Čiščenje friteze..

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

tema odprta - 12. jul 2007 21:16 | ogledi: 7.200 | odgovori: 8

... kako ve/vi to počnete

Vedno, ko se spravim fritezo čistit, postanem slabe volje . Ta trdovratna maščoba. Pa sem lani kupila novo fritezo - gledala predvsem na to, da jo bo čim lažje in čim bolje očistiti - in sem kupila teflonsko (misleč, da se maščoba sploh ne bo prijemala) in sedaj še te mrežice za čiščenje ne smem uporabit...

tasau

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

12. jul 2007 21:24

Pri nas friteze že dolgo, dolgo ne uporabljamo več. Cvremo parkrat letno, takrat, ko so aktualne marele, včasih še pomfrit in bučke. Namesto fiteze uporabljamo posodo namenjeno samo za to in mrežco. Olje imamo samo za enkrat. Vem, da nisi tega vprašala, ampak sem vseeno napisala, friteza se mi ne zdi nič kaj fajn, ravno zaradi tega čiščenja pa še rabimo jo premalo. katti

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

13. jul 2007 2:03

Pri nas ravno zaradi tega čiščenja cvremo (sicer tudi zelooo malokrat, a vendar) kar v globji ponvi, pa mrežica, večkrat pa tudi brez nje, ker ni nujno, da jedi dobesedno plavajo v olju. Razen seveda krofi, recimo, to pa je enkrat letno in zato ni treba friteze.Tudi za pomfrit imamo posebno luknjičasto ponev in ga brez maščobe pečemo v pečici. No, verjetno sva s katti mislile nekako povedat, da je morda čas, da fritezo zabrišeš v kontejner :))) Mal se hecam, lep pozdrav, katka

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

13. jul 2007 7:45

Jaz imam preprosto fritezo, olje enostevno odlijem, noter nalijem sredstvo za pomivanje posode in vročo vodo in jo lapo očistim. Nobenih problemov, kot bi čistila velik pisker. Te moderno friteze mi niso všeč ravno zato, ker je problem z čiščenjem. Mojo imam že kakih 20 let, ko je še pri nas niso prodajali in sem jo kupila v Avstiji. Kyara

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

13. jul 2007 8:40

Ja verjetno je res najbolje jo očistiti po vsaki peki. Jaz imam dve fritezi. Ena je že stara ko zemlja in v njej smo olje puščali noter in jo očistili samo občasno - napaka. Novo fritezo imam teflonsko. Uporabljam jo samo za cvrtje krofov. Po peki jo očistim brez težav, tako kot je napisala Kyara, ker ni stare maščobe zraven. Moje stare friteze se pa lotim tako, da v njo nalijem vodo in čistilo in jo priklopim, tako da voda v njej nekaj časa vre - malo laže je odstraniti tisto zagrizeno maščobo. Želim ti veliko uspehov pri čiščenju. helgula

micogica  

član od: 29.12.2005

sporočila: 209

13. jul 2007 9:33

Tudi jaz sem jo (pravzaprav ju, ker sta bili dve) očistila tako kot je že bilo svetovano zgoraj. Dala sem ju na kosovni odpad. In problemov s čiščenje posledično ni več. Cvremo pa ravno toliko kot prej, le da je olje sveže in in se ga pač nalije malo manj. Krofe pa cvrem v pekaču za pico. micogica

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

13. jul 2007 9:59

Micogica a v tistem pekaču za pico ( v katerem pečemo vse drugo razen pic) ti pečeš krofe. Tudi jaz sem priša na to misel pa se mi je zdel preplitev. Bom drugič probala. martina

micogica  

član od: 29.12.2005

sporočila: 209

13. jul 2007 11:11

Megi, ja prav v tisti. In seveda po nasvetu ne vem katere (hvala ji) s te strani. Sicer so pa te ponve baje izvedene v dveh globinah. Možno, da je moja iz vrst globjih. Ocvrejo se pa krasno, samo pri nastavitvi temperature je potrebno nekaj prakse. Kar pogumno. micogica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. jul 2007 12:54

Mi smo to rešili tako, da smo fritezo vrgli proč. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti