali pa še kakšni kalčki na pari - potem izgledam pa kot hobotnica pred šporgetom. Namreč, v receptih nikoli ne piše, kako logistično urediti stvari tako, da bo vse naenkrat narejeno in pripravljeno. Profiji kuhajo s pomočniki, amaterji pa moramo to narediti z uigrano ekipo motiviranih amaterjev ali pa sami. Jaz pa nisem te sreče, da bi imela uigrane amaterje - pridejo kvečjemu do faze rezanja zelenjave...) Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. jul 2007 16:42

Mirjam,  osnovno praviloje, da moraš rezance prej skuhati in jih povsem ohladiti, preden jih potem porabiš po receptu (in enako za pečen riž).

 

Najprej vedno razgrej olje, sezamovo da tisti pravi okus, lahko ga pa razredčiš z belim. na olju na kratko opraži zrezan česen in ingver, potem pa takoj meso. Ko je meso rjavo zapčeno, dodaj zrezano zelejanvo, zalij s sojino omako, temeljito premešaj in potem začni dodajat rezance, porcijo po porcijo - naslednjo dodaj šele, ko je prejšnja popolnoma razmešana med ostale sestavine.ž

 

Pri tem načinu prirpave hrane je najbolj pomembno, da imaš vse sestavine pripravljene prej, torej narezane. Meso prej lahko tudi mariniraš (mlet ingver, sojina omaka, belo olje). Med delom z vokom namreč ni časa za rezanje, ker je v voku vse gotovo v nekaj minutah.

Mamamia

mamamia

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

17. jul 2007 23:25

Zakaj pa je treba rezance in riž prej ohladiti? Do zdaj sem sicer vedno to upoštevala, me pa zanima, kaj bi se zgodilo, če bi v vok dala še vroče? petkica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. jul 2007 7:42

Če nič drugega - vroči so mokri, pa bi to v kombinaciji z oljem ne bilo ravno fino. rimljanka

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

18. jul 2007 13:27

Hvala, punce!

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

3. sep 2012 14:21

Da ne odpiram nove teme...

 

Včeraj sem šla v trgovino z namenom, da kupim kitajske rezance in me je skoraj kap ob ceni. Meni so se zdeli nenormalno dragi in še ni jih veliko v embalaži. Kje punce to kupujete, da je ceneje?

 

Je morda katera že poskusila sama narediti rezance? Kak recept bi bil zelo dobrodošel..

Maxi25

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. sep 2012 15:17

Kitajskih rezancev ne bi delala sama,  sem bolj te sorte, da kupim gotove. Jaz jih kupujem v Avstriji, v eni trgovini z azijskimi potrebščinami, a če zmanjka, jih kupim kar pri nas, pač odštejem tista dva ali tri evre za zavoj, ki nam zadošča za dva krat.

 

Kakšne si pa gledala, več vrst jih je, in koliko jih je bilo v zavoju?

 

mamamia

Euphoria  

član od: 11.4.2011

sporočila: 56

3. sep 2012 19:19

Poglej v trgovini Kitajski vrt v Šentvidu, tam imajo kar ok cene :)

lp

Euphoria

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

3. sep 2012 21:50

uuu, tole pa nisem vedela. Trgovina v Šentvidu? hvala

 

mamamia: 300g 3,70 €

Maxi25

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti