Želatina z vodko

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

tema odprta - 29. jun 2007 13:54 | ogledi: 7.771 | odgovori: 15

Ali ima kdo dober recept za narediti želatino z vodko? Jaz sem poskusila narediti po nekem receptu, vendar ni uspelo (dala sem vodko od jagode, vendar je bila potem skoraj brez okusa, zelo pretrda in nasploh neokusna). Zanima me ali je boljše dati sadno vodko in želatino brez okusa in barve, ali navadno vodko in želatino z okusom sadja in z dodatkom barvila, v kakšnem razmerju itd...

Upam, da mi bo kdo znal svetovati!

p.s. narediti bi želela kot prst visoke kocke

vanilia

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

29. jun 2007 14:19

Poskusi dodati zraven še kakšen sok ali jagodno esenco ... Jaz se to spravljamm delati že enih 6 let, pa se še nisem. Zdaj je pa res že skrajni čas ; Jaz bi naredila s sadno vodko (Keglewich), zraven bi dala navadno želatino. ampak ker tebi to očitno ni fajn ratalo, bi poleg sadne vodke dala zraven še malo soka - npr. ribezovega ali pa morda jabolčnega, ki je bolj nevtralen.

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

29. jun 2007 15:09

Jaz sem dala keglewic od jagode in navadno želatino v prahu... ampak problem je bil tudi v tem, ker v receptu sem imela eno razmerje vodka/želatina, na navodilih na ovojnici od želatine pa drugo razmerje. Zato tudi ne vem, če to vpliva, ker je alkohol in bi morda rablo več/manj želatine. Potem ne vem, če bi lahko dala želatino v lističih, ker jo je treba z vrelo vodo raztopit in če bi ta topla želatina vplivala na vodko... veliko vprašanj brez odgovora vanilia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. jun 2007 15:42

vanilia, želatino v lističih namoči v vodi, potem pa jo raztopi v žlici ali dveh vodke, pa ne bo zvodenel okus vodke. Mamamia mamamia

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

2. jul 2007 13:43

Aha....a se bo cela raztopila v hladni vodki? vanilia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. jul 2007 13:47

mamamia je napisal/a:
vanilia, želatino v lističih namoči v vodi, potem pa jo raztopi v žlici ali dveh vodke, pa ne bo zvodenel okus vodke. Mamamia mamamia

vanilia, saj piše, da jo NAMOČI v vodi, potem pa namočene liste RAZTOPI v žlici ali dveh segrete vodke, seveda.

rimljanka

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

2. jul 2007 22:26

Al pa daš navadno vodko, pa želatino z okusom in barvo. Tisto kar vidiš v ameriških filmih. Samo tista se pripravlja z vročo vodo, vodke pa ne bi šla ravno kuhat... No, če bo kdo sprobaval naj pove kako je ratalo, ker tudi razmišljam o čem takem za naslednjo fešto :) Aha našla neki tazga, kt sm predlagala - temu pravijo v Ameriki Jello shots 6 ounces Jello (large package) 16 ounces Water (boiling) (vrela voda) 6 ounces Water (cold) (mrzla voda) 10 ounces Vodka (to se mi zdi ni treba prevajat ) Mix the jello mix with the boiling water until the powder is fully dissolved and add the cold water and alcohol. Pour the cooling mixture into either shot glasses or paper cups. (Zmešaj jello mešanico z vrelo vodo, dokler se prašek popolnoma ne razpusti, dodaj mrzlo vodo in alkohol. Zlij mešanico v "štamprle" (une mejhne kozarčke za žganje) ali papirnate skodelice (iz njih se lažje poje tole zadevo). ) tole je pa še ena druga varjanta, ki bi znala bit tud zanimiva: 1 package watermelon jell-o (paket lubenične "želatine") 1 cup boiling water (skodelica vrele vode) 1 cup Malibu® coconut rum (skodelica Malibu-ja) Mix hot water and jello. Add rum. Pour into 2 ounce cups. Serve after the jello has set. (Zmešaj vrelo vodo in jello. Dodaj rum. Prelij v skodelice velikosti dveh unč (a so ounces unče - nikoli ne vem). Ponudi, ko se jello strdi. Aha, pa za obrazložitev. Jello ni ravno naša želatina. No je, vendar je v večjih paketkih in v prahu. Da jo narediš zmešaš z vrelo vodo in počakaš da se shladi. Tole s temi pijačami so sao variacije na temo. Včasih so prodajali tale Jello v Šparu, sedaj ne vem, če je še, ker ga že dolgo nismo delali doma. Imeli so ga na policah pri stvareh za torte v manjših pravokotnih škatlicah na katerih je bilo narisano sadje. Upam, da ga imajo še, ker bi res rada sprobala tole Urša

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

3. jul 2007 8:37

Vanilla želatino v lističih daš v skledo z mrzlo vodo za 10 minut. Ko se lepo napne in ni več trda jo vzameš ven, ožameš in delaš naprej z njo. jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

3. jul 2007 8:38

Urssa Jello sem videla in kupila v leclercu. jade

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

3. jul 2007 14:33

rimljanka Sem razumela kaj misli mammamia, ampak v žlici,dveh se želatina ne raztopi popolnoma, ampak samo "razpade na manjše koščke... jaz sem tako delala panno cotto, kejr se je ta zgoščena zmes želatine z žlico vrele vode raztopila v vreli smetani. Ne vem kako pa bi se raztopila v vodki, če bi se sploh. urssa To sem tudi hotela poskusit ja, tak je sicer tudi originalen recept, samo je pa bila v receptu omenjena tudi neka prav določena znamka želatine (ker sedaj nimam recepta pri roki, se mi zdi, da je bila Foster clark al neki podobnega), ki je nisem zasledila v trgovinah. Zato sem se tudi lotla poskusit sadno vodko in želatino brez okusa. Hvala vsem za nasvete! Ko bom poskusila ponovno, poročam o rezultatih vanilia

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

3. jul 2007 17:03

Od Foster Clark še nisem zasledila želatine. Oni imajo bolj arome in barvila...

Lp Saša

Mir in dobro!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti