Rafaelo

spelcy  

član od: 11.7.2007

sporočila: 3

tema odprta - 11. jul 2007 16:20 | ogledi: 3.728 | odgovori: 2

to je recept preberi potem naprej.če ima kera podobnega mi lahko pove.

TESTO:

6 beljakov

10 dag moke

20 dag sladkorja

15 dag kokos moke

V beljakov sneg vmešaj suho zmes, daj na peki papir 1cm debelo in peci na 180-200 stopinj C, od 10 do 15 minut:

PRELIV:

6 rumenjakov

10 dag sladkorja

3 žlice moke

· Vse to skupaj penasto vmešaj z mešalnikom.

3dcl mleka

2 vanilij sladkorja

· Zavreš in vmešaš notri jajčno penasto maso ter nekaj minut pokuhaš.

Maso preliješ po pečenem biskvitu. Ohladiš.

2-4dcl stepene sladke smetane premažeš po ohlajenem pecivu ter na debelo potreseš s kokosovo moko (pribl. 5dag). Na koščke peciva vtakneš olupljene mandeljne.

upam da mi boste lahko pomagali.jaz sem po tem receptu naredila pecivo samo nevem če je dobro ker ko sem zmešala rumenjak, sladkor in 3 žlice moke v mleko, mi je rumenjak ostal v takih mejhnih kepicah pa me zanima če je to sploh dobro.pač sem prvič to poskušala pa me zanimajo vaša menja. lp

spelcy

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. jul 2007 16:45

Najprej bi morala gladko razmešat rumenjake in sladkor, šele potem počasi dodajat moko in mleko. Jaz to ponavadi počnem kar z mešalnikom. To si je dobro zapomnit pri pecivu in tudi pri raznih kremah in pudingih. Če imaš kepice v pecivu to pomeni, da moka ni dobro razmešana in se je sprijela z rumenjakom, nastale so grudice. Meni to ni všeč nikjer, ti boš pa videla kakšen bo končni izdelek. Sicer pa, na napakah se učimo. Glej da ne izgubiš volje pa bo dobro. lp Vesna

spelcy  

član od: 11.7.2007

sporočila: 3

11. jul 2007 16:48

hvala za odgovro.sej se mi je zdelo da nebo dobro že takoj na začetku.vseno hvala.nebom izgubila volje. lp spelcy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti