Kako zalivate rože?

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

29. jun 2007 10:40

Jaz pa ne gnojim ničesar, razen mladih orhidej, pa vse lepo raste. Očitno je že voda sama po sebi dovolj "gnojna". ;) cherry

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

29. jun 2007 10:58

Jaz ne zalivam nič, ker nimam rož. Mene se rožice kar bojijo, ker jih vedno "uspem" fentat.  Imam samo eno drevo življenja, ta se ja pa kar udomačil pri meni in mu še jaz ne morem škodit.  Zalivam pa kadar se spomnim, pa takrat tolk več. jade

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

29. jun 2007 11:03

Imam surfinije, ki res bujno rastejo. Zalivam pa jih takole: če je zelo vroče vsak dan z deževnico, drugače vsak drugi dan. Enkrat na teden vodi dodam še tekoče gnojilo za surfinije. Zmajeva krila pa samo zalivam z deževnico, nič ne gnojim. biba

Tinky Binky  

član od: 10.3.2012

sporočila: 334

28. jun 2012 16:49

Da ne odpiram nove teme, vas bom kar tule povprašala o moji rastlini. Lani konec avgusta sem v dar dobila nevestico oz. stephanotis. Imam jo v svoji sobi blizu okna, kjer je jutranje sonce, čez cel dan ima dovolj svetlobe in tudi glede zalivanja sem jo že poštudirala.

Spomladi je začela bujno rasti in poganjkom ne zgleda ne konca ne kraja. Ne glede na to, da naj bi ta rastlina dosegla vrh cvetenja v maju in juniju, moja še ni zacvetela. Zanima me zakaj ne. Malo sem že pobrskala po forumih in raznih straneh ter preštudirala knjige o sobnih rastlinah, pa te težave nisem nikjer zasledila. Mi lahko kdo pomaga, ki ima izkušnje z nevestico?

 

Hvala,

Tinky Binky

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

28. jun 2012 16:58

Tvoja nevestica ima dobre pogoje, ker bujno raste.Poizkusi jo zaliti z gnojilom za cvetoče rastline (jaz prisegam na Kristal) vsakih 14 dni.

jovita

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

28. jun 2012 20:17

Nola, ti rože ne zadušiš, ampak utopiš.  Po znanem vrtnarju Slavku Zgoncu. Ga zelo dobro poznam in je to bil večni "očitek", zaradi preveč zalivanja.

 

naor

paulina d  

član od: 5.6.2010

sporočila: 249

29. jun 2012 10:31

Mene pa zanima kako zalivate vijoliec? Meni jih vedno vzame .

paulina d

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. jun 2012 21:07

Ne vem sicer, če je problem v zalivanju.... ampak daleč ne more biti, zato sprašujem kar tukaj. Letos sem v balkonska korita prvič posadila plemenite pelargonije (Clarion, prodajali so jih v Merkurju), v Gardenijin substrat. Sadike so imele prekrasne bordojsko rdeče cvetove, tako temne, skoraj črne,  in lepe, da jih kar nisem mogla nehati gledati. No, s časom so se razrasle, tudi po toči so si opomogle, cvetijo kot nore - ampak cvetovi postajajo čledalje bolj bledi, zadnji teden so dobili nekateri celo bele lise. Sem šla vprašat kar nazaj v Merkur, pa so mi rekli, da za kaj takega prvič slišijo. Zalivam jih po občutku - ko se mi zemlja zdi suha, jih pač zalijem, gnojim enkrat na cca. 10 dni s tem, kar priteče iz organka (in pazim na razmerje, pač tako, kot ga priporočajo Organkovi). Rastejo dobro, še preveč, ampak.... Kaj delam narobe? Prosim za nasvet. 

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. jun 2012 22:49

Limnol, po moje ti nič. So močno osončeni čez opoldan in popoldan? Potem jim tako osončenje pobere barvo. Pri nas je to na južni fasadi hiše na dveh oknih (na enem še bolj kot na drugem) povsem običajno in zato tja ne sadimo temno rdečih pelargonij, še sveztlejše rdeče v teh dneh sonce prav "obšlesa", če se izrazim v kleni štajerščini. Enako se godi rdečecvetnemu hibiskusu. Poskusi pogruntati, kako bi kak cvet zasenčila pred prišpeko in ga opazuj. Saj najbrž so sveže odprti cvetovi še lepo rdeči, kajne?

No, če se motim, v kar pa kar dvomim, bo treba kako fotko. Pa doma bpom pogledala, kako zgledajo naše pelargonije, zdajle je nekam pretemno, luna je pa tudi že zašla.

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

30. jun 2012 21:42

O, ja, potem bo pa sonce krivo, vsa moja okna (in z njimi rože) gledajo na jugozahod. Hvala z pojasnilo!

Kaj čem, človeku kar malo odleže, ko mu povedo, da je nekdo drug kriv, pa čeprav ni od tega sveta - sem že razmišljala, da bom morda morala ponavljati babičine rituale z žeblji pod hortenzijami (ki pa niso nikoli delovali - babica je že dolgo pokojna, hortenzije kot v njenih časih prekašajo sinjino neba, mi pa še zdaj, po skoraj 40 letih, vsake toliko izkopavamo zarjavele žeblje iz grede )

Konec koncev, pegaste obšlesane pelargonije sploh nislo slabe, nekaj individualnega je v njih, pravzaprav se ob vsaki pegi barve čudovito prelivajo. Ampak naslednje leto si bom vseeno raje nabavila bele.  

 

 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti