Vlaganje kompota

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

11. jul 2007 1:32

Tudi jaz mislim tako.... hja, več glav več ve, in skupaj pridemo do pametnih zaključkov. Hvala obema za nasvete. LP katjushka

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

11. jul 2007 8:25

Jaz tudi vlagam kot ti katjushka, vendar se mi do sedaj še nikoli niso pokvarili. Kozarce tudi jaz operem v pomivalnem, naložim sadje notri in zaprem, je pa res kar pogosto menjavam pokrovčke. Če opazim, da ni brezhiben ga kar zavržem in uporabim novega. Ko kozarce vzamem in vrele vode jih postavim na odejo pokrito z časopisnim papirjem, nato vse skupaj pokrijem spet z časopisnim papirjem ter odejo (tudi dve) in pustim par dni da se hladi. Moram reči, da se mi nikoli ni pokvaril niti en kozarec, pa to praksiram že vrsto let. lp Winnie

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. jul 2007 8:28

Ja, saj mi tudi v opran kozarec damo sadje, sladkor in zalijemo z mrzlo vodo, pa je vse OK. rimljanka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

11. jul 2007 9:20

Po moje je bil problem v pokrovčkih, ki so bili že večkrat uporabljeni. To se mi je sedaj prvič zgodilo, tako da je bila to pač šola, ki me nekaj stala, ampak mislim da še ni bilo prehudo. Bom še poskusila na tak način, saj mi je enostavnejši in še manj packarije je. Sploh je to fino pri vlaganju kumaric, saj nič ne smrdi po stanovanju in je fino tudi za manjše količine, ki jih sproti pobiram z vrta. LP katjushka

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

11. jul 2007 12:01

Pokrovčke od kumaric, ajvarja nikoli ne uporabljam za kompot ali marmelade ter med, ker na njih ostane vonj in se ga vloženo navzame. Vedno ločujem pokrovčke, ki sem jih uporabila za kompot od tistih s katerimi sem zapirala ajvar, kumarice, peso,...

marelica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti