Suhi lasje

sterkuš  

član od: 19.5.2007

sporočila: 103

tema odprta - 11. jul 2007 18:09 | ogledi: 17.653 | odgovori: 16

Ponovno rabim vaše nasvete in izkušnje.Opažam,da imam vsak dan bolj suhe lase.poskusila sem že veliko preparatov temu namenjenih,ampak nič kaj ni pomagalo.Ali je imela katera podobne težave in kako jih je rešila?Ali mogoče obstaja kakšen domač recept in pripravek?Hvala že vnaprej.

LP

romi1

sterkuš  

član od: 19.5.2007

sporočila: 103

11. jul 2007 19:33

Hvala.Zelo zanimiva stran. LP sterkuš

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

11. jul 2007 21:20

Za suhe lase uporabljaj dobro lasno kozmetiko, pa bo. Kaj si uporabljala do sedaj? Imaš barvan las?

Jaz sem bila še dve leti nazaj zelo zelo blond, pa sem jih uštimala do leska... Saj veš, kolikor boš vložila vanjetoliko se bo poznalo.

Zdaj uporabljam vedno 2 šampona, balzama pa tudi ponavadi 2. Za eno pranje govorim. Za konice ekstra izdatnega. Vse dobro sperem, potem lase feniram in oblikujem frizuro. Pa nimam nič posebnega, fru-fru spredaj, fen uporabljam, da jih zravnam. Imam lase ravno tok skodrane, da zgledajo napol krep, čeprav niso poškodovani...

 

lidka

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

11. jul 2007 22:12

Po mojih izkušnjah se poleti lasje lahko sušijo zaradi sonca in vode. Meni je pomagalo, da sem si lase dve uri pred pranjem DOBRO naoljila z olivnim oljem. Potem sem si normalno oprala lase in so bili videti zelo zdravi.

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

12. jul 2007 7:00

Zelo dobro se obnese avokado, ki ga v multipraktiku zmelješ, da nastane zelena packarija, ki jo naneseš na lase, pokriješ z alu folijo in pustiš pol ure. Potem opereš s šamponom za suhe in poškodovane lase. helgula

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. jul 2007 7:42

Namesto avokada ipd. packarij se lepo obnesejo maske za lase, ki se jih kupi. (saj vem, da je avokado bolj naraven, ampak je pa potrata hrane, ki jo nannašamo na lase... Da ne govorim o packariji...).

V Mullerju ali DM-ju imajo taka mala pakiranja mask, balzamov, stanejo do 1 €, tako da so dovolj poceni in se jih lahko preizkusi.

lidka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. jul 2007 8:18

Maske, maske, maske in še enkrat maske. Vse, kar se da namazati na kožo, se lepo obnese tudi na laseh,(krema za telo, losjon za telo). držiš od 30 minut do ene ure in šamponiraš. Če hočeš na vsak način nekaj domačega: tudi majoneza lepo prime, pa puter, če nisi čisto prepričana, da ni žarek, pa olivno olje, pa celo margarina. In to počneš pred vsakim umivanjem las do točke, ko se lasje spet svetijo. Potem imaš pa masko enkrat tedensko. Vendelina jr.

aleksandra_1  

član od: 4.10.2006

sporočila: 9

12. jul 2007 11:30

Jaz sem imela zelo suhe lase.Vse kar moraš naredit je to,da si kupiš masko z olivnim oljem in vroče olje iz oliv.Potem si opereš glavo z šamponom,daš masko ,pustiš par minut ,nato si daš to olje(ne olivno),pustiš eno minuto in splahneš.Ko so lasje suhi si jih namažeš še z olivnim oljem.Če želiš ti masko in to olje ,tilahko pošljem,ker to prodajam.-meni je to rešilo zadevo-glede suhih las aleksandra_1

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

13. jul 2007 14:09

Spet dobre balzame in maske!

Jaz šampon uporabljam Lorealov Elvital, rdeč, za barvane lase. Pa Herbal Essencess. Balzam od Loccitanea za barvane lase, angelikih. (brez tega mi živeti ni...). Maske pa neke nemške iz Mullerja, pa DM-jeve. Tudi od Body shopa, pa Loccitanea. Vse uporabljam za barvane, suhe lase.

Moji lasje so lepi. Pa jih vsak 3 dan sušim s sušilcem na krtačo. Aja, pa pred pol leta sem razbarvala rdečo barvo, ker jih tudi uniči do konca, mapak sem jih zrihtala v nulo...

lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti