Zbiranje zamaškov za invalidski voziček

madronsica  

član od: 26.9.2006

sporočila: 103

tema odprta - 4. jul 2007 7:08 | ogledi: 18.604 | odgovori: 66

Humano in ekološko:

Po vsej Sloveniji se zbirajo plastični zamaški od plastenk, katere bo odkupila tovarna Plasta na Dolenjskem, denar pa se bo daroval za invalide širom Slovenije, za nakup invalidskega vozička!

Zbiraj zamaške, nato pa se informiraj, kam jih dostaviti v tvoji okolici.

"En zamašek je kot kaplja, ko jih je veliko je dež, izvir, reka in morje."

Vseslovenska akcija zbiranja zamaškov. Center zbiranja je župnija Šentrupert na Dolenjskem, ki je s to akcijo tudi začela. Tamkajšnja domača tovarna Plasta te zamaške odkupuje (200 evrov za 1 tono zamaškov) in s pomočjo njihove donacije se bo zaslužek podaril 11-letni deklici iz novomeške regije, ki je paraplegik. Izbrali so jo preko Slovenske Karitas. Na ta način ji bomo pomagali kupiti dvigalo, ki ga doma potrebuje in stane preko 10.000 €. Potrebno je zbrati kar nekaj ton zamaškov. Seveda je zbranih zamaškov premalo za celotno poplačilo, a vsak dar je dragocen.

Zbirajo se plastični zamaški plastenk sadnih sokov, mineralne vode.... vseh velikosti (od olja in kisa ne, ker smrdijo). V poštev pridejo tudi vsi tisti plastični zamaški, kjer je znak za reciklažo.

Prav vsem, ki sodelujete v tej akciji se res lepo zahvaljujem. Hvala za vsak zbran zamašek, sodelovanje, animiranje in zaupanje.

Na tej strani si lahko ogledate fotografije zamaškov, ki so jih že odpeljali v tovarno Plasta: http://www.donbosko.si/sentrupert/

internetna stran tovarne Plasta: http://www.plasta.si

interneta stran Slovenske Karitas: http://www.karitas.si

madronsica

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

4. jul 2007 8:38

Mi že par let zbiramo plastične zamaške in jih dajemo za zbiranje sredstev za invalidske vozičke. Je pa to na italijanski strani, moja kolegica odnese in potem grejo naprej. Pri nas nisem še zasledila do sedaj, da bi se zbirali zamaški, oziroma enkrat sem slišala, da se zbirajo zamaški od Radenske. Meni je prišlo že v navado, pa tudi ostalim članom družine, da plastične zamaške vseh vrst ločujemo in ko se naberejo, jih odnesem. Lep občutek je, če veš, da boš z vsakim zamaškom, ki ga ne odvržeš v smeti ampak ločeno spraviš, nekomu pomagal. In če to delamo skupaj, kot praviš madronsica, kapljica h kapljici ... pa še ekološko je. madronsica, jaz dajem tudi zamaške od olja in kisa, le da jih prej operem. emily

SINEJA  

član od: 22.9.2006

sporočila: 676

4. jul 2007 16:50

Kaj pa zamaške od mleka? SINEJA

gostenn  

član od: 2.11.2005

sporočila: 131

4. jul 2007 17:44

Od mleka tudi veljajo ja.Mi jih tudi zbiramo in jih nosi sin v šolo. Z zamaški, naprej, JE NAŠ MOTO. Mislim, da z "malenkostjo" marsikomu pomagamo. gostenn

stani  

član od: 10.11.2005

sporočila: 235

4. jul 2007 17:48

Pri nas že tudi kar nekaj časa zbiramo zamaške,je res lep občutek ko veš, da boš nekomu pomagal v teških trenutkih, stani

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

4. jul 2007 18:28

O.K. in kam potem s temi zamaški? Se komu pošljejo? Podučite me, prosim.

 

Pozdravček!

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

4. jul 2007 19:13

pri nas jih tudi zbiramo ampak se gre za 6-letnega dečka in gre preko gasilskih društev. Do konca šolskega leta smo jih nosili v šolo, sedaj pa jih damo gasilcem. to je zelo lep način in še otroci se naučijo medsebojne pomoči in odnosov ariella

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. jul 2007 19:16

Tudi mi jih zbiramo za oddajo preko gasilcev.

Cila

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

4. jul 2007 19:17

Tudi mi že lep čas zbiramo zamaške, in s tem pomagamo starejšemu invalidu, da si bo lahko kupil invalidski voziček. Dipsi

Mohka  

član od: 30.9.2005

sporočila: 81

4. jul 2007 19:28

Tudi mene zanima, kam jih je treba dostaviti..? Lep deževni pozdrav Mohka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

5. jul 2007 10:38

Mohka je napisal/a:
Tudi mene zanima, kam jih je treba dostaviti..? Lep deževni pozdrav Mohka

Uh, ne vem. To bo hči na koncu akcije dala eni prijateljici, ona pa naprej. Ampak, če v najdi.si vtipkaš "plastični zamaški", je tam kar nekaj zadetkov, morda boš našla koga blizu tebe, ki jih zbira. Pa še spisek, kateri zamaški pridejo v poštev, boš našla.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti