Marcipanova krema za torto

Martiz  

član od: 27.6.2007

sporočila: 1

tema odprta - 7. jul 2007 11:22 | ogledi: 8.364 | odgovori: 2

Pozdravljeni, prosila vas bi za kakšen nasvet pri pripravi kreme za torto, ki vsebuje marcipan. Ali je mogoče kombinirati marcipan s svežimn sadjem npr. jagodami?

Martiz

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

7. jul 2007 13:12

Enkrat sem za brata, ki je mahnjen na marcipan naredila torto s tole marcipanovo kremo; 20 dag zmehčanega masla, 15 dag marcipana, 5 dag sladkorja v prahu (ki pa ga po mojem mnenju brez kakšne velike škode izpustiš, ker je že marcipan sladek) in 3-5 žlic ruma stepaš tako dolgo, da dobiš belkasto kremo. Po mojem mnenju je za poletni čas malo "težka" krema, ker je maslena, je pa vseeno njami Ninja24

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. jul 2007 13:47

Marcipan in sadje skupaj je too much information. Saje gre lepo skupaj s smetanovo kremo, jogurtno kremo ali pa želeji. Marcipan gre lepo skupaj z mandljevo kremo, kokosovo kremo itd. Zanimiva je pa kombinacija, če stepaš jogurt, malo kave iz filtra, pa tisti pomurkin produkt za ledeno kavo, dodaš želatino fks, zliješ v model, in ko se zadeva strdi, okrasiš z naribanim marcipanom, praženimi mandlji in praženimi lešniki. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti