Vlaganje stročjega fižola

bambi  

član od: 22.8.2006

sporočila: 41

tema odprta - 11. jul 2007 9:48 | ogledi: 39.696 | odgovori: 26

Rada bi dobila kakšen preprost recept za vlaganje stročjega fižola v kozarce.

Lep pozdrav,

kristina

kristy

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

11. jul 2007 9:58

Stročji fižol strebim in operem, ga skuham v slani vodi, vendar ne do konca. Malo pred koncem kuhanja dodam kis, da je primerno kislo, potem vroče napolnim v kozarce, jih zaprem in za vsak slučaj še malo kozarce pokuham v vodi. Tak fižol je potem dober za solato, odlijem mu kis, dodam sol, poper, malo olja, čebulo, šetraj, včasih tudi jogurt in kislo smetano. helgula

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

11. jul 2007 13:14

Delam podobno kot helgula, le da razredčenemu kisu dodam malo sladkorja in soli. Vroče napolnim v kozarce in za vsak slučaj dam kozarce še malo v pečico. Nato jih pod odejo počasi ohlajam. Doma imam recept na kilo fižola, na pamet ga ne vem. Lp Palma

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

19. jul 2008 12:14

Pozdravljene, ali je še katera doma, da mi lahko nekaj pove.Prvič sem se lotila vlaganja fižola, dobila sem recept iz baze, omenjen tudi dva odgovora nazaj,

Zanima me ali je kis od talisa , arimatiziran alkoholni kis za vlaganje primeren.Takšnega mi je mož prinesel iz trgovine.

Ker že delam bi bila za hiter odgovor zelo hvaležna.

lp

 

 

 

mizarka

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

19. jul 2008 12:53

Jaz dam navaden vinski kis 4%, prav tako za mešano solato, peso...alkoholni kis nam ni všeč. Tega uporabljam bolj za jurčke. lp, anitram1

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. jul 2008 13:17

Ja, seveda je primeren, če ga boš primerno razredčila, kot je pač v receptu napisano. Sem videla, da ni napisano, zato ga razredči, da bi imel približno 4% kislosti, raje več.

Morda še eno opozorilo. Če so semena v stroku že občutna, raje kuhaj s kisom minuto ali dve dalj, da boš zanesljivo poskrbela za to, da ti shranek ne bo zavrel (se pokvaril). V semenih se kopičijo beljakovine, ki rade poskrboijo za kvarjenje, če niso dovolj prekuhane.

rimljanka - zasebno mnenje

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 19. jul 2008 13:20:45

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

19. jul 2008 14:02

Rimljanka, hvala, to je bilo pa dobrodošlo, se mi je začelo svitati, zakaj se vložen fižol pokvari. Namreč - eno leto mi jih je kar precej zavrelo in sem gledala tupo glupo, kaj sem naredila narobe. Letos bom pa temu posvetila več pozornosti. Kis pa uporabljam kar Tuš-ev (za vlaganje, 3l plastenka), pa še cenovno ugodno! Imajo akcijo. galja

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

19. jul 2008 19:13

ne vem a drži rek za kis katerega sem nekje slišala:"bolj ;rumen; bolj dober"??? senka

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

22. jul 2008 13:36

Pri nas imam v kis vložen fižol rada samo jaz, pa me zanima, ali ima kdo recept (saj najbrž je precej preprosta zadeva) za shranek v slanici. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. jul 2008 14:51

Za tiste, ki jim bolj na "grško" potegne, je način, kako lahko kaj skupaj scmariš. Jaz sem tega naredila štiri kozarce in je zdržalo en mesec, ker smo vse pojedli... Vzela sem 1 kg stročjega fižola in 2 kg paradižnika. Paradižnik sem narezala na koščke, daljše stroke sem nalomila. Ognjevarno posodo sem najprej malo namazala na maslu. Opekla sočivje na štedilniku (max 5 minut, da se stopi maslo in malo zacrvči). Nato sem pa sočivje polila z oljčnim oljem, mediteranskimi začimbami po izbiri (sem kar notri metala, lahko pa vzamete pripravljeno mešanico za tzatziki, če ste jo kupili na dopustu) in potem sem zadevo še lepo prelila z 2-3 žlicama akacijevega medu. In dala zadevo peči v pečico na 150 stopinj za kakih 90 minut. Med pečenjem ta zadeva spusti precej vode. Opečeno tvarino sem precedila (najbolje je, da se pečeno sočivje v kozarce nalaga s cedilno zajemalko) in imela zaprte kozarce še 20 minut v pečici na 75 stopinj, kar je za pasterizacijo čisto dovolj. In sem potem to uporabljala za k piščancu ali pa k rižu in je bilo super, dokler je trajalo. Letos bom tega naredila več. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti