Na morje s psom

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

tema odprta - 9. jul 2007 15:30 | ogledi: 3.792 | odgovori: 8

Ker se letos prvič odpravljamo na dopust s psom, me zanimajo vaši predlogi in izkušnje o krajih in nastanitvah, ki so prijazna štirinožnim prijateljem...(samotne plaže, da ne motimo ostalih kopalcev, hoteli izključeni, velikooo sence...).

Hvala.

Mac

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

9. jul 2007 16:14

Mi hodimo že nekaj let v Čikat - Mali Lošinj. Sami sicer še nismo vzeli s sabo psa ampak v tem kampu jih je vedno veliko. Kamp je zelo velik in je praktično cel pod ogromnimi bori, tako da za senco resnično ni problem. Kamp ima sicer dve zelo nagužvani plaži - tam je manjše kamenje, sicer pa je plaža skalnata in je skoraj ni konca. Ob obali je vseskozi pot tako da tudi do tja ni problem priti. vanjatajnsek Sporočilo je spremenil(a) vanjatajnsek dne 09. jul 2007 16:14:47

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

9. jul 2007 22:22

Mi gremo vsako leto s psom na morje vendar vedno v septembru , ker ni več takšne vročine in tudi on uživa v vodi, pa še manj gužve je. Nobenega smisla nima, da ga vodiš na morje v vročini potem pa ga puščah v hiši samega, da bo v senci. Stanujemo privat, vendar s psom vzamejo le nas, ker nas poznajo. Malo je treba povprašati naokrog. Mi je ravno kolegica pripovedovala, o družini, ki je z več psi šla na robinzonske počitnice. Me prav zanima kaj bodo delali psi čez dan, ko pripeka sonce okrog pa samo razbeljeno kamenje.Si je škoda misliti,da tri drevesa naredija dobro senco. Vsekakor se prej pozanimaj, če so psi dovoljeni tam kamor greš. Spomladi pa hodimo v toplice in bivamo v kampu, tam je nerodno edino to,da je polno potepuških mačk, ki iščejo hrano, našega najboljšega prijatelja pa najbolj zanima zakaj tako bežijo pred njim. nasha

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

9. jul 2007 22:45

Camp Zelena laguna pri Poreču je tudi za živali. Senca, tuš, vendar za kužke kar drago. ham-njam

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

10. jul 2007 10:11

Na vsak način, preveri tudi, kje je v bližini veterinar. Mi smo se ta vikend vrnili predčasno z morja, prav zaradi psa. Zjutraj je šel še lepo na stranišče....in ker je navajen, da ne sme kakat na pot, vedno tiši svojo rito nekam v grmovje. Pri zajtrku se je začel tresti, na zadnje noge se ni več postavil, vlekel jih je za sabo,kot da je hrom. Nisem mogla verjet svojim očem, nič ni cvilil, ko se m mu pregledovala noge, nič, poškodovano..... Cel dan je ležal, ne jedel, ne pil...hodit ni mogel, učke je imel pa tako žalostne....NO V GLAVNEM, šele proti večeru zagledam na nogi pik...ni mi jasno zakaj nisem opazila prej...mogoče je malo oteklo in sredi pika ŽELO... Želo sem zbezala ven, razkužila rano, ker pa še vedno ni vstal, smo spakirali in šli domov...naslednji dan k veterinarju, pregled krvi...( sum borelija, je bil hvala bogu odvržen), je imel pa zelo veliko vsebnost čebeljega( sršenjega??) strupa, tako , da je dobil injekcijo antistrupa...danes, pa je že ZDRAV. Vem, da sem malo iz teme, ampak, vsaka taka informacija ti lahko pride prav. Lep dopust vam želim. Petra 1

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

10. jul 2007 11:04

Poglej malo nižje na levi strani kjer piše izleti...(opisi in izkušnje ki so jih lastniki doživeli s svojim psom na morju) http://www.pesjanar.si/category/izleti Roncolino

iversonka  

član od: 3.7.2006

sporočila: 163

10. jul 2007 12:55

Mi gremo vsako leto na morje s psom. no moja dva vsak vikend. sicer mamo jorkšira, tak da to ni tak ogromen problem. rabi senčko, vsake toliko časa hlajenje trebuščka in nogic v hladni vodi. potem pa v senčko na ležalnik pa spanec 2 uri. hehe lepo je da imaš vzgojenga psa, da ga ni treba imeti skos na vrvici, ampak da se prosto giblje in uboga na besedo. pred nekaj leti smo jo vzeli tudi na jadrnico in ni bilo večjih problemov. edino kar je bilo, nismo smeli prespati na boji, ker potem ni blo kraja za lulat in kakat. smo pa mel razne štorije, ko smo prišli zvečer iz mesta in je naša žverca zamenjala jadrnico. in je šla na eno čist drugo.. :) hehe iversonka

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

10. jul 2007 14:50

Definitivno septembra, ja. Ni gužve, ni take peklenske vročine - to je že odločeno. Bili smo že par dni za preizkušnjo v začetku junija v campu pri Biogradu (skoraj sami), pa ni bilo problemov. Moreš pa na kar nekaj stvari pomislit, če letuješ s psom in se malo pripravit. Aja, pa malega psa ravno nimam, tako da kakšna jadrnica verjetno odpade. Hvala vsem za mnenja. Mac

iversonka  

član od: 3.7.2006

sporočila: 163

12. jul 2007 20:53

no, sicer sm že vidla tut rotvajlerja na jadrnici.. ampak dober.. mislim da je to res grozno. kakšna "pucvola" že gre, ostalo pa odpade.. iversonka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti