novosti na kulslo - prenovljeno iskanje na forumih

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

tema odprta - 29. jun 2007 18:42 | ogledi: 4.392 | odgovori: 21

Spoštovani obiskovalci

Ne vem če ste opazili, ampak te dni praznujemo dve okrogli številki: 10.000 tem na forumu in 150.000 sporočil (kot tema so mišljena prva sporočila). V povprečju torej na vsak zapis odgovorite 15x

No, ampak ne gre za to. Dejstvo je, da je na Kulinarika.net ogromno podatkov, koristnih informacij, ne le o kuhi, ampak tudi o gospodinjstvu in hišnih opravilih pa še čem. In dejstvo je, da je bilo do danes iskanje po forumih nekoliko.... leseno

Iskanje je bilo mogoče le po vseh forumih naenkrat, iskalne besede in avtorje prispevkov je našlo ne med temami (torej 10.000 zapisi). Poleg tega ste lahko iskali le po korenih besed. Iskanje "sir" je tako vrnilo tudi vse "sirotke".

S predelavo iskalca smo kar malo odlašali iz 2 razlogov. Zapis prvih tem je čisto drugačen kot ostalih sporočil in vse to botruje neizmerni kompleksnosti in zapletenosti dela. Kot veste je naš forum plod lastnega razvoja, zato mora biti tudi rešitev lastna. In smo že pri drugem problemu. Prikazati rezultate tem ni težko, samo kliknete in se odpre. Kaj pa iskanje po sporočilih? Ko najde besedico "sončna kuhinja" nekje med 150 stranmi neke teme. Kako boste našli želeno? Pregledali vseh 1500 sporočil?

Komercialni forumi to rešujejo na dva načina. Prvi je, da nič ne rešijo ampak navedejo le teme, drugi pa je, da prikažejo le sporočila iz tem, ki vsebujejo iskane besede. Ponavadi pa nas zanima še kakšno sporočilo prej ali kasneje.

Dobrodošli v Kulinarika.net rešitev  Na seznamu zadetkov boste videli povezave na vse zadetke znotraj posamezne teme. V praksi to pomeni, da ima lahko tema 10 lokacij kjer se pojavi beseda "kuhinja" in vi boste imeli povezavo na vsako izmed njih. Kar pomeni da z lahkoto poiščete vse, kar vas zanima. Vpišite "Jernej" kot avtorja in "politika" če vas zanima kaj sem napisal o politiki. Izberete lahko le iskanje po temah ali pa tudi po 150.000 sporočilih. S tem da se rezultati razvrstijo po datumu od najnovejšega, vendar najprej tisti zadetki, ki imajo iskane besede v temah in šele potem tisti, ki imajo iskane zadetke nekje globje v sporočilih. Sklepali smo, da se zadetki v temah bolj pomembni in praktični testi kažejo, da je ponavadi res tako.

Novost je tudi izbira posameznega foruma (ni treba iskati po vseh) in pa iskanje s celimi besedami, tako bo "sir" našel le "sir", "sirotke" pa ne več.

Več kot en zadetek je seveda na voljo le za uporabnike Plus paketa (nenazadnje tudi zaradi izjemne zapletenosti iskanja), prav tako tudi skok na pravo sporočilo v temi. Razlog več, da postanete naš naročnik.

Hvala za pozornosti in.... pozdrav poletju

 Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

29. jun 2007 19:07

Skoraj bi pozabil povedati... Iskanje je neplačnikom trenutno obejeno na 20 najdenih tem, skok znotraj sporočil tudi deluje. Uživajte dokler traja! Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

29. jun 2007 19:52

Super, super, super. alexis

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

29. jun 2007 20:31

Jernej hvala! Mislim, da bi bilo prav, če nas bi bilo več s pluskom, ne samo zaradi naših ugodnosti, ampak tudi iz spoštovanja za ves Vaš trud. kobra 1

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

29. jun 2007 20:47

Jernej, hvala. Če samo pomislim, koliko težav sem imela pri iskanju po forumih ...

Zdaj pa hitro pluske kupit. Življenje s pluskom je prijaznejše.  

 lp

 

Julija

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. jun 2007 21:19

kobra 1, kako se strinjam s teboj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Plus paket, brez tebe mi ni za živet! rimljanka

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

30. jun 2007 3:26

Dušanka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

30. jun 2007 6:27

Super. Včasih je znotraj neke teme kaka zanimivost iz čisto drugega področja. Se spomniš, da je bilo nekje govora, pa ne veš več točno kje. Sedaj tega  ne bo več težko poiskati. Jernej, vse priznanje in hvala. Vem, da si se namatral. Imam doma enega, ki počne nekaj podobnega in vem, koliko ur in živčkov  gre mimogrede za kako navidezno malenkost.

Cila

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

30. jun 2007 12:00

Ja, KulSlo je res mega... moj najboljši svetovalec in sprostitev. Tudi jaz bom v kratkem nabavila pluska. emily

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

1. jul 2007 18:32

Jernej, meni javlja napako pri Rojstnih dnevih...upam da ni kake povezave z novostmi. p

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

1. jul 2007 22:47

Hvala, ne boš verjela... bilo je povezano Neverjetno, toda resnično Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti