Čistilo za pečico

simonkaaa  

član od: 13.5.2007

sporočila: 40

tema odprta - 12. jul 2007 12:50 | ogledi: 15.188 | odgovori: 14

Čistilo za pečico in štedilnik - Katero?

Hvala in papa

simonkaaa

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

12. jul 2007 12:53

ne razumem tako postavljenih tem. ali ne bi bila vsaj še toliko pridna in napisala kakšno pečico in štedilnik imaš in če imaš kakšen poseben madež, s katerim čistilom si že poskušala,...? če pričakuješ od članic kulinarike da se bodo razpisale na dolgo in široko potem lahko tudi ti napišeš kaj več kot eno vprašanje. nektarina

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

12. jul 2007 13:02

To bi pa tudi mene zanimalo - s čim uspešno čistite pečice? Da bom bolj natančna - imam Siemensovo (modela se pa res ne spomnim), madeži so od pečenja peciv, krompirja, mesa... Kozmeja

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

12. jul 2007 13:12

mi imamo novejšo pečico od gorenja. pred kratkim sem jo prvič čistila. je bila kar umazana od peke mesa. najprej sem v pekač nalila vodo, dala na spodnjo rešetko in naredila pečico na 50 stopinj in na posebno funkcijo, ki je namenjena čiščenju. po poteku pol ure sem pečico obrisala z vlažno krpo in malo ceta. vse je šlo dol, trdovratne madeže pa sem posebej namazala s čistilom za pečice in pustila malce delovati in nato očistila. čistil je na trgu veliko, pazite le, da ne poškudujete pečice, da ne uporabljate preveč agresivnega čistila in da čistilo tudi dobro odstranite. sama priporočam vročo vodo, detergent za pomivanje posode, čisto gobico in to je to. nektarina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. jul 2007 13:18

Čiščenje pečice (neodvisno od blagovne znamke) je sila enostavna reč. Daš v pečico lonec vode: kaka 2 litra. Segreješ pečico na maksimalno temperaturo in ohranjaš to temperaturo kakih 10 minut Para bo zmehčala madeže. Po 15 minutah odpreš pečico, počakaš, kakih 10 minut. Na dno pečice kaneš nekaj kapljih kateregakoli čistila za maščobe, rjo ipd (pri tem posegu je treba biti pazlijv, ker bo kislina reagirala na toploti - skratka, malo se odmakni, zaščitna očala so tudi primerna. Z vlažno gobico potem naneseš čistolo povsod, in potem brišeš umazanijo toliko časa, dokler pač umazanija je. Čiščenje dokončaš s čistilnimi robčki. Jaz tako pečico vzdržujem vsak teden v glavni sezoni, med poletjem se je pa manj uporablja in temu primerno tudi manjkrat čisti. Pečica izleda tako, kot takrat, ko je bila kupljena. Vendelina jr.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. jul 2007 15:10

Ali pa kupiš tako s pirolizo, v dveh letih smo jo zagnali samo enkrat, ampak kaj ko je glava familije hotela to in to pa še to, po moje bi kupili tako brez. Je pa res, da po konačni pirolizi ni ničesar niti za obrisati. Se ne vtikam v nakupe mojih prijateljev, jih pa z veseljem uporabljam, ravno toliko sem se razvadila, da doma skoraj konec vzmem, preden se pečica segreje, ko pa ta v Lj piska še preden uspem zmiksati maso. Loni Makaroni

simonkaaa  

član od: 13.5.2007

sporočila: 40

12. jul 2007 15:23

Hvala za odgovore in NEKTARINA drugič zagotovo bolj obširno vprašanje. Pozdravček simonkaaa

sterkuš  

član od: 19.5.2007

sporočila: 103

12. jul 2007 16:13

Jaz se strinjam z Vendelino,da sploh nima nobene veze kakšne znamke je pečica,ker umaže se itak vsaka in jo je treba očistit.Jaz osebno jo čistim s čistilom od znamke AMWAY Over cleaner.Brez posebnega drgnjenja. LP sterkuš

tisdno  

član od: 17.11.2002

sporočila: 117

6. avg 2007 22:51

Tudi jaz uporabljam AMWAY-ev Over cleaner, nekaj najboljšega na tržišču in naj vam še povem, da vsem, ki sem pokazala pečico, so mislili, da smo kupil novo. SILVA

jeri  

član od: 28.7.2007

sporočila: 6

7. avg 2007 15:06

tudi jaz pečico redno čistim.Pri rednem čiščenju je dovolj samo Meglio in ni nobenih problemov. jeri

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

7. avg 2007 21:25

Čistim jo občasno z peno za čiščenje pečic. Zanimivi so vaši postopki, kateri so bolj prijazni naravi. ham-njam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti