Pralineji

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

tema odprta - 10. jul 2007 14:52 | ogledi: 2.794 | odgovori: 9

Za darilo sem že pred časom dobila 500 g pralinejev, ki jih žal nihče nima rad. Kako jih naj porabim?

Prosim za ideje!

LP,

rdecapesa

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

10. jul 2007 14:55

Po enega vtisni v vsak muffin. Recept v bazi: Muffini presenečenja.l Njami. Mac

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. jul 2007 15:08

Čakaj, tu je več variant: - ali nihče ne mara pralinejev - kakršnikoli - ker če je tako, potem tudi recikliranje v pecivo ne bo pomagalo. - a so malo pokvarjeni in žarki, da se jih niti v službi ne da razdeliti med sodelavce, ali pa nesti k frizerju? - ali pa trenutno čokoladno-pralinejska zadeva nikomur ne sede, ker ste že itak pojedli preveč čokolade? Tale z muffini je dobra. Samo, če jih imaš pol kile, boš morala veliko muffinov speči (z eno peko gre 12 pralinejev). Če vse pralineje (razen, če je v kakšnem sadje ali pa žele) stopiš nad paro, dobiš nekaj podobnega kot je nutella, pa lahko uporabiš za torto nutella. Ali pa en del te kreme namažeš na biskvitno podlago, obložiš z obročem in dodaš kavno kremo. Jaz jo naredim tako, da zamešam jogurt, želatino fix, pomurkino ledeno kavo, nekaj hladnega nescafeja in to mešam do točke, ko nastane kompaktna krema. Čez posuješ čokoladne mrvice. Po osmih urah v hladilniku pride ven barvno in okusno zanimiv izdelek. Vendelina jr.

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

10. jul 2007 15:17

Njami, jaz pa grem delat kavno kremo. Aja, pardon, za pralineje se gre. Hi, hi... Mac

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. jul 2007 15:35

Veš kaj rdečapesa, jaz imam najbolj izverni predlog. Danes pridi na čvek na koseško tržnico in jih prinesi s seboj. Sigurno jih ne bo nič ostalo, tebi pa bo prihranjenega nekaj dela. Pa ne pozabit na zamudnike!!!!! lp Vesna

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

10. jul 2007 15:46

Ha, ha , Reca, tvoj predlog je pa res najbolj izviren! Preden pridem s Koroške do Kosez, bo že skoraj mrak in bi tudi najbolj vztrajni že najbrž "scagali". Tako da pride upoštev le kak recept od Mac ali Vendeline. No ja, pralineji so polnjeni z želejem tako da nimam dosti variant, kajne, ker se jih tudi sodelavke v službi zdaj pred dopustom otepajo zaradi linije. Pa hvala vsem trem za predloge. rdecapesa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. jul 2007 15:56

Morda pa je v tvojem kraju kakšna delavnica za otroke med počitnicami - kakšen ZPM ali kaj podobnega, pa nesi tistim otrokom. Boš naredila dobro delo. Vendelina jr.

JasnaLekan  

član od: 23.12.2004

sporočila: 23

10. jul 2007 18:17

Če so polkrogle oblike , jih daš na klobučke. Pralino prilepiš na okrogli piškotek ( z marmelado ) in vse skupaj potopiš v čokoladni obliv. Okrasiš. Poglej na recepte- klobučki JasnaLekan

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

10. jul 2007 20:05

Mnogo ljdi ne mara tistega fondana v pralinah. Med njimi sem tudi jaz. Kaj bi jaz naredila s tisto škatlo ? V službi bi dala tajnici, da naj razdeli, dokler ne zmanjka.

Podarila bi nekomu, ki mi je naredil neko uslugo. Jutri nesem nekam bomboniero, ki sem jo dobila v zahvalo. Saj bombonieri nič ne manjka, saj je res samo za "špeh na rit metat". Imam še vrečko Mozatrovih kroglic ( ki jih obožujem), ena čokolada z lešniki je ravno šla v druge roke kot antidepresiv. Podarjene Pečjakove ladjice sem danes spekla in razdelila.

Veste v čem je problem ? Včasih pride stres, ki ga dobro zdravi sladko. Pred dnevi sem v kratkem času  požrla velik del belgijskih pralin. Saj so bile moje, če pa bi jih podarila, bi pa špeh rastel drugim.

 

Podarit otrokom na dvorišču. Veš, kako boš izpadla velikodušna ?

F r i n a

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. jul 2007 22:20

Ni je bilo............na tržnico v Kosezah................prav ji je, mi smo se pa imeli fino.

Pa smo jo vztrajno čakali, vračunali smo tudi enourni zastoj v Hudi luknji!

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 10. jul 2007 22:22:06

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti