Vročinski krči pri otrocih

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

12. jan 2008 21:05

Moja hči je imela vročinski krč pri treh letih in pol in to pri vsega 38 vročine. Meni so takrat razložili da vročinski krč ne nastane samo zaadi visoke vročine, ampak predvsem zaradi prehitrega dviga telesne temperature in tega otrokovi ožgani enostavno ne dohajajo.Do danes(ima skoraj 11) se ji hvalabogu ni ponovil sem pa jaz še vedno vsa trda ko ima vročino. Bernarda

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

13. jan 2008 12:03

No, fantov nečak, zaradi katerega sem sploh odprla temo, do danes ni imel več vročinskega krča. Poleti bo star 8 let, tako da vsi upamo, da je s temi težavami konec. Vem pa za primere, kjer so bili otroci stari več kot 10 let, pa so še doživeli kak krč. jessy6

BISERKA55  

član od: 4.5.2007

sporočila: 143

13. jan 2008 13:46

Moj sin je krč doživel pri enem letu starosti, in potem nikoli več.Vedno, ko je imel vročino smo jo poskušali na vse načine zbijat, od mrzlih obkladkov na čelo, do obkladkov stopal, skratka ne dovoliti, da bi temperatura zrastla.Upam in želim, da so vaše težave odpravljene, vendar še vedno previdno. BISERKA55

citro5  

član od: 30.12.2007

sporočila: 16

27. jan 2008 10:29

moj tretji otrok je imel krče v prvem letu starosti in sam od groze in strahu skoraj znorela ker s prvima dvema nisem imela take probleme tudi pri zelo visoki vročinah.Po mojih izkušnjah:ta vročina ko se lahko pojavijo krči se ne začenja kot navadna vročina ampak otrok ima mrzle roke,noge in čelo,trebuh in hrbet pa kuhajo,po rokah se pa pokažejo modrikavi krogci kot če te fajn zebe.krči tudi pridejo zato ker telo pravilno ne razporeja temperaturo.ponavadi svetujejo,vsaj nam so,da otroka kopamo,ohlajamo,pa jo blo samo slabše.pol mi je rekla ena sestra da kadar otroku dam svečko oz.zdravilo naj ga utoplim,pokrijem roke in noge,da se segrejejo,in ko se segrejejo lahko ga malo odkrijemo oz.se bo že sam ker mu bo vroče. takrat je nevarnost že mimo,ker kadar je del telesa mrzel koža se stiska in če ga ohlajamo se stiska še bolj tako da se temperatura akumulira v notranjosti in ne more ven tako da pride do krčev.nama je uspelo,kar želim tudi vam oz.drugim.naš otrok že 5 let nima krčev pa čeprav pogosto ima te čudne vročine citro5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti