Kombuča

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

24. jul 2008 5:06

ja na vino, ampak malo kislo. Je pa za žejo odlično, če ga razredčiš z vodo. lp, anitram1

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

24. jul 2008 10:19

lesnik je napisal/a:
Ponovno osvežujem temo: Imam namreč omenjeno gobo. Ker se vsakih 12 dni deli, jo lahko podarjam, če bi jo kdo rad. Moj oče je bolan na črevesju (kolitis) in z njeno pomočjo je napad hitro premagal. Se pa ne dela s šipkovim čajem, kot pravi jesen. Recept je: Skuhamo zeleni čaj, dodamo 60 g. sladkorja na liter, v ohlajenega damo gobo in pustimo 12 dni, flaširamo in steklenice pustimo nekaj tednov v temni kleti, da dozori. Gobico pa prečno razdelimo (ker je zrasla nova plast) in ponovimo vajo s starejšo gobico, novo pa podarimo. Stara je uporabna, dokler ni čisto rjava. lesnik

Dokler sem dejaja samo z zelenim čajem, se mi nova gobica ni naredila, če pa se je, se je ni dalo ločiti od osnovne. Zdaj dodam zelenemu čaju 1/3 šipkovega, se mi pa obnavlja veliko hitreje.Zdaj je imam preveč. 

 

Aki

tejčika  

član od: 2.10.2008

sporočila: 251

26. feb 2011 21:17

Aki hvala za tvoj post.Namreč jaz sem jo začela delat samo z zelenim čajem in se mi je zgodilo,da nove gobe nisem mogla dat stran.zdaj vem v čem je trik.Bom začela dodajat še šipkov čaj.

tejčika

sivakoba  

član od: 29.7.2010

sporočila: 20

27. feb 2011 15:57

jesen je napisal/a:
Hvala vsem za pomoč in nasvete,se mi je kar zdelo,da to ni kaka posebna revolucijonarna reč za hujšanje.Apetit te pa sigurno mine,če moraš pit 5 dni star šipkov čaj,ko je že malo plesniv. lepo nedeljo vsem jesen
hahaha...če se že ne shujša, te pa pošteno nasmeji... V bistvu čaj ni plesniv, ampak postane kis. A to potem redčite z vodo? Jaz sem pred leti obupala nad pitjem tega kisa. Če se prav spominjam se je naredilo količino za 7 dni. Saj prve dva dni je še šlo, potem je pa postalo kislo, da kar ni bilo res. Menda je pa res zelo zdravooo. Ali lahko kdo napiše natančna navodila koliko čaja, koliko vode, sladkorja, koliko dni naj to počiva in koliko naj bi tega popil?

funuk11  

član od: 30.10.2006

sporočila: 197

27. feb 2011 19:24

Pozdravljeni! Tukaj je veliko uporabnih nasvetov za kombučo: http://www.viva.si/Zdrav-na%C4%8Din-prehrane/858 Me je zelo razveselila Aki, ki podarja kombučo. Par dni nazaj sem klicala eno gospo ki jih tudi goji in je hotela, 26 eurov za eno kombučo, sramota ,da takšni ljudje obstajajo. To je naravno pridobljeno in ne razumem zakaj bi hoteli nekateri na tem zaslužiti. l.p. funuk11

grozni  

član od: 8.2.2005

sporočila: 4

2. mar 2011 10:58

Živjo, a ima mogoče kdo kombučo za podarit? Ste me kar malo "zakurili" da bi probal še jaz... ;) LP. grozni

RYGHER  

član od: 21.3.2011

sporočila: 1

21. mar 2011 14:42

LP, enkrat sem imela kombučo par let nazaj, za lašišče mi je zelo pomagala-trdovraten prhljaj. Zdej imam rdečico na obrazu, me zanima ali bi se jo dalo dobit? Mi jo lahko kdo odstopi in po možnosti pošlje po pošti če se da. (me prijema že obup ko se pogledam v ogledalo, z napotnicami pa veste kako je , par mesecev kot nič), vnaprej hvala in lep začetek pomladi vsem. RYGHER

funuk11  

član od: 30.10.2006

sporočila: 197

31. maj 2011 17:55

Pozdravljeni!

 

Imam dve gobi kombuši za oddat.Možen osebni prevzem.

Več na zs.

 

lp

funuk11

funuk11  

član od: 30.10.2006

sporočila: 197

22. jun 2011 8:25

Če morda kdo potrebuje kombučo, imam jih kar nekaj za oddat!

 

lp

 



funuk11

Sporočilo je spremenil(a) funuk11 dne 22. 2011 08:26

Šajba  

član od: 12.9.2009

sporočila: 1

12. jul 2011 15:50

Jaz bi želela kombučo, če jo imate še kaj?

 

Lp

Šajba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti