Kaj je narobe s paradižnikom

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. jul 2007 14:59

Nisem vsega brala pa ne vem, ali je to že katera omenila ali ne. Meni so rekli takole in lani je učinkovalo. Letos bom naredila isto. Paradižnik najprej zalit da je zemlja prepojena s sladko vodo, potem pa vsako sadiko zalit z morsko vodo. Kar na morje s kantam če je treba. To se naredi 1x na teden in to tri tedne zapovrstjo. Potem nekaj časa, recimo kak mesec nič, pa spet ponovi vajo. To je pri nas lani delovalo super in letos bom naredila isto. Vse je bilo lepo zdravo. lp Vesna

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

11. jul 2007 17:27

madronsica, tudi če domač vrt malo pognojimo z mineralnimi gnojili in kakšno bolj občutljivo zelenjavco enkrat pošpricamo, je še vedno velika razlika med domačo in kupljeno zelenjavo. slednja je špricana nekajkrat in na koncu še enkrat, da prenese transport in čakanje na kupce. moji sorodniki gojijo zelenjavo na veliko. razlika med to in zelenjavo moje mame je kot noč in dan. pa moja mami nekatere stvari (cvetačo, zelje, kumarice) enkrat pošprica. mimika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. jul 2007 17:51

Morska sol v vodo, da bo približno 3 % raztopina, zanesljivo bistveno ceneje kot vožnja na morje po morje .

reca, tega še nisem slišala, bi bila lahko včeraj kaj omenila, bom pa poskusila. saj najbrž gre za dotok mineralov, kajne?

In se strinjam, doma je pridelano bolj naravno če tako delamo), obstaja pa kar nekaj preparatov, dovoljenih v bio ali eko ali integrirani pridelavi, pred temi nimam kakih posebej veliko zadržkov. Polno plesni, škrlupa, pa še česa tudi vsebuje precej škodljivih snovi, ki jih tvorijo glive, čeprav je 100% bio.

Srednja pot - najboljša pot. Prazna vreča ne stoji pokonci - velja tudi za rastline. Ne potrebujejo le vode in svetlobe, ampak tudi minerale.

 

 

rimljanka

sterkuš  

član od: 19.5.2007

sporočila: 103

11. jul 2007 18:17

Tudi jaz mislim,da je kriv dež,ki je kisel in uniči pridelek.Veliko ljudi se zadnje čase odloča za pokrivanje paradižnika.Kakšen je pa uspeh,pa spet odvisno.Enim rata,drugim ne. LP sterkuš

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

11. jul 2007 22:19

Kakcij je res brez karence in ni nobenega strahu,da bi imel kakšne škodljive učinke. Pretiravati pa tako pri nobeni stvari ni dobro. Sem sigurno med prvimi,ki so za pridelavo zdrave prehrane. Predvsem, če si jo lako pridelamo sami bomo tudi z gotovostjo vedeli, kaj smo uporabili za njeno vzgojo. Je pa tudi zemlja "živo bitje", ki se kljub dodajanju komposta, zastirke in raznih naravnih gnojil izčrpa in ji je potrebno dodati stvari, ki so naravi čimbolj prijazne. nasha

klavdijaF  

član od: 22.8.2006

sporočila: 303

11. jul 2007 22:34

jaz imam paradižnik pod streho in mi ni nikoli postal črn vedno je lepo rdeče barve . Lansko leto smo ga še decembra meseca jedli domač paradižnik.

 

kf Sporočilo je spremenil(a) klavdijaF dne 11. jul 2007 22:36:11

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. jul 2007 22:37

strekuš, ni res, kisel dež (če ga sploh kaj je), nima nič s tem, razen v toliko, da je vlaga potem, ki prija, skupaj z vročino, glivam, ki bolezen povzročijo. rimljanka

madronsica  

član od: 26.9.2006

sporočila: 103

12. jul 2007 9:52

vanjatajnsek a bi mi lahko povedali, zakaj to delajo in kdo to dela, ker nisem zaseldila v članku? madronsica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

12. jul 2007 10:15

Upam, da ste opazile, da je članek, ki ga navaja vanjatajnsek, star 2 leti. In, če mene vprašate, so to sledi letal, ki so visoko nad nami letela pač po svojih koridorjih. Ob določenih razmerah v zraku se za njimi pač poznajo čtrte, ki so seveda sestavljene iz izpuhov letal. Po istih koridorjih letijo letala dan in noč, običajno jih podnevi sploh ne vidimo, ponoči pa vidimo utripajoče luči, če smo pozorni.

Pa ja ne mislite resno, da nad nami letala na 10000 m škropijo strupe v zrak z namenom, da bi uničevali karkoli že???? Halooooo??????

Sploh pa je članek iz ene revije (očitno), ki nima kakšne znanstvene podlage.

In zakaj, za božjo voljo, bi bil uničen le paradižnik??????? Kje je tu logika????

Tudi v sanjah ne verjamem temu.

In dodajam - kot običajno - vsak po svoje.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti