Kaj ponuditi kot prigrizek za rojstni dan

sasica  

član od: 17.7.2007

sporočila: 6

tema odprta - 17. jul 2007 13:09 | ogledi: 17.203 | odgovori: 12

Živjo!

Kaj ponuditi kot prigrizek pri praznovanju rojstnega dneva? Situacija je taka da to ni neko organizirano praznovanje, med tednom, po službi, mi pride voščit približno 15 članov sorodstva, katerim bi rada ponudila kakšen okusen prigrizek.

Za sladico pečem torto.

Ne bi bila rada tradicionalna in delala narezka, zato me zanima, če ima kdo kakšen predlog?

sasica

Krofka  

član od: 12.7.2007

sporočila: 9

17. jul 2007 13:40

Zdravo! Lahko bi ponudila kakšno bruschetto (opečen kruh natrt s česnom in olivnim oljem) ali pa zelenjavni narezek (kakšne popečene bučke, v katere zaviješ feta sir, polnjene paprike - s sirom, olive, malancane...), tudi sirove plošče niso slabe (siri z lososom, orehi... zraven paše grozdje)... Sicer ima vse to kar sem naštela naravo narezkov, je pa vseeno malo drugače kot pa mesni narezek. Ali pa ribji namazi (tunin je zelo preprost in okusen), bakalar na belo... Tuditesteninske solate niso slabe, pa še se jih pripravi. Upam da sem kaj pomagala, pa lepo praznovanje! Krofka Krofka

macadamia  

član od: 17.5.2007

sporočila: 217

17. jul 2007 13:48

Živijo! Tudi sama sem se s tem ubadala prejšnji teden in sem na koncu pripravila pizza muffine (recept je v bazi), francosko solato, kroglice mozzarelle in češnjev paradižnik prelite z olivnim oljem in potresene z origanom/peteršiljem, mama mi je pomagala pri pripravi testenin - trisa, na koncu sem postregla še s sorbetom in pecivom. Upam da sem ti kaj pomagala. Lepo praznuj! macadamia

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

17. jul 2007 13:56

Kaj pa piščančji žur? Recept najdeš v bazi. barbara9

sasica  

član od: 17.7.2007

sporočila: 6

17. jul 2007 14:04

piščančji žur odpade, ker sem sicer vegetarijanka in ne bo meso glavna sestavina prigrizka:) čeprav pa ne bo čisto brez mesa, da se ne bodo pritoževali:) sasica

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

17. jul 2007 14:04

V teh vročih dneh bi ponudila sirno ploščo (z različnimi siri), z veliko in lepo dekorirano presno zelenjavo.

Lp.

kobra 1

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. jul 2007 14:40

Solate z morskimi sadeži na n načinov. Še najbolj enostavno je, da stopiš do bližnjega katererja ali pa do bližnjega kolikor toliko korektnega gostinca, za katerega veš, da jih pripravlja, pa ti bo naredil nekaj solat, ki jih drugače pripravlja za solatne bifeje. Tvoj doprinos je itak sladica in ni razloga, da bi se v tej vročini še dodatno po kuhinji motala. Lepo praznovanje. Vendelina jr.

sasica  

član od: 17.7.2007

sporočila: 6

17. jul 2007 15:20

piščančji žur odpade, ker sem sicer vegetarijanka in ne bo meso glavna sestavina prigrizka:) čeprav pa ne bo čisto brez mesa, da se ne bodo pritoževali:) sasica

temba  

član od: 7.10.2006

sporočila: 92

17. jul 2007 17:26

proja a la Nebojša (ker si vegetarijanka jo lahko narediš brez ocvirkov in z zelenjavo - recept je v bazi) je meni v takh situacijah zelo pomagala. Pozdrav, Temba temba

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

17. jul 2007 20:06

Kaj pa kakšne indijske samose, masala doše (rahlo pikantne nadevane palačinke) ali kaj podobnega, malo eksotičnega? Ali pa pita kruhki, narezani na manjše koščke, zraven pa ponudiš falafel, svežo, narezano zelenjavo in za pomakanje baba ganuj (pomaka oz. namaz iz jajčevcev), narediš lahko še humus, pomako iz paprik, itd. Ali pa če zaviješ na Japonsko in že prejšnji dan narediš sušije, za tiste manj eksperimentalno usmerjene samo z zelenjavo, za druge pa klasične. Odlične so tudi razne tortice (mini tortice) iz listnatega testa, ki jih obložiš z zelenjavo in potreseš z mozzarello ali feta sirom (malo dela, dober učinek). Pa solata iz kuskusa z zelenjavo na žaru, solata iz čičerke, solata iz kuskusa z rdečo peso (ki je bombastične pink barve), krompirjeva solata s sušenimi paradižniki in olivami (da ne bo vedno samo klasika), solata iz leče z rukolo (za mesojedce lahko vržeš vanjo še kakšen trakec popečenih piščančjih prsi), mariniraš olive in sir (camembert ali brie ali kakšnega mehkega kozjega mariniraš v olivnem olju z zelišči, zdrobljenimi koriandrovimi semeni in malenkost popra, lahko tudi kakšen nasesekljan čili), datlje napolniš s corizo klobaso (imajo v L.) in jih paniraš (lahko že prejšnji dan), itd. Da ne bo vedno samo klasika, pa tudi malo pokažeš, da imajo zelenjavojedci veliko izbire. fresh

marjeta65  

član od: 9.2.2007

sporočila: 66

17. jul 2007 20:19

Lahko poskusiš polnjeno francosko štruco (recept je v bazi), za vegeterjance pač šunko spustiš in jo s čim primernim nadomestiš. marjeta65

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti