En kup vprašanj iz predračuna kuhinjskih mašin

sasanab  

član od: 3.7.2007

sporočila: 20

tema odprta - 3. jul 2007 21:01 | ogledi: 3.684 | odgovori: 22

potem, ko sem naštudirala vse možne forume in ugotovila, da raje ne bomo vzel pralnega stroja, ki ožema z več kot 1200 vrtljaji, pa da bomo investiral kar v čisto indukcijsko ploščo, pa še en kup zadev, mam pred sabo čist konkreten predračun. in zdaj me še bolj konkretno zanimajo vaše izkušnje z mašinami s seznama:

- pralni stroj Bosch WAE24460BY

- kuhinjska napa Etis Ravello 60IX 50276

- pomivalni stroj Candy CDI 3535

- hladilnik Candy CFBO 3580A ali Whirlpool ARG746/A

- kuhalna plošča Bosch PIE 645Q01E

- vgradna pečica Bosch HBN 43W350

veliko zahtevam? ma za prvi vpis prav gotovo. sem pa po sesutju hiske v manj kot tretjo gradbeno fazo in selitvi vanjo (upajmo) cez tri tedne tudi polna informacij. in ker jih zagotovo ne bom porabla za drugo hiško (ta je baje izi projekt), jih bom raje začela delit na forumu...

pa hvala. mi kar slabo ratuje ob končni cifri in dokončni odločitvi.

lp,

sas

sasanab

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. jul 2007 21:09

Na žalost ti ne morem veliko pomagat. Sicer imam vgradno pečico Bosch, pa ne vem, če je točno ta, ki jo ti navajaš, ampak ti lahko povem, da je moja zakon. Najbolj so mi všeč teleskopska vodila, ko pekač potegnem čisto ven, pa mi ne pade dol .

LP

cervus

sasanab  

član od: 3.7.2007

sporočila: 20

3. jul 2007 21:12

saj po pravici povedano računam na to, da tisti, ki je mel ful težave s svojo mašino, točno ve, kera je:) sicer pa sem šla brat predračun in sicer ne piše teleskopska ampak izvlečna vodila za enostavno izvleko pekačev. kar je najbrž to. nisem glih strokovnjak za področje vodil pri pečicah... sas sasanab

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

3. jul 2007 21:40

Meni so že v več trgovinah rekli, da Candyja ne priporočajo, ker je baje kvaliteta vedno slabša in se zelo kvarijo. Konkretnih izkušenj z njim pa nimam, zato težko rečem. Kuhinjsko belo tehniko imam od Gorenja, vse je staro okrog leto in pol in moram reči, da sem zelo zadovoljna - do zdaj vse deluje bp. Napa je Etis, modela ne vem - tudi deluje odlično, le malo glasna je na najmočnejši nastavitvi. cherry Sporočilo je spremenil(a) cherry dne 03. jul 2007 21:40:41

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

4. jul 2007 7:01

Meni se je candy zameril, ker ima tašča pomivalni stroj candy. Sploh ni bil poceni pa ga skotz nekaj sračka. Tista košarica, ki je notri za žlice se je kar napol stopila med pranjem. In to že drugič. jade

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

4. jul 2007 7:38

Če ti lahko podam moje skromno mnenje glede nakupa aparatov : Osebno imam več ali manj vse od Elektroluxa oz. Zanussija (kar naj bi bila ista znamka), pa ne zamenjam za nič, vse mi dela odl., pomivalni stroj imam od Indeseta (nekja takega), ki dela 5 x boljše kot pomivalni stroj od moje mame, Bosch, ki pa je bil tudi 2 x dražji..... Candy smo imeli pred leti, veliko leti, pa sem bila srečna, da je šel od hiše, ti ga ne priporočam. Pralni stroj je fajn da ima čim več obratov, vsaj 1.000, potem je perilo bolje ožeto, s tem hitreje suho......... Glede Gorenja se ne bom opredeljevala, ti pa povem, da imajo na našem koncu njihovi prodajalci prav aroganten odnos do strank, sem se ob nakupu samo obrnila in me ne vidijo več.....

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

4. jul 2007 7:56

Candy-a ti sploh ne priporočam, mi smo imeli pralni in pomivalni stroj, pa je bilo vse zanič. Tudi v trgovini so nama Candy odsvetovali, češ da imajo veliko reklamacij (ker je bila cena ista, si nisva mislila, da gre za nekakšno reklamno potezo). Zdaj imam vse od Boscha, pa je super. Pečica je krasna, plošča tudi, hladilnik in skrinja super. Pomivalni stroj imam od Siemensa, ker so nam razložili, da je pri beli tehniki Bosch in Siemens isto (enaki deli, ista tovarna..., se ne spomnim več), pa je tudi odličen. Ko sva se selila, sva vse skupaj naenkrat naročila v Big Bengu, pa so nama dali še dodaten popust, tako da na koncu ni prišlo vse tako zelo veliko, kot sva pričakovala. anajana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. jul 2007 9:26

V naši hišo candy nima več dostopa, zaradi slabih izkušenj s pomivalnim in pralnim strojem - nenehno sta se kvarila, težave s serviserjem, da se ti priskuti.

 

Kot sem na enem od forumov že rekla - vsak ima dobre in slabe izkušnje s posameznimi znamkami aparatov, in na podlagi teh se tudi opredeljujemo. Zase vem, da so mi Gorenjevi štedilniki, pečice, pralni stroj in hladilnik prva liga, pomivalni stroji pami njihovi niso na kožo pisani (pri teh je meni pomembna notranja razporeditev mrež in košar).

 

Kolikor vem o izkušnjah z Boschevimi aparati, ne poznam nikogar, ki bi imal kakšno pripombo, tako da po moje tu ne boš mimo pihnila. Je pa seveda treba vzeti v zakup, da se lahko zalomi tudi pri najboljši znamki, čeprav tudi pri nakupu gospodinjskih aparatov velja, da nismo dovolj bogati, da bi poceni kupovali.

 

Upam, da boš zadovoljna z nakupom, kot ga načrtuješ, in da ti bo tudi izbran Candy dobro služil, ne glede na naše pripombe.

 

Mamamia

mamamia

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

4. jul 2007 9:40

Imam manj kot leto dni hladilnik Candy (točno tipa ne vem na pamet, moram pogledat) - 2 x že na servisu, razpored polic popolnoma zanič za mojo uporabo. Več sem spravila v bivševega Gorenjevega z manjšo "kapaciteto". Sploh so bili vsi Gorenjevi aparati do sedaj zelo v redu, drugih znamk pa ne poznam. Candy in Zanussi mi pa že zvenita ne v redu. Lp in dober nakup. PISTACIJA

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

4. jul 2007 9:53

Živ, še ena nezadovoljna s Candyjevim pralnim strojem. Seviser je kar naprej pri nas. Grrrr. V prejšnji kuhinji sem imela od Boscha kuhalno ploščo (še navadno, ne indukcijsko) in vgradno pečico. Zelo zadovoljna. Ob selitvi smo kupili Gorenjevo ploščo in vgradno pečico, pa sem tudi zelo zadovoljna. Napo imamo Faber, pa je tudi OK. LP, Pija. Pingvin

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

4. jul 2007 10:19

Imamo pralni stroj Candy (kupljen pred pol leta) in nisem zadovoljna z njim. Je zelo glasen in pred kratkim je zečel še dodatno ropotati. Verjetno se je že kaj pokvarilo, nismo pa še poklicali serviserja.

Pri mami Boschev pomivalni stroj dobro služi že kar nekaj let, prav tako Gorenjev pralni stroj.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti