Barvanje tekstila

ddarinka  

član od: 9.12.2004

sporočila: 158

1. jul 2007 22:00

Tudi jaz sem že marsikaj pobarvala v stroju (običajno z barvo Texsan), enkrat pa sem kupila barvo druge znamke in stroj perila je romal v smeti, saj sta mi dve pobarvani rjuhi ob naslednjem pranju vse, kar se je pralo zraven, obarvali roza. ddarinka

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

1. okt 2008 22:14

Da ne odpiram nove teme... Rada bi pobarvala žametno krilo roza barve v temno rjavo barvo. Katero barvo mi iz prakse svetujete, da se bo krilo res enakomerno obarvalo v rjavo, ter da barva ne bo s časom zbledela. Hvala za nasvete! Mijan

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

1. okt 2008 22:43

Kolikor jaz poznam te barve obarvajo samo bombaž, viskozo, lan, sintetičnih materialov pa ne. buča

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. okt 2008 5:44

Jaz sem barvala svetlo modre žametne hlače v temno modre, zelo lepo so se pobarvale. Ampak pazi, šivi ti bodo po vsej verjetnosti ostali roza, ker je sukanec ponavadi sintetičen in se ne obarva, če te to ne moti potem kupiš rjavo barvo in pobarvaj. Če boš obenem barvala še kaj drugega bo barva malo bolj svetla, če boš barvala samo krilo bo bolj temna. kakšna točno bava bo pa ne moreš vedeli dokler ne pobarvaš, ker na vsak materjal drugače prime. Če ti je krila zelo žal, ker je možnost, da se ne bo lepo obarvalo potem ga raje ne barvaj, ker popravit potem več ne moreš.

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

2. okt 2008 6:55

jade je napisal/a:
Ampak pazi, šivi ti bodo po vsej verjetnosti ostali roza,

 

Zame je pa ravno to ubijalska kombinacija (roza+rjava)

Lep dan in veliko se smejte

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

2. okt 2008 8:33

Za sintetiko se dobijo barve na netu. Vem, ker sem zadnje mesece presrfala vse živo, se namreč ubadam z barvami za svilo, tukaj pri nas pa se dobi (sicer dober in kvaliteten) hoby material... Aja, še to. V Obiju sem zadnjič videla barve za tekstil, so se mi zdele kar v redu, zdraven je bilo pa ša barv za usnje kar nekaj... Če bo kera rabila... lidka [sonce] Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 02. okt 2008 08:35:18

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

18. jun 2010 23:28

Jaz si pa nekako ne upam barvati v pralnem stroju. Nedavno sem kupila dva para belih kavbojk z namenom, da ene pobarvam. Pa si ne upam, ker imamo nov pralni stroj, ki je bil precej drag (Miele) in se bojim, da ne bi barva ostala na gumi, ki tesni vrata pralnega stroja. Na navodilu svetujejo ponovno pranje z varekino... ki baje odstrani barvo? Za nasvet in odgovor najlepša hvala. Kotarca

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

19. jun 2010 7:48

Glede na to,da sem pobarvala že kar velikooooo,lahko napišem samo to,da vedn barvam v stroju,po navodilih proizvajalca barve.

Mogoče je bila barva  na gumi samo dvakrat.Tako da kakšne krize ni,da bi barva ostajala.Je pa šla tudi kar hitro stran.Nisem uporabljala nobenih varekin ali česa podobnega,nasploh se tem stvarem izogibam.

Sem pa dala v naslednje pranje po barvanju v stroj kar tepihe ala Ikea in se je guma kar hitro sčistila,na preprogi pa ni bilo videti kakšnih sledi barve.

 

anaeva

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

20. jun 2010 7:16

Ma logično, da ni nobene panike, če se barva v stroju z barvami, ki so za stroj. Pa ja ne bojo napisali, da je za pralni stroj, da ostaja barva in, da vam stroj frdirbajo. Sem že kar nekajkrat barvala v pralnem stroju in ni nobene panike. Se itak vse splahne, No čeprav nimam Milele pralnega stroja. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

20. jun 2010 9:44

anaeva, hvala! Pobarvala kavboke in so super izpadle. Zadrge in okrasni šivi so ostali beli, ostalo pa je enkomerno črno. Mika me, da bi tudi tiste bele pobarvala, tokrat v rjavo. Katarina K, saj nisem napisala zaradi znamke stroja. Razumem mamo; če bi ostala barva na gumi, bi one mene frdirbala , ker zmeraj nekaj barvam, packam, preurejam. Zato kdaj pa kdaj tudi kaj frdirbam. Hvala punce, zlate ste. Kotarca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti