Kako pravilno narediti čokoladno glazuro?

fghd  

član od: 5.5.2002

sporočila: 1

tema odprta - 6. maj 2002 21:50 | ogledi: 4.149 | odgovori: 5

Potrebujem nasvet glede čokoladne glazure. In sicer me zanima kako naj jo pravilno pripravim, da se bo pecivo prelito z glazuro tudi lepo razrezalo (brez lomljenja glazure, vedno mi postane pretrda)!?

barbara žvokelj

neznan uporabnik

7. maj 2002 7:19

o čokoladni glazuri je bilo že veliko debate na forumu. Poišči v forumu (Iskanje), pa tudi v bazi receptov je menda nekaj od priprave v MV pečici do standardne priprave. larisa

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

7. maj 2002 9:38

Pozdravljeni! Tudi meni se je čokolada vedno lomila. Pred kratkim sem slišala, da je potrebna enaka količina margarine in jedilne čokolade. Od takrat nimam problemov. Poizkusite. Lp Rebeka

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

7. maj 2002 14:57

Dobrodošla sestavina čokoladne glazure je tudi olje. Tako se bo lepo svetila in ne bo pretrda. Lp Mimika

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

7. maj 2002 17:16

Sama uporabljam enako kolicino margarine in jedilne cokolade in nimam tezav! Lp Carmen

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

7. maj 2002 20:30

flancajte kar hočete, ampak dejstvo je, da morate v čokoladno glazuro vmešati jajčni rumenjak in vse skupaj počasi segrevati na sopari, da se uničejo eventuelne salmonele.....glazura se ne bo lomila....... Herman Teron

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti