Katere so glavne sestavine francoske jedi ratatouille?

vodnar42  

član od: 1.6.2007

sporočila: 18

tema odprta - 16. jul 2007 11:46 | ogledi: 5.254 | odgovori: 5

ali kdo mogoče ve?

lp sašo

vodnar42

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. jul 2007 12:01

V osnovi je to zelenjavni lonec, ki ga pripravljajo v okolici Nice. Bazične sestavine so: paradižnik, jajčevci, bučke, paprika, sol, beli poper, olivno olje, česen, peteršilj. Po eni verziji se vsa zelenjava nareže, pripraviš štiri lonce in začneš najprej s kuhanjem jajčevcev, potem bučke, potem paradižniki in na koncu paprika in vso zelenjavo tudi soliš, popraš, daješ olje, česen in peteršilj in na koncu vse skupaj zmešaš. Po drugi verziji to isto narediš v enem loncu, s tem da najprej vržeš v lonec jajčevce, potem bučke, paradižnik in papriko, tako da se jajčevci kuhajo 50 minut, paprika pa 25. Vendelina jr.

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

16. jul 2007 12:04

Navadno gre v ratatouille čebula, česen, jajčevci, bučke, paradižnik, paprika, od začimb pa lovor in timjan. Če česa nimaš, pa lahko uporabiš tudi kakšen drug kos zelenjave. fresh

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. jul 2007 14:44

Jaz poznam Vendelinino varianto vse v en lonec. Lani sem ga okoli 10 kozarcev tudi vložila. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti