Ponev za palačinke

karmyy  

član od: 15.4.2007

sporočila: 17

tema odprta - 9. jul 2007 12:09 | ogledi: 19.004 | odgovori: 17

Zanima me, kakšno ponev za palačinke naj kupim, imam 2+2, rada pa bi indukcijsko.Kje so najbolj ugodne cene.Kaj pravite na litoželezno?Hvala za odgovore.

karmyy

sterkuš  

član od: 19.5.2007

sporočila: 103

9. jul 2007 16:43

Jaz sem nazadnje kupila ponev v lidlu in sem zelo zadovoljna z njo.Ima bolj debelo dno in na dnu je oznaka ,da paše tudi na indukcijsko ploščo.Sama imam steklokeramično in sem zadovoljna.Za to ploščo pa ne priporočam preveč litoželezno ponvo. romi1

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

9. jul 2007 17:22

Že nekaj časa tudi jaz premišljujem o ponvi za palačinke... Zaželela sem si prav take palačinke, kot smo jih nekoč jedli doma, ko je mama odmaknila tiste okrogle rinke na peči od drva. Nekaj podobnega sem zadnjič jedla pri starejši sestri, ki še vedno peče palačinke v stari emajlirani ponvi. Sama pri sebi sem rekla: to je to..., take palačinke so taprave.

Jaz imam veliko ponev - teška kot hudič - spodaj piše Frapra, je iz teflona, premera 30 cm, mi je pa prevelika za steklokeramično in pretežka za držat. Druga, manjša... ne vem, neznam opisat kaj mi se dogaja... Iz plasti palačinke se naredi taka tenka skorjica, ki odstopi.

A veste, da bom še ta teden šla v Merkur in si kupila navadno emajlirano ponev. Bomo videli kaj bo...

Peka palačink mi je pa življenjskega pomena, saj veste zakaj. Moja  in   imajo tako radi palačinke. 

 

Pozdravček!

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

9. jul 2007 18:26

Kupila sem Tefalovo za indukcijeke plošče. Na zunaj je črne barve. Kupila sem jo v Merkurju. cena je bila okrog 20 €. V njej se pečejo palačinke odlično in ekspresno.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

9. jul 2007 23:06

dragička je napisal/a:

Že nekaj časa tudi jaz premišljujem o ponvi za palačinke... Zaželela sem si prav take palačinke, kot smo jih nekoč jedli doma, ko je mama odmaknila tiste okrogle rinke na peči od drva. Nekaj podobnega sem zadnjič jedla pri starejši sestri, ki še vedno peče palačinke v stari emajlirani ponvi. Sama pri sebi sem rekla: to je to..., take palačinke so taprave.

....................................................................................................................................................

................................................................................................................................................ 

 

Pozdravček!

Madona, dragička, iz katerega časa si pa ti. Takih palačink se tudi jaz spominjam od doma, tele mljše, sploh ne vedo o čem govoriš (...... tiste okrogle rinke........ ).

Glede ponve za palačinke: na indukcijo se ne spoznam ( je nimam ), vendar bi rekel, da ponev mora bit čim lažja, zaradi obračanja, razen če jih obračate z nožem ali vilico ( tudi to sem videl ). Jaz imam teflonizirano ponev prav za palačinke, pa mi nekako ne gre, ne vem zakaj, je nerad uporabljam, raje uporabljam eno staro, tudi teflonizirano.

dragička, če kupiš emajlirano ponev ( sem jih videl v merkurju, pa je tudi mene mikalo, da je kupim, jaz pečem na plin, po moje bi se obnesla ), po moje je prvo moraš fajn pregreti z oljem in obrisati s papirno brisačo, potem pa peči palačinke.  

ežoj

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

10. jul 2007 6:36

Ežoj, a veš da sem res iz prejšnjega stoletja...  Pa še to, kot otrok sem znala obračat palačinke tako..., kar v luftu... sedaj pa bog ne daj, /da ne pošpricam preveč/. Kaj misliš, da ni mogoče mast tista, ki da piko na "i".

 

Pozdravček!

 

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

10. jul 2007 7:15

Zanimivo v emajlirani ponvi. Ima ežoj iskušnje z njo? Si mogoče to z oljem in gretjem že preizkusil? Ali mogoče kdo drug pozna to foro, da se na emajlirani ponvi palačinke ne sprijemajo. Bi zamenjala litoželezno z emajlirano zaradi čiščenja. ham-njam

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

10. jul 2007 8:35

Jaz palačinke najlepše naredim v eni stari, zdrsani ponvi (prej je bla teflonska), spodaj je aluminij. Ročaj je že ves razmajan. Ko bo ta šla, ne vem kaj bom naredila.

Tudi jaz bi kupila emajlirano, pa je nisem še nikjer opazila. Imam pa tri emajlirane, ki so stare ko svet, ampak imajo tiste male ročajčke in niso primerne za palačinke. Miislim, da so od Ema (velika je rdeča, manjša rumena, najmanjša pa modra). Super so in neuničljive.  

 

Lep deževen dan    

emily

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. jul 2007 8:47

Ja, emily, tiste so res neunučljive, jih imam tudi jaz.

Mislim pa, da ima Emo v poizvodnji tudi emajlirane pekače z dolgim ročem, priprave za palačinke.

rimljanka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

10. jul 2007 10:24

ena mš je napisal/a:
Zanimivo v emajlirani ponvi. Ima ežoj iskušnje z njo? Si mogoče to z oljem in gretjem že preizkusil? Ali mogoče kdo drug pozna to foro, da se na emajlirani ponvi palačinke ne sprijemajo. Bi zamenjala litoželezno z emajlirano zaradi čiščenja. ham-njam

 

Ena Miška, kaj pa misliš, kako smo pa prej pekli... od kdaj pa je teflonska posoda? Ta "fora" je znana - če močno segreješ maščobo se ne prime, tako funkcionira tudi vok. Zato mora biti ponev za palačinko vroča, takrat se ne prime.

 

Pozdravček!

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

19. jan 2016 18:12

Zdravo, ali mogoče kdo ve kje še prodajajo ponve za palačinke od Kela, Nemčija. Lani spomladi sem dve kupila v Lesnini Brdo, po tistem sem pa najmanj trikrat spraševala kdaj jih bodo spet dobili, pa prodajalke nič ne vejo ( rada bi jih ene par kupila za darilo, saj za to ponev lahko dam roko v ogenj.

Popolnoma nič se ne prime, tudi če je masa zelo tekoča, palačinke delam tudi samo iz ajdove ali koruzne moke, vedno ratajo. Edina slaba lastnost je, da so 28 cm, manjših ni, sem že gledala na njihovi spletni strani. So pa iz malo težjega materiala, temno sive barve.

ann

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti