Kombuča

Medenjakinja  

član od: 5.12.2011

sporočila: 4

5. jan 2012 20:50

Mene pa zanimajo zrnca za pripravo vodnega kefirja.

Medenjakinja

Medenjakinja

ariane  

član od: 4.1.2012

sporočila: 2

8. jan 2012 9:20

lesnik je napisal/a:
Ponovno osvežujem temo:
Imam namreč omenjeno gobo. Ker se vsakih 12 dni deli, jo lahko podarjam, če bi jo kdo rad. Moj oče je bolan na črevesju (kolitis) in z njeno pomočjo je napad hitro premagal. Se pa ne dela s šipkovim čajem, kot pravi jesen. Recept je:
Skuhamo zeleni čaj, dodamo 60 g. sladkorja na liter, v ohlajenega damo gobo in pustimo 12 dni, flaširamo in steklenice pustimo nekaj tednov v temni kleti, da dozori. Gobico pa prečno razdelimo (ker je zrasla nova plast) in ponovimo vajo s starejšo gobico, novo pa podarimo. Stara je uporabna, dokler ni čisto rjava.

lesnik

 

ojla, ali bi lahko prišla do te gobe pri vas? ne vem, kako bi to naredila, vendar je moja št. gsm 040 149 321 ali pa mi pišite na e-pošto: adriana.globokar@t-2.net

ariane

danijela86  

član od: 30.11.2011

sporočila: 2

11. jan 2012 21:12

zdj mam pa tut js končno kombučo ravno danes sm jo naštimala tako da bom imela kmalu tudi js kaj za oddat če bo kdo želel.

lp

danijela86

zlati  

član od: 10.12.2011

sporočila: 7

13. jan 2012 20:09

danijela86 je napisal/a:

zdj mam pa tut js končno kombučo ravno danes sm jo naštimala tako da bom imela kmalu tudi js kaj za oddat če bo kdo želel.

lp



danijela86

G.Danijela se priporočam,ker do sedaj res nisem imela sreče z njo za prvo sem plačala 25€ in mi je prišla takoj stran.V drugo pa sem se zmenila z gospo za osebni prevzem pa sem jo čakala in čakala pa je ni bilo na dogovorjeni kraj. Tako da res ni sreče. Ko jo boste imeli se toplo priporočam da mi javite na ZS.

lp 

zlati

VANJICA  

član od: 2.12.2007

sporočila: 1

3. feb 2012 10:17

Pozdravljene!!

Tudi jaz bi imela kombučo.Na žalost nisem zasledila,da bi jo imel kdo iz okolice Krškega.Če se pa katera nahaja na tem področju (Krško,Brežice),pa naj mi sporoči..

Lep zimski pozdrav!

VANJICA

VANJICA

sabincica  

član od: 21.2.2012

sporočila: 1

27. feb 2012 10:36

Pozdravljeni,

tudi mi bi imeli kambučo. Smo iz okolice Maribora in nikakor se po komentiranju ne javite tisti ki jo imate... naj se prosim javi kdo, ki jo ima (v bližini), pridemo po njo ali se dogovorimo kako drugače, samo res vas prosim, javite se...

Sabina

sabincica

j3rn3j  

član od: 30.9.2010

sporočila: 4

27. feb 2012 15:17

Če kdo rabi kombučo, me lahko kontaktira na jernejkreslinAFNAgmail.com

j3rn3j

ardnas119  

član od: 29.2.2012

sporočila: 3

1. mar 2012 0:17

lepo pozdravljene...

sem iz gorenjskih koncev in me zeloo zanima tale gobica kombuča...je katera,ki ima kako odveč? da je ne zavrže v odtok?? jo kdo podari? se veliko govori o tem da se podarja in prav je tako:)...nekoc sem tudi jaz imela kefirjeve gobice in sem jih dajala :)...tudi dober obcutek:)...hvala za vam ukraden cas,tiste ki ste brale...:)

l.p.sandra

ardnas119

nikole  

član od: 15.5.2007

sporočila: 34

6. mar 2012 11:52

Tudi jaz sprašujem, če ima kdo za podarit kombučo, če jo ima slučajno odveč, sem iz Ljubljane.

 

Lep dan vsem

nikole

alenki  

član od: 17.4.2011

sporočila: 5

7. mar 2012 19:14

Pozdravljeni. Rabim nasvet glede kambuče. Po 3 oz. 4 dneh jo moram vzeti ven, ker je drugače napitek že zelo kisel. Ali je to normalno? Na površini pa se mi naredijo nekašne bele lise :) Mogoče ne delam kaj prav?

alenki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti