Kaj je narobe s paradižnikom

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

12. jul 2007 14:14

pARDON,,,, NISEM VEDELA ZA TE PROBLEME. pREDVSEM NISEM VEDELA, DA SO TAKO VELIKI, SICER BI POVEDALA. sE PA STRINJAM, DA SOL IN VODA PRIDETA CENEJE KOT IZLET NA MORJE. Pa še en pardon, nisem mislila kričat, tiskarski škrat pač. In glede tega članka: če bi bilo tole res kar piše nebi imela jaz niti enega paradižnika in še manj kumaric. Te niso pokrite. Jaz pa v posmeh vsem letalom nad nami moram h Kobri l po kozarce. Če mi jih nebi ljubeznivo odstopila bi jih morala kupit ali pa bi se moje kumarice valile v Savo. A nebi bilo to škoda? lp Vesna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. jul 2007 11:17

V člankih mrgoli "naj bi", "možno je", jaz sem pa naravnana na to, da vrejamem dejstvom. Še vedno je edini vir revija Misteriji. Razpolagaš še s kakšnim bolj relevantnim virom informacij, vanjatajnsek? Smo eni pač dvomljivci, kaj čmo. rimljanka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. jul 2007 11:22

Mogoče pa vesoljčki lulajo po našem "paradajzu" kaj se ve.

jade

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

13. jul 2007 11:39

A misliš, da zeleno lulajo, da so listi na mojem paradajzu čist zeleni Ognjič

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. jul 2007 12:23

Jade, ja, to bo . Pa čimveč ga pojest, bomo ful pametni in zdravi (če pa pravijo, da je urin zdrav).

Cila

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

13. jul 2007 13:13

Ah, daj no, rimljanka, pa menda ja ne misliš, da so pri Misterijih taki brihtneži, da so sami tole nagruntal;) "....edini vir Misteriji" - še to se ti ne ljubi, da bi dobro prebrala stran, kjer je navedenih kar nekaj tujih strani, ki govorijo o tej temi. Sicer pa odtipkaš Chemtrail na iskalniku in ..... Moram reči, da me zelo motijo ljudje, ki ob NJIM neznani temi, potisnejo glavo v pesek in trdijo, da NE - to pa že ni res! Poglejte no mal naokoli, morda pa ravno v nebo - ta teden je napovedano zelo sončno in vroče vreme - primerov chemtrailov bo zagotovo več, kot dovolj. Jaz jih opazujem skoraj vsak zelo sončen dan. Da jih boste lažje ločili si lahko pogledate nekaj video posnetkov na YOU Tube. lp, vanjatajnsek

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. jul 2007 15:58

Jaz kar veliko bulim v luft ker ravno nad nami kar precej letajo, pa ne zaradi paradižnikov ampak zato, ker mi je to zanimivo. Pa je moj paradižnik zdrav da je kaj. Pokritega imam samo povrhu ker mora baje dihat. Rastlina mora imeti dovolj prostora za rast in dihanje. Tunel jim baje ne paše prav preveč. Zračnost je menda zelo pomembna. Sicer mi pa moja pamet pravi, da če je preveč zadekan v to plastiko se ob zalivanju, pa čeprav samo spodaj, ob vročini znortaj nabere vlaga in ker je še vroče je to idealni prostor za tvorbo bolezni. Ne vem, saj pravim, samo ugibam in razmišljam. Mogoče bo kaka pametna glava kaj pogruntala. Pri nas je bil problem s tem le kake 3 leta nazaj. Takrat ga res nismo pokrili in je dež naredil svoje. Lani pa smo se z njim mastili zadnjič dvajstega novembra. lp Vesna

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

13. jul 2007 17:42

Letala, ki letijo tako visoko, niti približno ne morejo razprševat česarkoli. Letala, ki jih uporabljajo za razprševanje (včasih so na ta način špricali komarje), so manjša in letijo na nizki višini. Da so pa tisti oblački bolj intenzivni, je pa tudi čisto normalno, ker so tista tam visoko zgoraj letala z ogromno nosilnostjo in temu primerno z močnejšimi motorji, ki porabijo več kerozina, torej so sledi bolj obilne in se težje razpršijo. Sicer se pa ponavadi takrat, ko sled nastaja, tudi vidi, koliko motorjev ima letalo (ponavadi 2 ali 4 ali pa tudi več). Tisti, ki ima vsaj 4 motorje, ponavadi dela te široke sledi in so to ponavadi težka tovorna letala, velikih nosilnosti (ki npr. tovorijo robo iz Kitajske).

Bolj pametno bi bilo razmišljati o sajenju primernejših sort paradižnika, ki niso namenjene vzgoji v rastlinjakih, malo manj gnojiti z dušikom, saditi na večjo medsebojno razdaljo in skrbet, da je okoli njih zračno in se ne nabira vlaga, ki povzroča bolezen. Tudi kakšne list spodaj, ki začne dobivati čudno barvo, ni napak odtrgati.

Moji paradižniki nimajo nobene strehce, so pa posajeni na takšnem mestu, kjer stalno malo pihlja in jih "frderba" šele prva pozeba.  

Ognjič

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

14. jul 2007 10:10

Če vam rečem, da so vesoljčki, ki dobijo provizijo od vsega prodanega polivinila za "paradajz" strehice. jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti