Barvanje tekstila

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

tema odprta - 30. jun 2007 16:13 | ogledi: 35.691 | odgovori: 39

Pozdravljeni. Verjetno nisem inovator, toda tole bi vseeno rada dellila z vami. Danes sem se lotila barvanja tekstila v pralnem stroju in sicer sem, med drugim, obarvala tudi dva nedrčka, ki sta bila nekoč bela, in povem vam, da je barvanje zelo uspelo. Sta kot nova - v zelo zanimivih niansah, ker se tekstil, odvisno od sestave, različno intenzivno obarva. Vredno je poizkusiti. Verjetno bi to cotje romalo v smeti, tako pa ga bom z veseljem nosila naprej. Lep dan želim 

Ava

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

30. jun 2007 19:36

Ne, nisi inovator - že doživeto Kristalka

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

30. jun 2007 20:26

Sem že barvala v pralnem stroju pa tudi prijateljice in sodelavke so že barvale. Ja za kakšna oblačila, ki sčasoma zbledijo in so še v redu za ponucat, je to kar dobra rešitev. Zadnjič sem barvala kavbojke in jeans jakno z barvo za jeans in je barvo samo malo osvežilo, ker bi morala verjetno barvat vsako posebej ali pa dati dvojno barvo. Zame je to barvanje kar pozitivna izkušnja. emily

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

30. jun 2007 21:23

Katere barve pa uporabljate za ta podvig? V mojih časih ;) so bile vrečkice, ki so se vsule v vrelo vodo. Sedaj pa kar pralni stroj? Ne obarva druge žehte? LP, Stanka

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

30. jun 2007 21:46

To so barve za v pralni stroj. Naslednje žehte ne obarva. Jaz po barvanju še enkrat operem pobarvano in naslednja runda perila je ćrne barve. Za vsak slučaj. Zanimivo, da se barva nedrčke, jih nisem še nikoli. ham-njam

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

30. jun 2007 21:47

stanka, jaz uporabim Coloreria ali pa kakšno drugo, ampak sedaj se ne spomnim imena. Enostavno streseš v prazen boben kilogram kuhinjske soli ali pa soli, ki je namenjena za barvanje, daš v stroj kos opranega, še vlažnega perila, ki ga želiš pobarvat in na perilo položiš dozo z barvo, ki jo prej na robu s škarjami prestrižeš in dozo z (mislim, da je fiksirno sredstvo), ki jo tudi na robu prestrižeš. Stroj nastaviš na program za pranje na 60 stopinj za bombaž, če barvaš bombaž. Za druge vrste tkanine so barve posebej za to namenjene in jih barvaš na nižjih temperaturah. Je pa tako, da če so na oblačilu kakšni materiali iz umetnih vlaken (ne vem točno, kateri), se ne obarvajo. Če sem kaj narobe napisala, naj me kdo, ki ima tudi izkušnje s tem, popravi. lep večer emily

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

30. jun 2007 21:50

Ja, to sem pozabila, kot si napisala ti ena mš, potem se to pobarvano perilo še enkrat opere. Jaz potem za vsak slučaj dam prazen stroj na program izpiranja in je vse ok. emily

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

30. jun 2007 22:13

Hvala, takšen način barvanja je pa še privlačnejši! Bolj enostaven. LP, Stanka

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

30. jun 2007 23:25

Tudi jaz včasih kaj pobarvam in se res super obnese. Barvo kupim v Anthusu ampak ne vem od katere firme je, zraven so navodila in res ne moreš zgrešit. Lani sem vse zbledele bele majčke pobarvala v oranžno in je kot novo. Se mi je pa zgodilo, da sem barvala oblekco (tudi v oranžno), pa se je podloga pobarvala, na vrhnjo tkanino pa se ni prijelo niti pikico... to sem potem pobarvala kar s čopičem z barvo za svilo in izdelek je enkraten. tigris

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

1. jul 2007 9:16

Tudi sama imam rada pisane barve. Majice rada obdelam z čopiči, varekino, barvo za tekstil, našijem vzorčke drugega blaga, našijem križke,bunkce, verižico, črtice in na koncu posrebrim z obstojnimi bleščicami. Meni so všeč, ker so unikatne. ham-njam

mandarinca  

član od: 4.4.2005

sporočila: 128

1. jul 2007 19:42

Tudi jaz imam na splošno rada barve. Zadnje čase se sploh ne sekiram več, če v trgovini ne najdem oblačila željene barve. Namesto, da se sekiram in obredem vse trgovine pa sem na koncu utrujena in še slabe volje, ker nisem dobila ničesar, raje kupim navadno belo (še posebej zdaj poleti je velika izbira) in pobarvam v tako barvo, kot mi srce poželi. Drugače pa barvam tudi posteljnino, prte, ... in se super obnese. mandarinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti