Preliv za torto?

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. jul 2007 15:13

Šarlota, čeprav si iz štejerskega konca ti mendaja ni težko do Škofje Loke, saj gre za tvojo poroko, pa čeprav v ožjem družinskem krogu. Mojster Goljat ima čez 2 dni tečaj poročnega peciva, a ni to čudovito? Zelo rad pomaga z nasveti in po mojem bi ti prišlo to zelo prav. Sicer pa je moj nasvet tak, da toliko kot je čokoladnega obliva, toliko dodaš olja, raztopiš v mikrovalovki ali nad soparo, pazi da ne pregreješ in preliješ torto. Če jo boš prelila na mreži ti bo tako ali tako odvečni preliv stekel na pladenj pod mrežo in to lahko uporabiš za drugič. Tak preliv se tudi če je torta v hladilniku pri rezanju ne lomi in lepo se sveti. Z margarino pa kot pravi Vendelina jr. lp Vesna

kayla  

član od: 31.5.2007

sporočila: 17

4. jul 2007 15:26

Tičino maso sem videla, da imajo tudi v trgovini Sve i svašta v Zagrebu, pakirano po 1 kg. Cena je 88 kun, ali po naše 12 €. Žal še nisem delala z njo, tako, da ne vem kakšne kvalitete je. lp kayla

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

4. jul 2007 21:04

šarlota ali pa pokliči na Ptuj v trgovino Biga če bi rabila tičino maso jo imajo samo ne vem v kakšni količini jo prodajajo

 

Rebeka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

5. jul 2007 8:34

Pri mojstru Goljatu jo lahko kupite tudi samo 15 dag če želite. lp Vesna

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

5. jul 2007 8:40

kje pa je ta trgovina biga? prvič slišim zanjo nektarina

šarlota  

član od: 8.4.2007

sporočila: 13

5. jul 2007 9:04

Tudi mene zanima kje je ta trgovina.Do Goljata...pa je preeeeeedaleč, pa tako mam gužvo ta teden, pa dva otroka stara 3leta in mlajšega 4 mesečnika skačemo sem in tja da smo čist zmantrani. Ptuj še pride v poštev. šarlota

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

5. jul 2007 9:07

Šarlota pa kakšno prijateljico ali sorodnika prosi, veš, da bo vsak ustregel nevesti. Ma jaz bi ti šla iskat, če bi bila bližje. jade

šarlota  

član od: 8.4.2007

sporočila: 13

5. jul 2007 9:27

Ojla Evo dobila sem informacije iz prve roke: BIGA D.O.O. PODJETJE ZA GOSTINSTVO , TRGOVINO IN STORITVE ULICA 5. PREKOMORSKE 10 B sem klicala, tičino maso imajo pakirano po 5 kg, in jo je treba do srede naročit, ker dobivajo robo v četrtek. Pri njih se reče: PASTA DAMA, cena za kg je 4,50 €...se pravi za 5 kg = 22,5 €. Tako da za mene je žal to prepozno...mogoče pa bo ta informacija pomagala komu drugemu. Vsekakor pa jih grem pogledat, ker imajo tudi dosti ostalih stvari...za slaščičarje....modele za torte, brizgalke...ipd...to rabim. Rebeka najlepša hvala za to informacijo. šarlota

šarlota  

član od: 8.4.2007

sporočila: 13

5. jul 2007 9:30

Nektarina...jaz mam drugačen naslov in številko....tako da ne vem! Klicala pa sem prav...tako da bo verjetno ta prava ki sem jo napisala jaz. šarlota

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti