En kup vprašanj iz predračuna kuhinjskih mašin

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

4. jul 2007 10:47

Jaz sem za Bosch. Hladilnik pa imamo Liebherjev. Vse deluje OK. Za Gorenje nočem več slišati po težavah s pralnim strojem (kupila sem ga pred tremi leti, najboljšega, najdražjega, največja jaj..). Karkoli boš že izbrala, naj dobro služi svojemu namenu. barbara9 Sporočilo je spremenil(a) barbara9 dne 04. jul 2007 10:47:35

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

4. jul 2007 11:04

Jaz pa imam pomivalni in pralni stroj Candy z njimi sem izredno zadovoljna. Anamarija

nusa_m  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1

4. jul 2007 11:17

Imam Boschev pomivalni in pralni stroj. Sem zelo zadovoljna. Prejšni Candy je v kuhinji naredil poplavo. Tudi v našo hišo Candy nima vstopa. nusa_m

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

4. jul 2007 12:26

Jaz imam pomivalni Candy in je čisto ok. V 10 letih, kolikor ga imam, je bil serviser samo enkrat, pa še takrat zaradi neke malenkosti. Je pa res, da sem ga uvozila iz Italije. Pripomb nad njim nimam, v bistvu sem fullll zadovoljna z njim. Hladilnik imam bosh (pa nisem preveč zadovoljna, ni to kar sem pričakovala), ostalo pa imam italijansko znamko REX in sem zadovoljna nad pričakovanim. lp Winnie

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

4. jul 2007 13:57

Boscha za pomivanje vse hvalite, jaz pa sem nad njim globoko razočarna. Tiste zložljive košare se stalno podirajo same od sebe, če zgornjo košaro spustim, ne morem spodaj dati plitvih krožnikov, če jo dam gor, ne morem zgoraj dat globokih. Spodnja košara mi slabo pomiva, tako, da mislim v kratkem poklicat serviserja. Da ne rečem, da sem kupila zadnji model, kateri ni bil poceni, deklariran 3 v 1, kar pa ne pomeni, da lahko uporabljaš tablete 3 v ena in ni potrebno soli in sredstva za sijaj, ampak le to, da lahko uporabljaš tekoči prašek, prašek ali tablete. Halo! Kar ima dobro je, da je tih in da ni treba čistit filtra.

 

Hladilnik vidim, da kupuješ vgradni, z zamrzovalnikom zgoraj. Meni to ne odgovarja, vgradni ima precej manjšo prostornino kot prostostoječi, težje ga je  odpirat, zamrzovalnik naj bo spodaj, ker ga manj uporabljaš. Tako imaš stvari iz hladilnika bolj na dosegu. Candija ne bi, ker notranjost deluje kot poceni plastika, pa tudi sicer imam s to znamko pri drugih aparatih zelo slabe izkušnje in je ne kupim več. Sama imam Siemensa in sem z njim zaenkrat zelo zadovoljna.

 

Na indukcijo se ne spoznam, sem pa nekje prebrala, da delajo že take, da greje povsod tam, kamor daš posodo in ne samo na oznakah. Pečico bi vzela modelHBN434350E, katera je dražja za caa  50€, ima pa trojno zasteklitev in prostornino 60 in ne 53 litrov kot ta, ki so jo ti predlagala. Nima pa katalize, kar pa mogoče niti ni taka pomanjklivost glede na to, da baje zaradi visoke temperature precej uničuje pečico.

 

Pralni stroj imam gorenje, že nekje na sredi življenske poti in me je kar strah, ko bo treba menjat. Mene ta elektronika malo straši, pa ne zaradi uporabe, ampak uporabnosti. Zdaj lahko nastavim temperaturo in vrtljaje centriguge, pri teh novih pa to ni več mogoče.

 

Za napo glej, da bo imela čimmanj decibelov in čimvečji pretok zraka. Te samostojne so lepe, je pa veliko čiščenja in sama imam izvlečno in sem zelo zadovoljna. Tu je pri meni prevagala praktičnost pred lepoto.

 

LP

 

 

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

4. jul 2007 14:11

Imam dobrih 11 let star pomivalni stroj Candy, s katerim sem še vedno zadovoljna. Tistih par malenkosti kar je bilo narobe (recimo menjava razpršilcev) je popravil kar mož, tako da serviserja še ni bilo pri nas. Pomiva pa redno vsaj 3x v dveh dneh. Z Gorenjevim pralnim strojem nisem zadovoljna, je kar naprej kaj narobe. Je pa sestra imela po moje kar ene 20 let Candyja, ki je delal odlično. Nena

lucijastarina  

član od: 15.3.2007

sporočila: 27

4. jul 2007 14:30

Vsi izbrani artikli se mi zdijo zelo vredu , da so v bistvu vredni svojega denarja. Vsak človek ima pač različne izkušnje. Nekomu stari Yugo še kr dela brez problemov, nekdo pa pač na servis non stop vozi svojega Mercedesa :). Glede na to da delam v tehnični trgovini bi ti po izjavah strank morda le odsvetovala Candy, ker ga pri nas konkretno najmanj prodamo, pa tudi serviser v našem koncu je en tak zoprn dec. Lahko pa da je serviser v tvojem koncu bolj prijazen, sicer pa ni nujno, da ti sploh kej crkne:). So + in -. Ti pošljem na zs ponudbo, morda ti pa prišparam še kakšen euro . lep dan

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

4. jul 2007 14:35

Glede na težave, ki jih imate s Candyjem, predvidevam, da imajo 2 liniji - za zahodni in vzhodni trg. Ker živim blizu meje, bom pogledala še po italijanskih trgovinah z belo tehniko, da vidim, če bi se mi splačal nakup pri njih.

sasanab  

član od: 3.7.2007

sporočila: 20

4. jul 2007 15:09

ste totalni cari. res hvala. tale candy me ze od zacetka ni navduseval, ker sem prečesala precej forumov in je delni rezultat precej proti tej znamki. ma sej večinoma je nabrž tako, kot mi je pred časom reku kolega, ki se ukvarja z avti (torej tema, o kateri vem še manj kot o beli tehniki) da so itak isti cenovni razredi iste kvalitete. seveda pa je individualna razlika v tem, kakšen glove compartment nam je fajn oziroma kako hočmo zlagat krožnike v pomivalca. vgradni hladilnik žal mora bit. meni so osebno bolj všeč taki, na katere lahko dajem magnetke:) sa sasanab

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

4. jul 2007 15:54

 

Mi smo pa davnega leta 1978 kupili vse od candiya. Je delalo vse tip top do leta 1999. Cedaj imamo tudi candy pomivalni in pralni stroj pa je serviser stalno pri nas. ...Pa še tečen je po vrhu..

 

Lp SAŠA

Mir in dobro!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti