Hišni red v blokih

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

5. jul 2007 20:59

No vidm, da je povsod stanje katastrofalno. Sam vam povem, da jih mam že "poln kufr". Zanč enkrat je nekdo napisal in obesil na oglasno desko, da prosi stanovalce, naj se parkirajo tako, da to omogočijo še drugim, in nekdo od naših "sosedov" JE VZEL FLOMASER IN VSTAVLJAL VEJICE???? Mislim, da vam je lahko jasno, kakšni so to sosedje in kolk se z njimi da zment. Da o sestankih niti ne govorim. Skos se vodjo neke teme, k niso uresničljive in izvedljive, namesto, da bi se glede tega kej zmenl. Pr ns že par let nismo nč delal, pa če bi ,bi 100% obvestila sosede. Da ne govorim da mamo par novih sosedov (ostali v bloku živijo že desetletja) in konstantno zasedajo naša parkirna mesta. Seveda parkirna mesta niso označena, ampak če že vidiš, da se nekdo vsak dan parkira na isto mesto, si najdeš drug prostor .... Sicer pa , ko sem zjutri šla ven iz stanjovanja smo v bloku neletel na neke mojstre, ki so povedal, da so pršli optiko štimat, in zakaj se prtožujemo, sej smo podpisal peticijo. Ja seveda smo jo, sam so nas čist slučajno pozabili obvestit. Tko da tokrat ni bil kriv noben od sosedov, ampak telekom. Hvala za sodelovanje. lp Pitončica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

5. jul 2007 21:43

Pitončica, kako to misliš - živijo »živali«. To pa ti ni prav dobra formulacija. No, o.k. na kratko opišem našo stolpnico.

V stolpnici živimo že 30 let in moram reči, da nikdar ni bilo neke nestrpnosti in kakšnega posebnega razgrajanja. Jaz imam lep občutek, kot da smo ena mala vasica (48 stanovanj). Več kot polovica stanovalcev je starejša populacija, zadnjih 10 let se pa stanovanja prodajajo in prihajajo novi - mladi stanovalci. Moram reči, da so v skoraj 85% stanovanjih delane prenove, predvsem prenavljanje kopalnic. Vsak človek, ki je karkoli prenavljal v stanovanju ve, kakšen hrup in umazanija je to, seveda mora biti strpen ko to počnejo drugi. Pri nas je pravilo, da ko se prenavlja stanovanje, se na notranjem vhodu v stolpnico napiše prijazno opravičilo za sosede, da bo pač toliko in toliko časa trajal hrup. Ropot, vrtanje, štemanje itn. se lahko izvaja od 8. ure zjutraj do 20. zvečer, med vikendi se pa zelo malo ali pa sploh ne, kar piše v hišnem redu, ki stoji v avlu vhoda.

Žal, pri nas je problem nekaj drugega. Ena družina, starša invalidsko upokojena in sinova 20 in 18 let - ne hodita ne v šolo in ne v službo, imajo dva psa - in to velika psa. Vam povem, da vsak človek, ki se najde v bližini v hodniku ali na vhodu, s strahom gre mimo, v dvigalo pa sploh ne želi nihče zraven. Pse skoraj vsako uro  peljejo na sprehod, seveda, na zelenice okrog stolpnice.

Niso problem samo psi, fantje zbirajo »sumljivo« družbo, zasačeni so bili z mamili. Dostikrat je bila klicana policija... Stanovalci se bojijo/bojimo za svojo varnost, za stanovanja... Kaj pa v takih primerih delat?   

Pozdravček!

mestnac2  

član od: 22.11.2005

sporočila: 129

6. jul 2007 8:04

Živim v hiši, kjer nas je samo 7 stanovalcev. Kar naprej si kdo v stanovanju kaj ureja. Dogovorili smo se, da se dela opravljajo od 8. do 22. ure, odkar pa imamo v hiši tudi manjšega otroka, se dela zaključijo že ob 21.00 uri. Med vikendom smo vsi strpni, delati se začne ob 9.00 uri. Vsekakor pa je med nami tudi dogovor, da se sproti počisti stopnišče in da se odpadni material nikakor ne odlaga na hodnikih. Je bilo pa nekaj časa zelo hudo, ko so sosedovemu fantu eksplodirali hormoni in se je odločil, da je srednja šola popolnoma nepotrebna in da je zelo fajn prihajati domov ponoči. Mami pa je izbruhnila takšna jeza, da je ponavadi znorela šele po enajsti uri zvečer, kraval je potihnil nekje ob drugi uri zjutraj, ko ji je že zmanjkalo glasu. To je bilo pa res napeto, na vseh stanovalcih so se poznale neprespane noči in strah, da se ne zgodi kakšna družinska tragedija. Pa se je letos maja pojavila lepa punčka, fant se je zaljubil, punca mu je dopovedala, da sploh ni tako grozno hoditi v šolo, zato te dni popravlja vse negativne ocene, vsi sosedje smo si oddahnili in držimo pesti, da mu uspe. Presneto, kaj lahko naredi ljubezen! mestnac2

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. jul 2007 8:15

Pitončica, ti pa zadnje čase zelo jezne poste pošiljaš in morda bi morala razmisliti, na koga si v resnici jezna. To, da nekdo vejice dodaja v tekst, je samo podatek, da si je vzel čas za lekturo. Nič drugega. Ne vem, zakaj bi morala iz tega še kakšne druge sklepe izvajati? Nekako se mi dozdeva, da boš morala pri sebi, v sebi in okoli sebe najti lepoto, ki je sedaj očitno še ne želiš najti. Vendelina jr.

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

6. jul 2007 11:51

Vendelina jr., naj te popravim, da se besedica popoln piše brez vmesnega e. Le kako Ti tega nisi vedela? Da si je nekdo vzel čas za lekturo??? Daj no, že tale tvoja razlaga je provokacija, kaj šele to dejanje. Da tip neha delati ob 21.59 - to je "zajebavanje" in ne upoštevanje predpisov. V našem bloku je prav tako sostanovalec prosil, da se lepše parkira in smeti odlaga v kontejnerje in ne mimo njih ... in na koncu pripisal, da bo o tem obvestil še upravni odbor ... je nekdo s flomastrom čez cel list napisal, da v našem bloku sploh nimamo UD-ja ... toliko o takšnih in podobnih lekturah. Pitončica, jaz te čisto razumem. Eni enostavno nimajo v glavi "pošlihtanih" zadev. Na žalost je tako, da včasih ne pomaga prav nič. Živali so in živali bodo! Menim, da je to za nekatere, ki te stvari počnejo napačen naziv! Živali namreč ne premorejo takšnega vandalizma. Naj samo omenim par dogodkov: Na novo obnovili dvigalo: - v dveh dneh je nekdo s ključem (predvidevam) zarisal črto po celi diagonali dvigala - po jutranjem čiščenju čistilke, je nekdo popljuval celo ogledalo in to tako, da je plunil čim višje, da se je zadeva razlezla po celotnem ogledalu - da blatnih stopinj po celem dvigalu, po tleh in po stenah, sploh ne omenjam - še najbolj od vsega pa me razjezi, ko nekdo ne more počakati 1 min, da pride ven iz bloka, da si prižge cigareto in tako jaz po 2. sekundah v dvigalu smrdim kot dihur (znak za prepoved kajenja je seveda v dvigalu) - da se otroci iz bloka konstantno zakajajo na stopnišču -da nekdo neštetokrat pritisne vseh 10 tipk v dvigalu ko gre ven, da se potem Takšnih in drugačnih stvari je na miljone ... ne mi govorit, da to počnejo ljudje, ker to zame niso ljudje, ampak izmečki družbe in vse še kaj hujšega! Se pa Pitončica ne strinjam s tabo glede parkiranja novih sostanovalcev. Namreč, če parkirišča niso označena, ima vsak popolnoma enako pravico do parkiranja, ne glede na to, kako dolgo nekdo živi v bloku. jessy6

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

6. jul 2007 12:03

Ne žalit živali noo. Naše kokoške, krave in prašički so tako pridni, da grejo ob 19 spat tako, da nič ne razgrajajo do poznih ur. Pa tudi vstajajo bolj pozno.

Drugače pa vem kako je v bloku  sem živela v njem 25 let. Od tega, da se sosedje zeloooo glasno kregajo, loputajo z vrati, ko je kakšna žurka je muzika in ropotanje da se vse trese, štemajo, popravljajo, vrtajo, mulci nabijajo muziko do fula, ko ni staršev, najhuje mi je pa bilo, ko sem bila iz nočne je vedno kdo cele dneve vrtal in ropotal, da sem bila potem še 3 dni .

Najbolj zanimivo pa je bilo kako sva s kolegico odvadile soseda, da ropota s cokli. Ne vem zakaj ampak vsak dan je že ob 6h zjutraj šel iz zgornjega nadstropja peš ene parkrat gor in dol. In ropotal, kot bi ti nekdo s kladivom tolkel po glavi. In enkrat, ko me je že 1666237897 tič zbudil smo mu s kolegico dale v coklo surovo jajce. Ker tudi 20 parov čevljev so imeli pred vrati, da si komaj šel mimo.  Ne vem sicer kako se je tole razpletlo, ker sva kidnile kot so nas nesle noge ampak od takrat naprej ni več hodil v coklah. Pa tudi čevljev ni bilo več pred vrati. V opravičilo mi je to, da sem bila takrat stara 15 let.

jade

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

6. jul 2007 12:15

jadeeeeee , a takrat še nisi nič sladic pekla, da ti ni bilo škoda jajca Ognjič

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

6. jul 2007 12:34

Kaže, da imam res izredno srečo. Že 30 let živim v bloku z okoli 45 stanovanji, pa nimam nobenih resnih problemov. Po dvigalih ne čečkajo, tudi psi se čisto spodobno obnašajo, sosede nad seboj še nikoli nisem slišala, vsake toliko časa seveda kdo kaj prenavlja, zlasti kopalnico, tudi jaz sem jo, pa napiše listek in človek pač malo potrpi. Enkrat sem imela poplavo v kopalnici in je zamočilo tudi steno v kuhinji spodnje sosede. Ko sem ji hotela povrniti stroške, pa je rekla, da je bilo kuhinjo tako in tako treba malati. Torej, srečna sem v bloku, imamo skrben odbor lastnikov in čisto v redu upravnika, ni mi treba skrbeti niti kdo bo popravil streho, niti kdo bo očistil sneg s pločnika in ploščadi. Dostop je tak, da bom lahko v svojem stanovanju živela tudi takrat, ko bom težko hodila ali bila celo na vozičku. Znanka, ki je živela v hiši v Murglah in so ji neko jutro začeli razkopavati sredi dnevne sobe zaradi nekih cevi, pa je izjavila: "Ko bom v nebesih, bom živela v bloku." teta torta

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. jul 2007 12:41

He, he... Jaz sem se ravno zaradi teh stvari in še kakšne druge zdraven, odločila, da zgradim hišo... Upam, da se selim vanjo še to leto... lidka

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

6. jul 2007 12:42

Bravo Jade.... sem se zdaj spomnila mojega študentskega časa v Lj. Sobo sem imela ravno nad vhodom in je neka soseda vsako jutro iz zgornjega štuka v tankih petkah odkorakala po vseh stopnicah, za konec pa je še pokvarjen avtomat treščil vrata - ona bi tudi rabila eno jajce... Oh, kako je lepo živeti v hiši, čeprav so danes že vsi sosedje pokosili vso travo naokoli. Je pa sreča, da ko slišijo enega, se vsi spomnijo in opravijo potem v enem dnevu Ker živim v bolj mirni ulici, kjer imajo skoraj pri vsaki hiši malčka (presneto so bila plodna zadnja leta), me še najbolj moti, ko kakšen sosed pridirka z avtom po ulici in se sploh ne zaveda, da mu lahko kakšen otročič priteče iza žive meje... matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti