Feta sir

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

tema odprta - 13. jul 2007 12:08 | ogledi: 4.257 | odgovori: 7

V hladilniku imam precejšen kos feta sira. A ga lahko porabim še kako drugače kot v grški solati?

---------------- airtadeja.moj-album.com ------------

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. jul 2007 12:53

Mariniraj ga. Nareži ga na kocke, dodaj cele črne in zelene olive, malo kaper. Prelij z mešanico olivnega olja, limoninega soka, malo česna, veliko peteršilja, malo popra, malo vode od vloženih kaper in pusti nekaj ur ali čez noč. Reč se obdrži tudi en teden, v pokiriti posodi, če se je seveda prej ne zmanjka. Mamamia mamamia

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

13. jul 2007 14:20

Jaz ga vedno shranjujem v slanici v dobro zaprti posodi več mesecev.

speši sirovo pito in zraven ponudi jogurt, ga boš kar nekaj porabila.

Kyara

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

13. jul 2007 16:48

Lahko narediš tudi preliv za testenine, ki mu jaz zaradi fete pravim grški. Recept zanj sem prvič videla pred nekaj leti v eni od slovenskih revij, zdaj ga pa delam bolj na pamet, tako da najbrž ni več enak tistemu iz revije. Na oljčnem olju pražiš čebulo, da postekleni. Dodaš olupljen in na koščke narezan zelo zrel svež paradižnik ali pelate iz konzerve in ga dušiš, nato pa še narezana sveža ali suha zelišča - baziliko, origano, timijan. Po želji lahko dodaš narezano papriko (najboljša je zelena, lahko daš tudi rumeno). Ko se paradižnik lepo razpusti, dodaš še drobno zrezan feta sir in izkoščičene črne olive. Soliš (pazi! že feta je kar slana) in popraš, in ko se sir razpusti, lahko ponudiš. Paše k testeninam, v katere se lahko "ujame" omaka - makaroni, peresniki itd. Feto lahko sicer vmešaš v katerokoli že narejeno paradižnikovo omako za testenine in ji tako malo spremeniš okus. maja

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

13. jul 2007 19:53

Feto sem enkrat jedla v lazanji z blitvo. Ali pa je bila špinačna, saj ne vem. V glavnem, zelo dobra jed, pa hitro jo porabiš :) Recepta pa žal ne vem, mogoče je v bazi. RadaJem

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

14. jul 2007 21:21

aha, super. nisem vedela, da se topi. No, zdaj ko to vem ga bom precej lažje porabila.

marjeta65  

član od: 9.2.2007

sporočila: 66

14. jul 2007 21:26

Ravno danes sem ga uporabila namesto margarine v pire krompirju, dodala sem ga tudi gobovi omaki k zrezkom. Vse je bilo neverjetno okusno. marjeta65

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti