Krompirjeva solata

sterkuš  

član od: 19.5.2007

sporočila: 103

tema odprta - 2. jul 2007 10:35 | ogledi: 10.097 | odgovori: 18

malo sem iskala po receptih za krompirjevo solato in nisem našla kaj dosti pametnega.ali ima kdo dober recept za krompirjevo solato?mogoče kaj novega in drugačnega.

romi1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. jul 2007 10:46

Mi jo delamo klasično, pa se je ne moremo najest: bučno olje, kis,  čebula, česen, sol, poper.

 

Jaz pa jo imam rada še s kuhanimi lignji. Ko sem še smela jesti, sem si pa jo naredila z majnezo in malo belega vina pa veliko sesekljanih zelišč, sploh peteršilj in drobnjak.

 

Amoak vedno se vračam k prvi varianti, bučno olje in čebula, seveda premešano z še vročim krompirjem.

 

Mamamia 

mamamia

marja44  

član od: 20.1.2005

sporočila: 57

2. jul 2007 11:01

Meni je zelo vsec varianta z malo vegete, cebule,soli po potrebi, zlico gorc ice, poper , kis, olje pa po okusu. LP Marja marja44

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

2. jul 2007 11:45

Na drobno narežeš čebulo, sesekljaš 3 stroke česna, narežeš kuhan krompir na tanke rezine, posoliš, popopraš, malo posipaš z rdečo papriko v prahu in samo bučno olje gor. Premešaš in ODLIČNA salatka je tu.

Mi nikakor ne damo gor kisa, nam pač ni všeč. Probajte enkrat tako - pa kaj napišite, če se vam je dopadlo.

titta

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

2. jul 2007 12:02

Krompir, kisle kumarice, majoneza, sol, poper tekočina kjer so vložene kumarice. lp Anamarija

masenka  

član od: 14.8.2003

sporočila: 170

2. jul 2007 13:40

Moja mama doda krompirjevi solati 1/4 vložene rdeče pese.... ostalo po receptu... mnjamiiiii Jest pa prosto po prešernu ... naribam namesto rdeče pese poleti veliko svežo kumarico.... njamiiiiii Dobra je tudi z veliko narezanega svežega peteršilja.....mmmm Pri nas pač krompir obožujemo ... še posebej krompirjevo solato

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

2. jul 2007 14:02

Pri nas skuhamo krompir v olupku in nato počakamo, da se popolnoma ohladi. Ohlajenega olupimo in narežemo na tanjše kolobarje. H krompirju zrežemo tudi nekaj trdo kuhanih jajc ter malo čebule, nato pa popramo, solimo, dodamo domači jabolčni kis, navadno rastlinsko olje, nekaj vode in premešamo. Vodo dodamo zato, ker krompir rad posrka tekočino nase in najslabša je meni suha krompirjeva solata. Taia

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

2. jul 2007 18:14

Pri nas je tudi klasika krompir, čebula, česen, kis in bučno olje pa seveda sol in poper. mamazeljka

pepek  

član od: 7.1.2004

sporočila: 51

2. jul 2007 20:33

Jaz pa ga zalijem še z navadnim jogurtom in pustim nekaj časa stati, da se malce napioje. Lp Pepek

neznan uporabnik

2. jul 2007 20:47

Da ostane krompir mehak, je potrebno mlačnemu dodati olje, šele potem čebulo, kis.... je veliko okusnejši. Lp zoja1

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

3. jul 2007 4:35

Pri nas še vroč narezan krompir prelijemo z oljčnim oljem in premešamo, dodamo malo bučnega olja, na drobne rezine narezane surove bučke (cukete), kako trdo kuhano jajce, čebulo, poper, sol in jabolčni kis po potrebi, včasih dodamo še malo majoneze. Mislim, da je variant toliko, kot je gospodinj, vsaka pač doda nekaj po svojem okusu in okusu njenih domačih. Če pa so zraven pečene ribe, ocvrt piščanec ali morda pleskavica, je pa sploh Dušanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti