Sladoled iz avtomata

mmbrlan  

član od: 17.4.2005

sporočila: 109

tema odprta - 15. jul 2007 23:55 | ogledi: 5.367 | odgovori: 7

Ne gre mi in ne gre. Po lanskih neuspešnih poskusih sem spravila posodo za sladoled (dodatek k Bosch MUM) nazaj v skrinjo. Danes ponovno ni bilo v redu. Pretekoče, morda za malenkost bol kremasto, ampak vsekakor ne tako, da lahko delaš kepice. Delala pa sem kakavov sladoled, ki sem ga našla na forumu med vašimi odgovori. Vse po receptu! Pa mi ni čisto jasno, zakaj mi ne rata!

Kakšna ideja?!?

mmbrlan

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

16. jul 2007 0:41

Ali ga das potem, ko je narejen v avtomatu, se kaj zmrzniti? Iz avtomata ne pride nikoli tako trd, da se lahko takoj naredijo kepice. Srecno in ne obupaj. Jerneja USA

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

16. jul 2007 4:36

Svetujem enako kot Jerneja. Iz sklede od avtomata sladoled dam v posodice in še za nekaj časa v zamrzovalnik. Čeprav mene niti ne moti, da je sladoled bolj tekoč, ker tako ali tako porcijo, ki si jo privoščim, predhodno obvezno dam za nekaj sekund v mikrovalovno. Ne maram namreč tistega kot kamen trdega sladoleda.

 

Moraš pa upoštevati tudi, da se sladoled v tem času, ko je obupna vročina tudi težje naredi, saj se posoda od avtomata hitreje segreje. Zato je najbolje, da sestavine, iz katerih želiš narediti sladoled, čez noč že zmašane postaviš v hladilnik, da so res ohlajene (vse sestavine, le stepeno sladko smetano zamešaš preden zliješ v aparat).

Lep dan in veliko se smejte

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

16. jul 2007 8:47

a je s strojčkom zares vse v redu? Jaz ima eno XY zadevo, staro, ampak sladoled lahko po pripravi oblikuješ v kepice. Recepta ki si ga uporabila, ne poznam. Sladoled pride redkejši ob dodatku alkohola, pa tudi jajčni so manj trdi. Poskusi narediti bananovega - zmečkaj dve banani, dodaj sok limone, sladkor po okusu in eno kislo smetano - običajno. Če ti tudi po tem receptu ne bo nastal dober sladoled, je kriv strojček. (upam da ga ne postaviš med delovanjem nekam na toplo?) Lisa

mmbrlan  

član od: 17.4.2005

sporočila: 109

16. jul 2007 21:31

Sladoled je bil res kremast, ampak na pol tekoč, spodaj v posodi pa gostejši, nikakor pa ne za kepice. Najbrž je krivo to, da ga nisem dala še zmrznit. Pričakovala sem, da bo zadosti zmrznjen. Bom v naslednjih dneh še poskusila. Pa še to. V receptu ni mišljeno, da smetano stepeš, ampak, da jo zliješ zraven. Lahko je krivo tudi to!?! Strojček pa naj bi bil v redu - bolj ga "serje" sladoledarka, he, he. Hvala vsem za odgovore. Lp mmbrlan

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

16. jul 2007 22:15

Tudi jaz ga dam vedno še potem za nekaj časa v zmrzovalnik. Nikoli pa mi sladoled ni uspel, ko sem količine smetane in mleka sama dozirala (po občutku), po receptu pa mi je vedno uspel. Tako, da verjetno mora obstajati neko razmerje med sestavinami... tasau

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

17. jul 2007 9:17

Mmbrlan, jaz vedno sladko smetano stepem. Pa če to piše ali ne. Iz izkušenj je po istem receptu bil sladoled vedno boljši s stepeno smetano- glede na volumen, okus, pa tudi kremast je vedno bolj.  Lep dan in veliko se smejte

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

17. jul 2007 9:26

smetano zmerom stepem na pol, tako, da ni povsem v trdem stanju kot za sladice, ker drugače se lahko naredijo kosmiči v sladoledu... tasau

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti