Kako sladke žepke spremeniti v slane?

Lenivka  

član od: 25.9.2005

sporočila: 7

tema odprta - 14. jul 2007 10:59 | ogledi: 1.794 | odgovori: 5

Mogoče čuden naziv teme, ampak imam eno vprašanje. Rada delam žepke, ki jih polnim z marmelado ali Nutello, po pečenju jih še povaljam v sladkorju v prahu in vsi jih imamo izredno radi. Tle spodaj je recept za testo za sladke žepke:

- 1kg moke

- 1 zavitek kvasa

- 500g masla

- 1/2 litra mleka

- ščepec soli

- 200g sladkorja v prahu

Sedaj pa me zanima, kako bi lahko moderirala recept za testo, da bi te žepke spremenila v slane ... je dovolj samo to, da namesto sladkorja v testo dodam sol (in koliko soli, za kilogram moke?) in potem pač dodam slano filo? Ima kdo morda kakšen še bolj okusen recept za testo v ta namen? Na koncu seveda ne bi valjala v sladkor, se razume. =) Dala bi notr mešanico skute in kisle smetane, pa začimbe, malo feta sira in šunke, narezane na trakove.

Samo testo me, kot že rečeno, muči. Rada bi, da bi bilo nežno, mehko, topeče v ustih, uglavnem slastno.

Hvala!

Lenivka

Lenivka  

član od: 25.9.2005

sporočila: 7

14. jul 2007 11:13

Hvala lepa, sem gledala sicer v bazo receptov, ampak ta recept sem pa očitno spregledala. Komaj čakam, da se jih lotim. =) Lenivka

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

14. jul 2007 11:24

Levinka, če si s tem tvojim receptom zadovoljna, ne vidim razloga, zakaj ne bi delala z njim še naprej, samo da ne daš sladkorja in mogoče samo še ščepec soli več (pa ne preveč, ker itak boš napolnila s slanim nadevom).
Če pa bi rada probala s kakšnim drugim receptom, so pa itak punce tukaj in ti bodo dale kakšnega dobrega. Dva si zgoraj že dobila.
lep dan
emily Sporočilo je spremenil(a) emily dne 14. jul 2007 15:54:35

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

14. jul 2007 13:12

Mogoče pa bi ti bili všeč tudi multizrnati kifeljčki z drobnjakom, recept je prispevala Aki. riba-ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti