Fondue

neznan uporabnik

tema odprta - 6. maj 2002 13:36 | ogledi: 3.586 | odgovori: 7

Aloha!

Zanima me, ali kdo uporablja posodo za mesni fondue tudi za pripravo sirovega? A se sirček fejst zažge na posodi?

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

6. maj 2002 19:04

...pravzaprav lahko uporabis za sirov fondue tudi posodo iz metala (inox). Sir se naj nikoli f e j s t zazge, rahlo se pa lahko sprime v tenko skorjico svetlorjave barve. Mesati, mesati, mesati! Le ta skorjica je za nekatere posebna poslastica! Zraven pa kirs (Maraska). Lep pozdrav vsem Henri Henri Ratej

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

14. maj 2002 7:57

Eemm, jaz pa ne bi... Posode za sirov fondi so glinene ali pa emajlirane kovinske. So širše, imajo drugačno dno in... so tradicionalne, kar je tudi pomen sirovega fondija. Res pa je, da tudi pri pravi posodi rabiš izkušnje, kako regulirati plamen in res je, da pravo konsistenco s pri nas kupljenimi siri tako ali tako težko narediš, tako da lahko tudi eksperimentiraš na ta način. Sporočilo je spremenil(a) malan dne 14. maj 2002 07:57:37

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

25. nov 2003 9:19

Ali kdo morda ve, kako bi se dalo še uporabiti posodo za fondue? V mislih imam, da bi se ga pripravilo za kakšen bolj zdrav obrok oz. da bi se ga večkrat uporabilo za kake bolj vsakdanje jedi oz. stvari. Kaj vam, tistim, ki ga imate, v njem najbolj uspe?

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

25. nov 2003 10:50

Mi smo v pripravili v isti posodi (seveda ne istocasno) tudi cokoladni in mesni fondue. Obe varianti sta bili zelo dobri. LP ribica

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

25. nov 2003 13:21

Kako pa izgleda mesni fondue? Ali je to tisti recept, ko v vročem olju cvreš male koščke mesa? In če je to to, ali ni premastno?

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

25. nov 2003 17:39

Ja, to je to. Meni se ne zdi pretirano mastno... Heeej, pa saj je to samo 1x na leto! Vsaj pri nas (na Silvestra). S tem, da si popečem tudi kakšen košček sira - tako, na hitro (ta pa pride malo bolj masten).

helenac  

član od: 3.4.2002

sporočila: 32

25. nov 2003 21:15

Doma imamo bakren fondue. Uporabljamo ga za pripravo mesnega in sirovega.Če se odločimo za sirovega, le-tega prej stopim oz. pripravim v teflonski posodi na štedilniku, potem pa ga preložim v posodo za fondue. Na zelo majhnem plamenu vzdržujemo toploto. Strinjam se z malan-om - porebne so izkušnje! Bakreno posodo uporabljamo izključno za fondue. Je premajhna za pripravo česa drugega za več oseb. Večino časa pa je kot okras v vitrini. Kar se tiče msnega foundija pa menim, da so bolj redilne omake, ki jih postrežeš poleg kot prilogo, saj je meso pusto in v vročem olju takoj zakrkne. Lp, Helena!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti