Stročji fižol, kako ga pripravljate

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

tema odprta - 30. jun 2007 15:09 | ogledi: 9.347 | odgovori: 17

Zanima me, kako pripravljate stročji fižol, razen v solati z olivnim oljem, česnom in kisom.

emily

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

30. jun 2007 15:19

boranija, v omaki, po prleško, s krompirjem, v solati z lešniki, v juhi s koprom, s kislo smetano, v slaninskem ovoju....to je res uporabna zelenjava Lisa

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

30. jun 2007 15:34

najraje imamo kuhanega in potem prepraženega na maslu z drobtinicami. Zraven obvezno kisla smetana. jasna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. jun 2007 16:58

Več daljših kosov fižola, samo blanširanega, ovijemo v mesnato slanino in opečemo na žiru.Mamamia

mamamia

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

30. jun 2007 18:21

Dobri recepti, dobre ideje. Ne vem zakaj se mi dogaja, da ko skuham stročji fižol in ga pokusim, kot da mu nekaj manjka. Pa tudi ko ga pripravim s česnom v solati, mu nekaj manjka, šele ko dodam paradižnik ali trdo kuhana jajca, je okus bolj kompleten. Danes sem kuhanega podušila še na olivnem olju, česnu in dodala peteršil, pa še vedno ni bil tapravi okus. Ali pa je odvisno tudi od vrste fižola, ne vem. Bom poskusila še par receptov, ki ste jih navedle zgoraj. Ko sem jaz še obdelovala svoj vrt, se spomnim, da sem imela enega zelo okusnega, tudi ko je bil že večji in so bili notri že fižolčki kar veliki je bil olupek še vedno mehak in okusen. Bil je ploščat, rumen in drugi zelen. Sedaj zaradi težav s hrbtom ne morem več imeti svojega vrta in sem odvisna od tega kar kupim ali dobim. Kakšnega vi sadite oziroma imate najraje? emily

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

30. jun 2007 20:53

Na solati z bučnim oljem in česnom mi je najboljši. Včeraj pa sem naredila enolončnico iz rumenega stročjega fižola. Delam pa ga tudi kot prikuho ali pa prilogo k mesu. Nekaj pa ga vložim za zimo v steklenice, nekaj pa v zmrzovalnik. Kyara

beki  

član od: 21.11.2006

sporočila: 236

30. jun 2007 20:55

Zelo dobro je, da posebej skuhamo v kosih krompir in posebej stročji fižol. Stresemo na pratfon. Potem v lončku zmešamo kislo smetano, jajca in sir. To polijemo in damo pečt v pečico. Pa dober tek! beki

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. jun 2007 21:54

Kuhan stročji fižol, zabeljen s prevreto kislo smetano, posoljeno in malo popoprano. Mmmmmmmmmmmmm.

 

Danes pa smo imeli kuhana fižol in kuhan krompir v kosih (kuhana seveda ločeno, potem naložena po plasteh v skledo in vmes zabeljena z ocvirki.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti