Nugat

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

tema odprta - 6. jul 2007 15:00 | ogledi: 10.513 | odgovori: 11

Kako naj naredim kremo za torto iz nugata? Ena plast bo krema iz bele čokolade, drugo pa bi rada naredila iz nugata. Prosim za čim hitrejše odgovore!hvala!!!

LP, S.

Sashika

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. jul 2007 15:23

Nad soparo umešaš rumenjake in sladkor, dodajaš čokolado (ali pa kakav) v prahu in mlete lešnike in to zamešaš v kompaktno kremo, dodaš še maslo ali pa stepeno smetano, počakaš, da se zadeva kolikor toliko ohladi in strdi. Sicer se mi pa zdi, da je kakih 10 dni tega, ko smo umovali o tem. Vendelina jr.

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

6. jul 2007 18:16

hvala punce! poročm, kako je ratalo LP Sashika

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

18. dec 2012 18:17

ojla

Mene pa zanima če je dobro da bi nugat kremo namazala med piškoti ali mogoče kakšno drugo čokoladno kremo ker bi rada naredila linške piškote in dala namesto marmelade čokolado kaj predlagate oziroma kera čokolada je najboljša  

-pika

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. dec 2012 18:58

Bi rekla, da je smisel linških piškotov to, da se še srednje toplo testo namaže z marmelado in potek med ohlajanjem marmelada zlepi dbe plasti piškotov skupaj.

Tega istega ne nugat, ne nutela in tudi kreme vmes ne naredijo, ker so bolj mastne in se ti bo zgodilo, da bosta piškota šla vsaksebi.

Če hočep karkoli delati s čokoladno tematiko, potem piškote pomakaj v kakšno čokoladno zadevščino, bo lažje. Magari upoarbi multipraktičen obliv iz mojih receptov za torte (Afrodiziačna, R-torta, V-torta), punce poročajo, da se dobro obnese.

Vendelina jr.

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

18. dec 2012 19:59

Piškoti se prav lepo lepijo skupaj tudi z nugatom - večkrat preizkušeno.

 

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

18. dec 2012 19:59

Ja se čisto strinjam s tabo glede smisla linških piškotov,vendar sem že vidla take piškote namazane s čokolado in to so PLEŠCEVI PIŠKOTI IZ DEPALE VASI PRI DOMŽALAH ,vendar nevem s kakšno čokolado jih mažejo,zato sem se obrnila na vas,če je katera mazala tudi te vrste piškotov s čokolado,ker mi je pa sestava teh piškotov zelo dobra in bi vseeno reskirala.

Če ima kdo kakšne izkušnje prosim za nasvet.   

-pika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. dec 2012 21:29

Linški piškoti se lepijo z marmelado. Če se s čokolado ali nugatom, kar gre tudi lepo, niso več linški.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti