Kako narediti/kje kupiti arabski kruh?

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

tema odprta - 30. jun 2007 22:37 | ogledi: 3.970 | odgovori: 2

Po potepanju po Bližnjem vzhodu bi rada naredila arabsko fešto. Ker kruha nisem privlekla s sabo (star kruh pač ni v redu), me zanima, če kdo ve, kako bi ga naredila oz. kje pri nas bi ga lahko kupila. Aja, iščem tisti "palačinkast" tanek kruh, ki je mehak in iz katerega lahko delaš felafel sendviče.

Hvala za pomoč,

maja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

30. jun 2007 23:28

Čisto tak kot v Arabiji ne bo, saj veš, kako ga pečejo, nalepljenega v tistih svojih glinastih sodčkih, dokler ne pade dol. Ko me zagrabi nostalgija, naredim takle približek: (količine so približne, saj boš takoj videla ali manjka vode ali moke, s kvasom in soljo pa rajši bolj varčno) V 3-5 dl mlačne vode raztopim slabo polovico kocke kvasa, dobre pol kile moke z žličko soli stresem v skledo, dolijem raztopljeni kvas in zmešam. Potem mesim in premetavam testo, dokler se ne naveličam. Razdelim ga na manjše kose, malo raztegnem ( kot bi delala pico) in z naoljenim valjarjem na tenko razvaljam. Pečem jih na najhujši vročini kakšno minuto ali dve, takoj napravijo mehur, ki ga zatolčem s kuhinjsko desko, ovito v brisačo in jih obrnem, da se popečejo še po drugi strani. Do uporabe jih zavijem v brisačo, da ostanejo mehki. Če nimaš zelo velike pečice, boš morala to večkrat ponoviti, ampak gre zelo hitro. Pečenje v več pekačih v nadstropjih se meni ni obneslo, še manj poskus pečenja pod peko, ki se je neslavno končal v dežurni ambulanti, torej previdno! nola

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

30. jun 2007 23:32

Maja, meni je en domačin zaupal, da je to kruh, ki se ga zamesi iz vode in moke, doda se mu le sol. Kristusov kruh, je rekel. To zamesi kot tortilje in postopaj tako kot s tortiljami. Recept za njih sem ti že dala. To je vsa umetnost. Če si pa ti prinesla s seboj še kak nov in zanimiv recept, se ti toplo priporočam. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti