Začimbe v grški solati

barb_b  

član od: 6.3.2007

sporočila: 14

tema odprta - 16. jul 2007 18:33 | ogledi: 6.173 | odgovori: 3

Že v dveh restavracijah sem jedla grško solato, kjer so bile po vrhu posute začimbe, vendar jih po okusu nisem mogla ločiti. Mogoče kdo ve, katere začimbe bi lahko bile?

barb_b

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

16. jul 2007 19:03

origano obvezno, lahko pa še timijan, bazilika in peteršilj. Na vrečki z mešanico začimb, kupljeno lani na Rodosu, je vse to, v grški kuharski knjigi, kupljeni enkrat prej, pa so ob origanu navedene samo še kapre. Lisa

barb_b  

član od: 6.3.2007

sporočila: 14

16. jul 2007 21:36

No, origano in timijan se mi je zdelo, da sem okusila, ni pa bilo zraven peteršilja in pa bazilike. Bila je res zanimiva mešanica začimb, ki je dala prav poseben okus solati. Bile so tudi kar dobro "zmlete", mogoče so se zaradi tega okusi tako prepojili in stopili skupaj... ne vem. Doma sem poskusila z origanom in timijanom, pa ni bil isti okus. barb_b

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

16. jul 2007 23:05

Punce so enkrat že govorile, da se dobi tudi pri nas mešanica začimb za grško solato (mislim da je bil forum o tzatzikiju, a nimam pluska, da bi poiskala...). V Grčiji se sigurno dobi, ker sem jo videla letos in oni uporabljajo to, ker so gor suhe začimbe. Priznam pa, da je pri nas nisem iskala. Zato malo poglej po večjih centrih, sigurno imajo, pa morda se bo kakšna oglasila, ki točno ve kje jo imajo in proizvajalca. Če daš sam doma razne začimbe, je sicer ful dobro (doma dajem vse sveže sezonsko), se pa strinjam, da ni okus ni isti in te popolnoma razumem, kaj hočeš :) katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 16. jul 2007 23:06:34 Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 16. jul 2007 23:14:54

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti