Kaj je narobe s paradižnikom

multicolor  

član od: 23.2.2007

sporočila: 28

tema odprta - 11. jul 2007 9:39 | ogledi: 17.058 | odgovori: 49

Pozdravljeni!

Spet se obračam na vas, saj veste več glav več ve. Doma imamo paradižnik, ki se zori ampak je problem, da je od spodaj črn in pol cel paradižnik zgnije. Takšen je tudi zelen. Mogoče kdo ve kaj bi bilo narobe? Ne vem pomanjkanje česa...

To me prav jezi, ker vsi komaj čakamo na pardižnik potem pa vse zgnije.

Hvala za pomoč

Lep sončen dan

multicolor

Temo je spremenil(a) multicolor dne 11. jul 2007 09:40:23

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

11. jul 2007 9:46

Imamo isti problem, tako da ti žal ne morem pomagat. Je pa čudno, ko ga imamo na dveh koncih - pri hiši je lep, na njivi kak km stran pa postaja črn, se pa povsod isto postopa, edino pri hiši je malce zavetja. Morda rimljanka pozna odgovor... p

multicolor  

član od: 23.2.2007

sporočila: 28

11. jul 2007 9:53

Mi ga imamo tudi na dveh koncih. Pri nas je na njivi lep, na vrtu pri hiši pa je črn, ampak ne vse sadike. In črn je tisti, ko je najboljši ( podolgovat nevem točno imena ) lp multicolor

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

11. jul 2007 9:55

Mislim, da bo krivo kar vreme - paradižniku ne paše vročina,nato pa hladen tuš Nam tisti v rastlinjaku prav lepo uspeva, ker pa je odprto okno, ena sadika visi ven in tista je že črna... Ampak imam občutek, da nekaterim pomembnežem še vedno ni jasno, da gre naša klima k .... in čez nekaj let bomo lako srečni, če bomo na vrtu sploh lahko še kaj pridelali. matilda Sporočilo je spremenil(a) matilda dne 11. jul 2007 09:57:11

HSIMONA  

član od: 22.10.2003

sporočila: 64

11. jul 2007 9:55

Vajin paradižnik je napadla paradižnikova plesen, ki je enaka kot pri krompirju. Žal se sedaj prepozno, da bi kaj ukrepali, je pač potrebno prej z bakrom poškropiti paradižnik oz. ga pokriti in tako zavarovati pred dežjem in s tem možnostjo, da se pojavi plesen. LP,

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

11. jul 2007 10:05

Paradižnik je bolan. Če se nam to zgodi, pač tisti paradižnik odstranimo in upamo da bo naslednji boljši. Paradižnik ima zelo rad sonce in toplo, če je pa preveč vlage zboli. Najbolje je, da ko začne spodaj črnet, ga kar odstrniti, ker iz tistega itak ne bo nič. Winnie

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

11. jul 2007 10:18

Paradiznikom je potrebno postaviti zavetje. Vsem tem nadlogam pa je krivo vreme - tako kot je rekla ze Matilda. Resitve za letos, mislim, ni vec. Drugo leto pa nad njim postavite zascito iz polivinila ali pa ga posadite v velike zaboje, ki jih postavite pod streho k hisi. Lep dan se naprej. limonca26

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

11. jul 2007 10:50

Poglejte, pri nas imamo na dveh mestih naflancane paradižnike. Prvi trije so v vrtu, en cepljen in dva češnjeva, lepo uspevajo, so zdravi in polni plodov. Kakšne tri metra naprej pa imamo nasajene še druge, ne vem točno katera sorta, obični okrogli paradajz, ki so bili pokriti od vsega začetka, ampak sedaj so pa bolni. Čudno, da je pokrit zanič, oni drugi pa dober. Sedaj pa sumim, da smo te flance (pokrit) kupili že bolne, namreč kupljeni so bili skupaj v zadrugi, češnjevi na tržnici , cepljen pa v vrtnariji. katti

multicolor  

član od: 23.2.2007

sporočila: 28

11. jul 2007 10:55

Meni je čudno, da je ravno cepljen paradižnik bolan. Ko sem ga kupila so rekli, da je dosti bolj odporen na bolezni kot drugi. Tak, da ne vem... multicolor

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

11. jul 2007 11:06

Moj paradižnik je postal junija po dolgotrajnem dežju že črn, škropljenje z bakrom je pomagalo, prav tako odstranjevanje vseh črnih listov. Pravijo, da pomaga tudi škropljenje z mlekom razredčenim z vodo (50:50), samo ne vem, če proti črnenju/plesni ali čemu drugemu. Ker sem lani že drugo leto zapored ostala brez paradižnikov zaradi plesni, sem jih letos posadila res malo. Prvo leto sem imela pokrite, a ni nič pomagalo, lani pa so bili nepokriti in že skoraj zreli, ko je prišel dež in z njim bolezen... Kozmeja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti