Gosenice na baziliki - pomoč

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

tema odprta - 30. jun 2007 13:28 | ogledi: 5.173 | odgovori: 3

Pozdravljeni,

na balkonu imam nekaj sadik bazilike, ki je v zadnjem času začela dobivati luknje. Sinoči sem na enem od listov našla majhno zeleno gosenico. Ali imate kakšen predlog, kako na naraven / nestrupen način odgnati te požeruščke? Sama nisem našla nič pametnega z googlanjem. Saj ne, da jim ne privoščim tistih dišečih listkov, ampak vseeno imam občutek, da gosenice niso ravno obdarjene z občutkom za solidarnost, in mi bodo počasi popapcale vse rastline, meni pa ne bo ostalo nič. Za nasvet vam bom zelo hvaležna.

RadaJem

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. jun 2007 14:35

Podloži papir, stresaj bazilike, po moje bodo gosenice popadale z nje. pri nas so bile drobne, tanke, zelene gosenice na eni pelargoniji, je dobila kar mrežaste liste,ker so pojedle liste le tam, kje ni žil. Zadoščala je fizična odstranitev, brez uporabe česarkoli drugega.

Upam, da ti uspe. Za vsak slučaj pa postopek naslednji dan ponovi, pa pozorna bodi na morebitne na novo naluknjane liste.

rimljanka

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

30. jun 2007 14:47

Poberi jih dol. Če se to pri nas zgodi, jih dol poberem s kljukico za perilo - vsako posebej. Še nekaj dni moraš spremljati rastline. Če dobivajo še dodatne luknje, je še gor kakšna gosenica, ki jo je treba odstraniti. Ponavadi so na spodnji strani listov ali na vrhnjem delu stebla.

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

30. jun 2007 15:07

Hvala. Sem jih pregledala, pa je očitno bila tista od včeraj edina, saj nisem našla nobene druge. Jih bom pa zdaj redno kontrolirala. Lep pozdrav. RadaJem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti