Odojek ip....

suzika  

član od: 1.10.2001

sporočila: 39

tema odprta - 13. maj 2002 7:43 | ogledi: 9.618 | odgovori: 11

Halo, alo!

Ali kdo ve, kje v Lj in okolici pecejo odojke, jagenjcke (pecejo, razrezejo)!?

LP, S

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

13. maj 2002 9:52

Med drugim lahko jagenjčka in odojka dobiš v gostilni pri Jovotu pri stadionu na Kodeljevem..za druge podobne gostilne pa ne vem..ti bo moral pomagati še kdo... http://www.trzinka.si/jovo.html Pa lep dan še naprej! maja

Vesna5  

član od: 5.11.2001

sporočila: 36

13. maj 2002 11:39

Pečenega jagenjčka, odojka...lahko po naročilu dobiš v mesnici in delikatesi Svetec na Dunajski. Zelo priporočam. Prijazen pozdrav

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

13. maj 2002 15:05

Mesarija Čižman v Tacnu, telefona žal nimam. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

STASY  

član od: 24.2.2007

sporočila: 48

7. avg 2009 2:19

Jst imam podobno vprašanje, u bistvu bilokatera dodatna info bo prišla zelo prav. Zanima me podobno, kje dobiti pečenega odojka, kozlička ali jagenčka. Od Ljubljane in bližnje okolice do Postojne. Pa mogoče če veste okvirne cene, čeprav gre to vrjetno na težo, ampak vsaj približno da si predstavo naredim. Ker res nimam izkušenj s tem, smo se pa letos odločili, da si privoščimo eno "orng" zadevo za praznovanje in ker nas bo več, bo to super rešitev. Najlepša hvala vsem ki boste podelili kak nasvet:) STASY Sporočilo je spremenil(a) STASY dne 07. 2009 02:21

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. avg 2009 8:25

Pri nas jih pečejo v pekarnah. Se mi pa zdi, da je hedonist (ali pa kdo drug) pisal o tem, da jih na farmi v Ihanu pečejo......no, saj se bo morda oglasil.

rimljanka - zasebno mnenje

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

7. avg 2009 10:00

Cena je okoli 100€, smo naročili dvakrat, sicer ne vem od koga ker nam je zrihtal znanec, bil je pa odličen. Žal ti pa ne morem zrihtat kontakta ker je že nam nerad spekel. Zadostuje pa orenk družbi, če res niso pravi jedci, nas je bilo 20 pa ga je še kar nekaj ostalo. Enkrat smo naročili potem golaž, cena je bila ista in hrane manj za družbo, tako da je to ob nakupu nekaj kg zelenjave zraven mogoče celo najcenejša rešitev za kak piknik/žur, je pa za večino okusov korak višje za razred ali dva od klasičnih čevapov in pleskavic. mmm, sline se mi cedijo. zzak1977

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

8. avg 2009 9:02

Da ne odpiram nove teme. kako pa sami doma pečete jančka oz imamo eno kos noge in bi spekli s krompirjem v pečici. Zanima me kako ga začinite in pol pečete. Hvala za odgovore Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. avg 2009 11:08

No, meni je všeč takole: v celofan za peko daš nasoljen kos mesa, dodaš lahko lisičke, paradižnik, papriko (malo), bučke, krompir,...in začimbe: peteršilj, majaron, timijan, pa seveda nekaj narezane čebule, nekaj zrn česna, nekja zrn popra. malo masla povrh. In spečeš.

Se da tudi brez celofana, seveda..............in je zelo dobro. V tem primeru seveda obrašač,.... nisem nikoli pekla tako. Način priprave izvira s kmetije, kjer imajo ovce, najbrž pa sem kaj naredila po svoje.

rimljanka - zasebno mnenje

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

8. avg 2009 17:19

Meni se doma ni nikoli niti podobno spekel kot kupljen. Zato raje kupim za doma kak drug kos. Če pa že, pa počasi na neki srednji temperaturi s veliko polivanja in kar nekaj ur, olje, sol pa kaka žlica vode, odvisno od količine mesa. Najboljši mi je brez dodatkov. Te raje naredim posebej. Če ima pa kdo recept da se speče kot na ražnju ali v profesionalni veliki pečici, ali vsaj podobno, pa le na plano. Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 08. 2009 17:23

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti