Rabarbara

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

tema odprta - 15. maj 2002 11:53 | ogledi: 3.475 | odgovori: 5

zdaj je sezona rabarbare, jaz pa nimam idej, kaj naj naredim iz nje. Zaenkrat kuham kompot, marmelade pa ne bi delala...Imate kake ideje?

hvala za pomoč

maja

suzika  

član od: 1.10.2001

sporočila: 39

15. maj 2002 12:45

O, zelo rada imam rabarbarin kolac, rabarbarino pito. Maja, pomagati ti ne morem, ker receptov nimam, bom pa prislonila svoj loncek in prosila za kaksen recept. LPP, Suzana

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

15. maj 2002 13:08

Hojla! Meni se tako toži po rabarbari. Že nekaj let je namreč nimamo več na vrtu. Si moram obvezno nabaviti sadike, samo ne vem, kje. Zelo dober je tudi "štrudel". Babica ga je delala iz skute (ali pa iz domače prtegrete smetane) in rabarbare. Super. Nadev se naredi enko kot pri drugih zavitkih, le da ga je treba malce več sladkati zaradi rabarbare. LP Špela

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

15. maj 2002 17:21

Maja, jaz prisegam na rabarbarin zavitek. Naredi vlečeno testo, razvlečenega premaži s stopljenim maslom (maslo stopi pri nizki temperaturi, ker ne sme vreti), očiščeno in narezano rabarbaro potresi samo po četrtini testa, potresi s sladkorjem, limonino lupinico, cimetom in žlico drobtin. Stranici, ki sta provokotno na pas rabarbare zavihni prek nadeva, da se ti soc preveč ne izceja. Zavij in premaži z maslom. Peci pri 200 stopinjah toliko časa, da dobi lepo zlatorjavo barvo. Čas pečenja je odvisen od debeline zavitka. Pred serviranjem potresi s sladkorjem v prahu. Dober tek Mimika

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

16. maj 2002 0:07

Še en hitr recept: Spečeš biskvit, ga prerežeš po dolgem in premažeš z marmelado. Rabarbaro olupi, skuhaj v mešanici vode+rdečega vina+sladkorja+cimeta+klinčkov+limonina lupina. Kuhano rabarbaro porazdeli po biskvitu ( stebelca nareži na tako dolgo kot je širok biskvit), še prej pa biskvit navlaži z sokom kjer se je kuhala rabarbara. Na koncu premaži čez rabarbaro sladek stepen jajčni beljak ( sneg) in zapeči v pečici, da rahlo pozlati. Anča

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti