Kombuča

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

8. mar 2012 8:35

V kolko litrski posodi pa jo delaš? Ker če jo delaš v 3 do 4, potem je tisto mesto, kjer hraniš kombučo, pretoplo. Lise so najverjetneje skupek novo nastalih kultur, ki se potem povežejo in tvorijo novo (mlado) kombučo na vrhu čaja. Razen če gre za plesen, ki nastaja NA kombuči...

yulchi

lux4  

član od: 21.11.2011

sporočila: 4

8. mar 2012 12:57

Podarim kombučo, osebni prevzem Ljubljana Bežigrad,

občasno pa sem na štajerskem koncu Celje-Velenje

Lp, Mario

lux4

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

12. mar 2012 22:09

Glede kombuče bi imela vprašanje: ali se lahko pripravi napitek še s katero drugo tekočino (razen črni, zeleni, šipkov ali sadni čaj)? Kombuča bi naj poleg ostalih dobrih lastnosti spodbujala delovanje ledvic, ker pa oseba, ki ima slabo delovanje ledvic (kritično povišanje beljakovin in sečnine v krvi) ima še želodčni refluks, ne pije sadnih napitkov, oz. napitkov s kofeinom, teinom,... Je kdo poskusil npr. z navadno sladkano vodo?

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

7. apr 2012 19:08

Podarim dve kombuči.

Če bi jo kdo imel naj piše na zs.

 

Prevzem možen v Celju ali Vojniku.

kriznana

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

10. apr 2012 12:42

Ojla!

Ko sem še imela kombušo, smo si jo, tako kot vodne in mlečne kefirjeve kristale, pošiljali tudi po pošti

 

Mislim, da samo sladkana voda ne bo preveč dobra, in da je zeleni čaj tisti pravi. Zdravilen pa napitek tudi je, nisem iz tega foha, ampak pri povišanem holesterolu deluje. Bele lise? Če ne gre za zametke novih gobic, potem je potrebno "matično" bolj natančno sprati. Ko postane rjava, pa jo (s hvaležno ljubeznijo) zakopljemo v zemljo

Napitek iz vodnih kristalov ima tudi pozitiven učinek na organizem. Kako je s hujšanjem? Nič od tega ne deluje v to smer, vsaj po mojih izkušnjah ne.

Pozdravček!

Vrana

petra5  

član od: 1.8.2002

sporočila: 64

2. feb 2013 19:45

Pozdravljeni,

Ali ima mogoče kdo odveč gobo kombùše in bi mi jo lahko podaril?  Hvala

Frančiška

Sporočilo je spremenil(a) petra5 dne 02. 2013 19:47

damsi3  

član od: 24.5.2015

sporočila: 1

24. maj 2015 21:48

Pozdravljeni!

 

Vidim da tale tema kar malo tone v pozabo, pa da jo malo obudimo. Imate kakšne nove izkušnje z njo?

Tudi sam bi jo želel poizkusiti narediti kombučo in bi prosil če ima kdo kakšno viška. Sem iz Lj.

 

Hvala Damir

damsi3

Valchi  

član od: 15.1.2015

sporočila: 71

25. maj 2015 12:29

jaz sem jo imela. Vztrajala sem nekaj mesecev, v tem času nisem izgubila niti grama, sem pa imela grozne probleme s kislino. Veliko je napisanega po forumih, nekatere hujšajo, večina pa ne. Pa tudi 15 eur za to gobico, kot jo hočejo, je pretirana. Jaz sem jo dobila in ravno tako  delila zastojn, ko sem ugotovila, da mi bolj škodi kot koristi, pa vse skupaj vrgla v smeti.



Valchi



Sporočilo je spremenil(a) Valchi dne 25. 2015 12:30

Sporočilo je spremenil(a) Valchi dne 25. 2015 12:31

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti