Barvanje tekstila

petrah87  

član od: 20.12.2011

sporočila: 5

9. maj 2012 11:17

meni pa je barvanje zelo lepo uspelo. sem pa včeraj kupila še 4 barve v mullerju, kjer je zelo lepa izbira, delala po navodilih pa se mi zdijo barve zelo žive. bolj kot sem pričakovala. kupila sem rumeno, modro, rdečo in viola. v zadnji dve bom dala še več oblačil, mogoče bo potem še malo svetlejša. kar se pa izpiranja tiče je tudi mene strah, da bo puščalo barvo. bomo videli, za vsak slučaj bom v stoj dala še lovilce barv, pa bomo videli če bo imelo kaj učinka.

katjushka, to glede avta zanima tudi mene, jaz imam problem že, ko gremo čez vikend k mojim, pa smo zaenkrat samo trije. toooliko prtljage, must have stvari s sabo... verjetno več kot jih je, manj kompliciraš, saj drugače pač ne gre...

petrah87

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

9. maj 2012 17:24

mišzmoke, naor, vendelina jr., petrah87, še 1x hvala za spodbudne besede ...

Kar se avta tiče, pa imamo trenutno opel zafiro, s 7 sedeži, ki se lahko tudi podrejo in nam stvar kar lepo funkcionira ... za na morje pa je tako, da smo nabavili konkretni strešni kovček, hkrati pa še koristimo prostor pri sedmem nepodrtem sedežu in seveda prostor za sprednjim sedežem, kjer sedi naša pupa, ki je še v otroškem sedežu ... seveda pa gre tukaj še upoštevanje, da poskušamo s seboj vzeti res najnujnejše ... če je volja je pot ... stvar se bo pa spremenila, ko bo prišel še sedmi član ...

 

buci, glede na moje izkušnje z barvanjem, sem kar presenečena  ... na misel mi pade samo vzrok v obliki kakšne nekvalitevne barve ... jaz sem s črno barvala vsaj že 5x in nikoli ni puščala barve, med drugim tudi neke kratke hlače, ki jih skoraj vedno perem tudi s svetlejšimi oblačili in ne puščajo barve ... res pa je, da se mi na gumi bobna pozna barva, ampak se nikoli ne lušči, zato me niti ne moti ...

katjushka

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

9. maj 2012 18:13

@ Katjushka,bravo za tvojo družinico.

 

Glede neuspelega barvanja pa:

-nekvalitetna barva

-stara barva

-neupoštevanje navodil

-si mogoče pozabila na utrjevalec barve

 

Upam,da uspeš rešit brez slabe volje.

 

 

lp

 

 

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

mucka123  

član od: 27.1.2012

sporočila: 23

9. maj 2012 18:46

enkrat ampak že dooooooooooooooooooooooolgo časa nazaj sem tudi jaz barvala, v škaf sem dala barvo in potem namakala vsako barvo posebej od najsvetlejše do najtemnejše pa še elastike dala, pa je blo wooow to morte sprobat

mucka123

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

9. maj 2012 20:57

anaeva je napisal/a:

@ Katjushka,bravo za tvojo družinico.

 

Glede neuspelega barvanja pa:

-nekvalitetna barva

-stara barva

-neupoštevanje navodil

-si mogoče pozabila na utrjevalec barve

 

Upam,da uspeš rešit brez slabe volje.

 

 

lp

 

 



anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

 

anaeva, tudi tebi hvala ... čeprav imam jaz bolj občutek, da smo bolj kot ne že konkretna družiiiiiinaaaaaaa ...

 

Se pa tudi strinjam glede možnih napak pri barvanju ...

 

katjushka

mucka123  

član od: 27.1.2012

sporočila: 23

9. maj 2012 21:20

enkrat ampak že dooooooooooooooooooooooolgo časa nazaj sem tudi jaz barvala, v škaf sem dala barvo in potem namakala vsako barvo posebej od najsvetlejše do najtemnejše pa še elastike dala, pa je blo wooow to morte sprobat

mucka123

pinch  

član od: 18.2.2009

sporočila: 89

4. apr 2013 9:08

živjo,

 

doma imam obšlesano črno jaknico, ki je moja najljubša vendar zaradi zbledelosti ni več lepa. sem se odločila, da jo pobarvam na črno, ji osvežim barvo, našijem kako broško in bo kot nova.

barvo sem kupila v antusu, mislim da bo vredu.

 

kar pa me zanima (čisti firbec) - zakaj je potrebna sol? je to za mehkejšo vodo, za reakcijo? kje je zanka, če katera ve?

 

 

pinch

Maylen1812  

član od: 27.2.2018

sporočila: 1

24. apr 2018 12:39

ena mš je napisal/a:
Tudi sama imam rada pisane barve. Majice rada obdelam z čopiči, varekino, barvo za tekstil, našijem vzorčke drugega blaga, našijem križke,bunkce, verižico, črtice in na koncu posrebrim z obstojnimi bleščicami. Meni so všeč, ker so unikatne. ham-njam

Živjo, a smem vprašati katero varekino uporabljaš? Rada bi "odtisnila" rože z njo na majice ki me že malo dolgočasijo. Daš varekino v šprico za čistila, na blago položiš želene liste in cvetove ter špricas čez.

Jaz sem se lotila barvati rjuhe, jih obvezala z vrvicami da so nastali krogi, izpadlo je čudovito, presrečna. Zelo se mi tudi dopade japonska tehnika Shibori. 

Maylen1812

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

24. apr 2018 14:02

Verjetno bo bolje, če uproabnici ena mš pošlješ zasebno sporočilo, saj je od njene objave minilo že 5 let. Sicer pa sem si ogledala tole Shibori tehniko in je res nekaj posebnega :O https://www.youtube.com/watch?v=7ceMAQ8L6sU

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti