Olive

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

2. jul 2007 22:23

Pri nas pa se ne ukvarjamo z vprašanjem, kako porabiti olive v kuhi, ker jih že prej zmanjka. Verjetno so krivi hladilniški škratki. riba-ribica

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

3. jul 2007 17:36

hvala za odgovore, tista ideja s kruhom mi je ful všeč in jo ob prvi priliki poizkusim. lep pozdrav! nike

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

3. jul 2007 17:39

aja, Reca, kako pa narediš namaz iz črnih oliv? se mi ful zanimivo sliši. saj pri hladni hrani res ni problem, kam dat olive in kako (sendviči, narezki itd...), ampak midva zelo malo jeva take hrane - enkrat na dan skuham toplo kosilo, tako, da ga moj še sabo v službo odnese (si ga lahko tam pogreje), meni je pa to itak dovolj - zraven pojem le kake sladkarije in sadje, no, pa kdaj tut kak kos kruha... :) nike

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

4. jul 2007 2:31

Ta namaz iz črnih oliv sem jaz kupila v Grčiji, tega imajo tam na pretek, ne vem, če ga imajo tudi pri nas, ker še nisem uspela pogledat...Če ga je pa Reca kaj sama delala, bo pa povedala :) katka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. jul 2007 6:03

Seveda ga imajo, od firme sms iz Dalmacije že...................... rimljanka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

4. jul 2007 10:31

Namaz iz oliv (tapenade): 100 g slanih sardel, 200 g črnih oliv, strok česna, 50 g kaper, pol kozarca olivnega olja, sok limone, žlička zmlete gorčice, malo timijana in malo zdrobljenega lovorja, tri žlice konjaka, črni poper. Sardele za deset minut namočite v vodi, da se razsolijo, razkoščičite in sesekljajte olive, sardele, česen in kapre. Med mešanjem dodajajte olje in limonin sok. Primešajte še gorčico, timijan, lovor in nazadnje še popoprajte in prilijte konjak. Tapenade je odlična s hladnim mesom in ribo pa kot namaz na popečenem in z maslom namazanem kruhu. Dobra je tudi kot nadev za trdo kuhana jajca: rumenjake pretlačite, dodajte olivni pasti in s pomočjo vrečke napolnite polovičke jajc. Olivna omaka: 500 g črnih oliv, lovor, koprc, origano, cimet, olivno olje. Izkoščičite in sesekljajte olive in jih skupaj z nekaj lovorovimi listi, dobro pestjo koprca (prav zdaj so ga polni vsi travniki in robovi njiv), origanom in ščepcem cimeta pustite v pokriti skledi vsaj 12 ur. Ko potrebujete omako, ki je uporabna tako za pasto, kot tudi za prilogo zrezkom ali polpetom, jo zmešajte z nekaj žlicami olja ali pa jo zalijte z običajno paradižnikovo salso. nola

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

6. jul 2007 19:20

rimljanka...danes sem gledala v mercatorju, pa so imeli od sms le iz navadnih oliv, ne pa iz črnih. A takega pa potem ni za kupit? hvala noli za recepte katka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. jul 2007 21:49

Pojma nimam, katka lopatka, jaz samo vem, da to imajo................... najbrž je tudi namaz iz zelenih oliv OK.

rimljanka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

6. jul 2007 21:54

ja, seveda je OK, itak :)) samo pač sem bila fokusirana na črnega. Itak sem bila tako zmešana v iskanju, da ga je mama našla :) katka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti