Priprava osličevih filejev

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

tema odprta - 29. jun 2007 12:05 | ogledi: 10.013 | odgovori: 12

Danes imam namen pripraviti osličeve fileje, pa bi jih rada pripravila malce drugače.

Do zdaj sem jih cvrla po pariško ali pa spanirala z drobtinami. Razmišljala sem, da bi pripravila kakšno testo v katere bi jih pomakala in cvrla, vendar ne vem, katero bi bilo primerno. Ideje?

Taia

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

29. jun 2007 12:29

Meni so všeč v pivskem testu:

125 g moke

125 ml piva

eno jajce

ščepec soli

Blanchy

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

29. jun 2007 12:48

Jaz jih pečem v pečici po receptu Ansleya Harriota in so fantastični.

 

Rabiš ustrezno število filejev, česen, peteršilj, poper, limonin sok, olivno olje, po želji sol. Sestavine dobro zmešaš in namažeš fileje. Pustiš jih na hladnem kakih 20 minut. Med tem pripraviš pekač, ki ga pokriješ s peki papirjem in gor naložiš kolutke limone in na vsak kolutek še lovorjev list. Potem naložiš gor fileje in daš v pečico na 220 stopinj. Pečeš jih kakih 10 do 15 minut, odvisno od debeline filejev. Poskusi, res je dobro. Moji so do najdbe tega recepta jedli samo dunajsko ocvrte, zdaj si pa ob tehle še bolj oblizujejo prste.  

Julija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. jun 2007 12:59

Če so že osliči, potem so običajno pečeni čisto naravno, le olivno olje in sveža zelišča (pa malo česna, jasno).

 

Ali pa jih naložim v pekač, namaščen z olivnim oljem, na fileje naliž različno zerzano zelenjavo, potresem z zelišči, dodam še malo sira in to zapečem v pečici.

 

Mamamia

mamamia

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

29. jun 2007 13:04

Lahko jih pečeš v pečici,malo pred koncem peke pa preliješ s smetanovo omako.To pripraviš tako,da v kislo smetano vmešaš malo mlete paprike,soli ali vegete in zgostiš z žlico moke.Tudi drobno nariban sir lahko daš v preliv,ali potreseš čez ribe. ati zlati

miha-ela  

član od: 6.10.2005

sporočila: 150

29. jun 2007 13:20

Živjo! Jaz pa jih pripravim takole: Kuhan in olupljen krompir narežem na rezine in ga dam v rahlo pomaščen pekač. Na vrh krompirja naložim osliče, ki jih prej posolim. Malo pred koncem pečenja zalijem z belim vinom, po osličih pa namažem česen in peteršilj. Zraven še skleda solate. LP Miha-ela miha-ela

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

29. jun 2007 13:30

1.varianta: fileje za eno uro namočiš v mleku, precej razsipno namažeš pekač z maslom, zložiš noter v eni plasti odcejene fileje, ki jih še povaljaš v krušnih drobtinah, soliš, popraš, posuješ z gorčičnimi semeni in posuješ s kosmiči masla. Pečeš cca 25 minut 2.varianta fileje obrežeš da dobiš ravne robove, obrezke zmelješ skupaj s sekeljano čebulo, česnom, peteršiljem in malo sladke smetane. Fileje potem začiniš in zviješ v rolice, postaviš pokonci v namazan pekač in nadevaš z maso iz obrezkov. pečeš kakšnih 15 minut in serviraš z grahovo omako 3.varianta fileje pokapljaš z limono, čez čas popivnaš, soliš, popraš in po eni strani zapečeš v ponvi. Z opečeno stranjo položiš v namazan pekač. Potem iz škatle sardin narediš pasto - dodaš limonov sok, sesekljano čebulo, kapre, česen, peteršilj, malo smetane...itd, kar ti paše. S tem namažeš fileje in daš peč za cca 15-20 minut. Potem položiš na vsak file še rezino sira in pečeš da se stopi. Variant je še veliko, a na kulinariki teh treh še nisem videla. Lisa

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

29. jun 2007 13:41

Ufff, kolk idej ste mi napisale! Hvala vsem! Sem naredila pivsko testo, vendar mi je testo "zlezlo" dol z osliča. A je morda napaka v tem, da so bili osliči zmrznjeni? Taia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

29. jun 2007 13:53

Jaz osličev file nikdar ne odtalim do konca. Pustim na pultu 1-2 uri, dobro popivnam s kuhinjsko krpo ali s papirjem, posolim, povegetam... pred tem naredim pivsko testo, malo bolj gosto, potem fileje mokam v maso, obrnem 2 - 3 krat in hitro v maščobo, da ne steče dol. Pozdravček!

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

29. jun 2007 14:18

Taia, zelo verjetno je, da ni bilo dovolj gosto testo. Zgoraj sem ti napisala okvirne količine, ki pa lahko variirajo glede na velikost jajca in tudi delež vlage v moki. Testo mora biti res gosto tekoče. Blanchy Sporočilo je spremenil(a) Blanchy dne 29. jun 2007 14:38:34

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti